Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 18:50

Land of War - polski FPS o wrześniu 1939 w maju

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Land of War: The Beginning, a więc polskiego FPS-a, którego akcja rozgrywa się podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Deweloperzy ze studia MS Games przedstawili również dalsze plany rozwoju gry.

O pracach nad Land of War: The Beginning informujemy od półtora roku. Dzieło polskiego MS Games będzie pierwszym FPS-em, który przenosi graczy w sam środek kampanii wrześniowej z 1939 roku. Po przesunięciu premiery na drugi kwartał tego roku, które nastąpiło kilka miesięcy temu, deweloperzy zdradzili wreszcie oficjalną datę debiutu tytułu. Została ona ostatecznie ustalona na 27 maja. Land of War pojawi się wówczas w serwisie Steam.

W planach twórców znajduje się port na Xboksa One, który zostanie wydany w drugiej połowie tego roku. Zespół MS Games potwierdził przy tym, że zajmie się też przygotowywaniem płatnych rozszerzeń do gry, które skupią się na przedstawieniu innych ważnych potyczek z początku II wojny światowej. Wszystkim tym zapowiedziom towarzyszy nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Kampania Land of War: The Beginning pozwala nam wcielić się w żołnierza (granego przez Jacka Rozenka), który trafia na najważniejsze pola walk polskiej wojny obronnej. Gracze wezmą między innymi udział w bitwie pod Mokrą, oblężeniu Warszawy oraz obronie Półwyspu Helskiego.

Jak już wspominaliśmy w ubiegłym roku, deweloperzy przykładają ogromną wagę do realistycznego odtworzenia broni, pojazdów oraz ekwipunku używanego przez obie strony konfliktu. Podczas zabawy zasiądziemy między innymi za sterami samolotu bojowego PZL P.11c. Twórcy odwiedzili rzeczywiste pola walki (w tym powiązane z nimi muzea) i zgromadzili pokaźną dokumentację techniczną. Pomocne okazały się zarówno opracowania historyczne i rozmowy z opiekunami wspomnianych obiektów, jak i wsparcie ze strony pasjonatów oraz grup rekonstrukcyjnych z całego świata.

W Land of War: The Beginning nie zabraknie jednak pewnych elementów fikcyjnych, ponieważ w walce skorzystamy z mało znanych, acz ciekawych prototypowych modeli broni. Autorzy przygotowali też scenariusze, które oparto na planach sztabowych Niemiec i Polski, przedstawiające alternatywne wersje historycznych wydarzeń.

  1. Oficjalna strona Land of War: The Beginning
  2. Land of War: The Beginning na Steamie