Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Fritz 11 (PC)
OkładkaFritz 11 (PC)

Fritz 11 Szachowy arcymistrz PC

Fritz 11

Fritz 11 to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów szachowych, która jest opracowywana przez dwóch niemieckich programistów, Fransa Morscha i Mathiasa Feista. Cykl ten od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem sympatyków gry w szachy i jest uważany za jeden z najlepszych.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fritz 11 Szachowy arcymistrz Premiera PC

30listopada2007

pudełko PL

9czerwca2008

producent: Chessbase wydawca: Chessbase wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fritz 11 Szachowy arcymistrz

Kasparov Chessmate

Chessmaster 9000

Battle vs. Chess

Fritz 11 to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów szachowych, która jest opracowywana przez dwóch niemieckich programistów, Fransa Morscha i Mathiasa Feista. Cykl ten od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem sympatyków gry w szachy i jest uważany za jeden z najlepszych. Trudno się temu zresztą dziwić – to właśnie Fritz w 2006 roku pokonał arcymistrza Władimira Kramnika.

Z programu mogą korzystać nie tylko prawdziwi zawodowcy, ale również nowicjusze. Fritz potrafi ocenić umiejętności grającego, a następnie dostosować się do przeciwnika w taki sposób, aby być dla niego wymagającym oponentem. Niemiecki produkt jest też doskonałym doradcą i nauczycielem. Fritz objaśnia wiele niuansów związanych z grą w szachy, ostrzega przed niebezpiecznymi ruchami i błędami popełnianymi przez użytkownika. Program dysponuje też doskonałą bazą danych, oferując ponad milion zapisanych rozgrywek (z lat 1625 – 2007), które można przeanalizować na rozmaite sposoby.

Opracowany przy okazji poprzedniej odsłony cyklu system Chess Media został uwzględniony także w omawianym programie. Mowa tu o trwającym czternaście godzin materiale filmowym, w którym słynni mistrzowie gry w szachy (m.in. Garri Kasparow, Władimir Kramnik, Wiktor Korcznoj i Aleksiej Szirow) udzielają cennych wskazówek i rad.

Fritz 11 oferuje darmowy dostęp do serwisu Playchess.com, który jest największą w Internecie społecznością szachistów. Kupno programu jest równoważne z otrzymaniem członkostwa na okres jednego roku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Fritz 11 Szachowy arcymistrz cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fritz 11 Szachowy arcymistrz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Fritz 11 Szachowy arcymistrz Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP