Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Deep Fritz 13 (PC)
OkładkaDeep Fritz 13 (PC)

Deep Fritz 13 PC

Rozszerzona i ulepszona wersja jednego z najpopularniejszych programów szachowych na świecie – Fritz z numerem 13. Wersja ta pozwala na wykorzystanie możliwości procesorów wielordzeniowych i szybsze obliczanie skomplikowanych operacji na planszy.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deep Fritz 13 Premiera PC

15czerwca2012

producent: Chessbase wydawca: Chessbase

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Deep Fritz 13 to rozszerzona wersja jednego z najlepszych programów szachowych na świecie – Fritz – w edycji 2013. Za jej produkcję, podobnie jak w przypadku wcześniejszych wersji, odpowiada specjalizująca się w tej tematyce firma Chessbase.

Największą nowością w tej odsłonie jest wprowadzenie narzędzia Chessbase Engine Cloud. Pozwala ono na szybszą i dokładniejszą analizę posunięć oraz obliczanie prawdopodobieństwa zagrań, wykorzystując moc obliczeniową innych komputerów połączonych z platformą sieciową gry. Pozwala to na odciążenie naszego komputera i uzyskanie większej płynności rozgrywki – również i my możemy udostępniać wolną moc obliczeniową peceta, dając szansę skorzystania z niej innym amatorom wirtualnych szachów.

Produkcja, podobnie jak podstawowa wersja Fritz 13, posiada również dostęp do modułu Let’s Check, umożliwiającego szybszą analizę posunięć gracza i zapis danych z aktualnie toczonej partii na innym komputerze. Program posiada też uproszczony i bardziej przyjazny dla użytkownika moduł zarządzania bazą zapisanych zagrań i pojedynków, a interfejs został jeszcze bardziej zbliżony do wyglądu klasycznych programów wykorzystywanych w systemie Windows.

Silnik Deep Fritz 13, w odróżnieniu od podstawowej wersji, pozwala na jednoczesne wykorzystywanie mocy obliczeniowej wielu rdzeni procesora, dzięki czemu szybkość symulacji ruchów i działania aplikacji jest średnio o 60% wyższa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Deep Fritz 13: 12+

Deep Fritz 13 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7