Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

MS Games

Firma polski producent wydawca

Adres: https://www.msgames.pl/

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, którego dyrektorem generalnym jest Mateusz Stabryła. Debiutanckim projektem zespołu MS Games jest drugowojenna strzelanka pod tytułem Land of War: The Beginning, która w maju 2021 roku zadebiutowała na komputerach osobistych.

Historia

Studio MS Games rozpoczęło działalność w 2019 roku. Zespół z siedzibą w Warszawie nie kazał długo czekać na zapowiedź swego debiutanckiego projektu i już 1 września 2019 roku zaprezentował światu zwiastun oraz podzielił się pierwszymi konkretami na tam Land of War: The Beginning, czyli FPS-a prezentującego wybuch II wojny światowej na terenie Polski. Produkcja miała pozwolić graczom wziąć udział w historycznych wydarzeniach, jak kampania wrześniowa, bombardowanie Wielunia czy bitwa pod Mokrą. Priorytetem dla deweloperów był przy tym autentyzm, choć twórcy nie omieszkali zaimplementować w swoim dziele między innymi polskiej broni prototypowej i koncepcyjnej czy opartych na planach sztabowych Polski i Niemiec scenariuszy prezentujących alternatywny przebieg niektórych wydarzeń.

Tytuł początkowo miał zadebiutować w 2020 roku, jednak doczekał się obsuwy i na komputery osobiste trafił dopiero 27 maja 2021. Po kilku miesiącach pozycja miała pojawić się również na Xboksie One. MS Games planowało też rozwijać swój projekt i zapowiadało płatne DLC.


MS Games: wyprodukowane gry

Land of War: The Beginning

Land of War: The Beginning

Wyprodukowane i wydane gry