Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Battle Chess (PC)

Battle Chess PC

Klasyczne szachy wzbogacone o trójwymiarowe, nieco karykaturalne modele figur i efektowne animacje potyczek. Remake klasycznej gry firmy Interplay z lat 80-tych XX wieku.

Logiczne

PC Windows
Okładka Battle Chess (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Chess to remake wydanej w 1988 roku gry pod tym samym tytułem. Tym razem jednak tytuł opracowało nie Interplay, które odpowiadało za oryginał, a mało znane amerykańskie studio Subdued Software.

Program pozwala nam rozgrywać niekonwencjonalne partie szachów, gdzie figury przypominają fantastycznych bohaterów. Skoczek wygląda więc jak okuty w srebrną zbroje rycerz, wieża to zakapturzony tłusty mężczyzna trzymający w ręku ogromny młot, a skoczek to dostojny duchowny podpierający się laską.

Parta szachów przypomina bitwę z udziałem rycerzy. Naprzeciwko siebie stają dwie „armie”: czerwona i niebieska. Po zdecydowaniu się na ruch, figura podąża na wybrane przez nas pole. W przypadku, gdy jest ono zajęte przez przeciwnika, oglądamy krótką, ale efektowną animację walki. Mimo wszystko jednak gra opiera się na standardowych regułach rządzących szachami, więc rezultat starć między figurami jest z góry ustalony.

Pole bitwy to oczywiście szachownica. Deweloper przewidział trzy scenerie, wśród których rozgrywamy partie. Walczymy w oświetlonym pochodniami lochu, mrocznej komnacie i sali królewskiej.

Możemy walczyć z komputerem lub żywym przeciwnikiem łącząc się z nim przez Internet. Oprócz standardowej partii szachów, do przejścia czekają specjalne scenariusze. W jednym z nich jesteśmy na przykład zmuszeni do pokonania przeciwnika w zaledwie kilkunastu ruchach. Możemy też trenować swoje umiejętności rozpoczynając grę od samodzielnego ustawienia wszystkich pionków na szachownicy.

Oprawa graficzna Battle Chess zmieniła się diametralnie w porównaniu z protoplastą z lat 80-tych XX wieku. Figury są duże, bogate w detale, a starcia, jak na tego typu produkcję, prezentują się efektownie i realistycznie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle Chess

12+