Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 19:00

Recenzje It Takes Two - nowego króla co-opa

It Takes Two podbiło serca recenzentów. Nowa gra twórców A Way Out zbiera znakomite oceny, a część dziennikarzy porównuje ją z kultowym Portalem 2.

It Takes Two w skrócie:
 1. producent: Hazelight
 2. wydawca: Electronic Arts
 3. gatunek: kooperacyjna platformówka
 4. platformy sprzętowe: PC, PS4, XONE, PS5, XSX/S
 5. data premiery: 26 marca 2021 r.

W najbliższy piątek do graczy trafi It Takes Two, czyli kolejne intrygujące dzieło twórców A Way Out. Czy ta na pierwszy rzut oka bardziej niepoważna produkcja wypada równie dobrze co przygody dwóch skazańców? Jak zwykle odpowiadają na to recenzje gry, które coraz liczniej napływają do sieci. Uwzględnia to tekst naszego serwisu, który znajdziecie pod linkiem poniżej.

 1. Recenzja gry It Takes Two - nowy król kooperacji... ze słabą fabułą

It Takes Two – wybrane recenzje:

 1. GRYOnline.pl – 8/10
 2. Good is a Geek – 10/10
 3. GamesRadar+ - 5/5
 4. VentureBeat – 5/5
 5. Game Informer – 9,25/10
 6. Eurogamer Italy – 9/10
 7. ScreenRant –4,5/5
 8. The Gamer – 4,5/5
 9. Gamestar.de – 87/100
 10. Multiplayer.ir- 87/100
 11. SpazioGames.it – 8,3/10
 12. Push Square – 8/10
 13. Wccftech – 8/10
 14. Windows Central – 7/10

Kiedy mało który recenzent decyduje się przyznać grze notę poniżej 8/10, trudno nazwać ją inaczej jak bardzo dobrą lub wręcz znakomitą produkcją. Nie znaczy to, że krytycy nie wspominają o wadach, niekoniecznie sprowadzających się tylko do stwierdzenia „niektóre poziomy nie są tak fajne jak inne” (vide God is a Geek). Tu i ówdzie pojawiają się narzekania na fabułę It Takes Two, czy to w drugiej połowie gry, czy też jako całości. Da się też znaleźć wzmianki o niezupełnie precyzyjnych mechanikach platformowych oraz nierównym poziomie trudności.

Jednak po ocenach widać, że te pozornie poważne zarzuty nie zraziły recenzentów. It Takes Two to bowiem znakomity tytuł do gry w trybie kooperacji, niemalże pękający w szwach od różnorodnej, lecz dopracowanej zawartości. W tej grze nie ma czasu na nudę, nawet gdy – jak chcą co więksi malkontenci – niektóre z licznych minigier stają się nieco powtarzalne. Tych wraz z sekretami tu nie brakuje, podobnie jak pięknych widoków i pomysłowych wyzwań. Jednocześnie sterowanie jest bardzo przystępne, co jest szczególnie istotne w produkcji stawiającej na grę w towarzystwie niekoniecznie doświadczonego gracza.

Kiedy studio Hazelight pokazało światu swoje nowe dzieło, nie brakowało osób zawiedzionych rezygnacją z „dorosłej” przygodówki na rzecz – wydawałoby się – niepoważnej, może nawet dziecinnej platformówki. Oceny jednak pokazują, że studio wiedziało, co robi. It Takes Two to najwidoczniej wyśmienita kooperacyjna produkcja, nieustępująca – zdaniem niektórych – legendarnemu Portalowi 2. Gra trafi na rynek 26 marca i będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.