Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Chessbase


Nowy Fritz w Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu
Nowy Fritz w Wielkiej Brytanii już w przyszłym miesiącu

Dr Venom, 19 stycznia 2007, 13:24

Firma Excalibur Publishing ogłosiła że już wkrótce zamierza wydać najnowszą odsłonę słynnego programu szachowego. Dziesiąta już edycja Fritza zawierać bęezie liczne usprawnienia i nowe elementy wzbogacające rozgrywkę.

Technologia PhysX w ... szachach

Elrond, 20 października 2005, 09:27

Chyba wszyscy gracze kojarzą nazwę AGEIA. Firma ta kila miesięcy temu wprowadziła niezłe zamieszanie w światku growym, anonsując swój nowy produkt, PhysX. Jednostka ta zajmuje się obsługą fizyki w grach, odciążając procesor główny od tworzeniem m.in. eksplozji, zniszczeń, powierzchni cieczy itp. Jasne więc, iż znajdzie ona zastosowanie w głównie w shooterach, ale czy tylko?

Człowiek kontra maszyna
Człowiek kontra maszyna

Kull, 17 listopada 2003, 14:24

Pod koniec stycznia szachowy arcymistrz Garri Kasparow stoczył pojedynek z komputerem Deep Junior, zakończony remisem 3:3. W 1997 roku Rosjanin poniósł porażkę z innym programem - Deep Blue 2,5:3,5. Obecnie w Nowym Jorku zakończyło się już trzecie spotkanie z serii Kasparow vs. maszyna, w którym reprezentant ludzkości wywalczył na razie wynik: 1,5:1,5.

Vladimir Kramnik kontra Deep Fritz - pojedynek zakończony

Łosiu, 21 października 2002, 09:15

Pojedynek najlepszego szachisty na świecie Vladimira Kramnika z komputerowym mistrzem, programem Deep Fritz zakończył się remisem 4 – 4. Osiem partii pojedynku zakończyło się czterema remisami, dwoma zwycięstwami Kramnika oraz dwoma zwycięstwami programu Deep Fritz. Vladimir Kramnik zarobił w związku z tym nie milion, lecz 800 tysięcy dolarów i wyszedł z pojedynku z podniesioną głową – w końcu z powodzeniem przeciwstawił się potworowi mogącemu ocenić w ciągu sekundy, bagatelka, 3,5 miliona ruchów.

Deep Fritz kontra Vladimir Kramnik - kto wygra maszyna czy człowiek?

Łosiu, 16 października 2002, 09:11

Pojedynek, w którym stają przeciwko sobie niemiecki program szachowy Deep Fritz 7 oraz szachowy mistrz świata, Vladimir Kramnik, nabrał po wczorajszym zwycięstwie Deep Fritza nowych barw. Obecny wynik starcia przewidzianego na osiem meczy wynosi 3 – 3. Przypominam, że starcie rozpoczęło się remisem i dwoma zwycięstwami Kramnika i wszystko wskazywało na to, że pomimo tego iż Deep Fritz uważany jest za najlepszy program szachowy, to nie pokona mistrza. Jak widać pogląd ten był bardzo mylny. W czwartym meczu oponenci zremisowali, a w dwóch ostatnich, które miały miejsce 13 i 15 października program zatryumfował. Pozostały jeszcze dwa ekscytujące mecze - czy powtórzy się sytuacja z 1997 roku kiedy to Gary Kasparov został pokonany przez superkomputer Deep Blue – zobaczymy jutro i w tą sobotę.