Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Fritz 13 (PC)
OkładkaFritz 13 (PC)

Fritz 13 PC

Fritz 13 to kolejna część serii programów szachowych rozwijanej przez niemiecką firmę Chessbase. Elementem wyróżniającym trzynastą edycję jest funkcja „Let's Check” analizująca ruchy szachowe gracza oraz sugerująca najlepsze rozwiązania na szachownicy.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fritz 13 Premiera PC

1marca2012

pudełko PL

1marca2012

producent: Chessbase wydawca: Chessbase wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trzynasta odsłona popularnego programu szachowego niemieckiego studia Chessbase. Fritz 13 dedykowany jest zarówno początkującym graczom w szachy, jak i doświadczonym mistrzom.

Program dysponuje ogromną, bo półtoramilionową bazą ruchów i partii szachowych, która z powodzeniem została wykorzystana także w poprzedniej edycji gry. Nowością w tej części Fritza jest „Let's Check”, czyli funkcja, która analizuje poczynania gracza podpowiadając mu następny ruch i najszybszy sposób zaszachowania przeciwnika. Pozwala ona również na udostępnianie danych z aktualnie toczonej partii na specjalnym serwerze.

Wbrew pozorom Fritz 13 można polecić także początkującym graczom. Program automatycznie dopasowuje poziom trudności do umiejętności gracza, proponuje podpowiedzi w trakcie trwania partii, a ponadto zawiera dziesięć godzin filmów instruktażowych nagranych przez najlepszych trenerów i mistrzów szachowych. Całość ułatwia przystępny i przejrzysty interfejs wzorowany na programie Windows Office 2010.

Tytuł oferuje także możliwość rywalizacji z żywym przeciwnikiem. Co więcej, kupując grę zyskujemy półroczny dostęp do społeczności szachistów na portalu Playchess.com.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Fritz 13 cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Wymagania wiekowe Fritz 13: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fritz 13 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7