Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Fritz 12 (PC)
OkładkaFritz 12 (PC)

Fritz 12 PC

Dwunasta odsłona uznanego programu szachowego, opracowana przez niemieckie studio Chessbase. Gra posiada rozbudowany silnik o różnych stopniach trudności, dzięki czemu nadaje się jako partner treningowy zarówno dla żółtodziobów, jak i mistrzów szachowych.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fritz 12 Premiera PC

1października2009

pudełko PL

6maja2010

producent: Chessbase wydawca: Chessbase wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Fritz 12 to program szachowy dedykowany wszystkim graczom, bez względu na poziom umiejętności. W produkcji studia Chessbase rozgrywkę mogą toczyć zarówno początkujący miłośnicy jednej z najbardziej klasycznych gier strategicznych, jak i zawodowcy oraz mistrzowie szachowi, mający na koncie wiele tysięcy pojedynków. Wystarczy powiedzieć, że baza programu składa się z 1,5 miliona partii rozegranych w latach w latach 1625 - 2009.

Program dopasowuje się do poziomu gracza. Początkujący mogą tu krok po kroku, w bardzo przystępny sposób, poznać zasady gry. Aby nauka była efektywna, Fritz 12 oferuje dodatkowo różnego rodzaju środki pomocnicze. Wśród nich warto wspomnieć o wykładach w formie filmów, prowadzonych przez międzynarodowych trenerów oraz mistrzów szachowych omawiających na nich tajniki gry, a także podpowiedzi najlepszych rozwiązań, doskonalące tym samym taktykę gracza. Do programu dołączona jest również książka debiutów Alexa Kure’a.

Fritz 12 pozwala ćwiczyć umiejętności również poprzez grę z innymi zawodnikami, w trybie wieloosobowym. Gracz może rozegrać partię z przyjacielem, dowolnym graczem na świecie, a także z Mistrzami szachowymi. Produkcja studia Chessbase daje również graczom możliwość uczestnictwa w życiu światowej społeczności szachowej, a także bezpłatnego śledzenia na żywo poczynań największych mistrzów (12-miesięczne członkostwo Premium na portalu światowej społeczności szachowej Playchess.com).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fritz 12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Fritz 12 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • Windows XP/Vista/7