Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Deep Fritz 14 (PC)
OkładkaDeep Fritz 14 (PC)

Deep Fritz 14 PC

Kolejna edycja najpopularniejszego programu szachowego na świecie – Fritz - autorstwa studia Chessbase. W tej odsłonie dodatkowo zoptymalizowano silnik gry, dzięki czemu tytuł wykorzystuje moc obliczeniową procesorów wielordzeniowych. Przemodelowaniu uległ również interfejs.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deep Fritz 14 Premiera PC

26listopada2013

producent: Chessbase wydawca: Chessbase

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Deep Fritz 14 to kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych programów szachowych na świecie. Za jego stworzenie, podobnie jak i wcześniejszych produkcji wchodzących w skład tej serii, odpowiada specjalizujące się w tego typu tematyce studio Chessbase.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich odsłon serii jest kompletnie przebudowany silnik Deep Fritz Engine – twórcy zdecydowali się na napisanie zdecydowanej większości kodu gry od podstaw, dzięki czemu tytuł działa zdecydowanie sprawniej na komputerach zarówno z 64, jak i 32-bitowym systemem operacyjnym i daje możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej procesorów wielordzeniowych (maksymalnie osiem rdzeni). Dzięki tym zmianom produkcja zyskała aż 100 punktów Elo (ranking szachowy). Dodatkowo program został zoptymalizowany do działania pod systemem Windows 8.1. Usprawnienia dotknęły również interfejsu, dzięki czemu poruszanie się po Deep Fritz 14 jest jeszcze bardziej intuicyjne i pozwala w szybszy sposób dotrzeć do pożądanych opcji i funkcji.

Program zawiera również szereg funkcji znanych z poprzednich części tej serii – zyskujemy tutaj dostęp do narzędzia Chessbase Engine Cloud, pozwalającego na szybszą i dokładniejszą analizę posunięć oraz obliczanie prawdopodobieństwa zagrań przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej innych komputerów połączonych z platformą sieciową gry. Twórcy gwarantują nam również szansę wypróbowania modułu Let’s Check, umożliwiającego sprawniejsze przeanalizowanie posunięć gracza i zapis danych z aktualnie toczonej partii na innym komputerze. Wraz z zakupem tej edycji otrzymujemy również półroczny dostęp Premium do serwisu PlayChess.com

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Deep Fritz 14: 12+