Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 17:25

THQ wyda nowy menadżer piłkarski - nadchodzi We Are Football

Studio Winning Streak Games pracuje nad We Are Football, czyli kolejną grą pozwalającą na objęcie posady menadżera drużyny piłkarskiej. Jej wydaniem zajmie się THQ Nordic. Premiera zaplanowana jest na 10 czerwca bieżącego roku.

Miłośnicy piłki nożnej, zainteresowani zwłaszcza kulisami i stroną bardziej taktyczną tego sportu, rokrocznie otrzymują kolejne odsłony doskonale ocenianego cyklu Football Manager. Jeśli dla kogoś to jednak za mało, to wkrótce otrzyma okazję do wcielenia się w menadżera piłkarskiego w innej produkcji. Firma THQ Nordic zapowiedziała bowiem produkcję We Are Football, za którą odpowiada niemieckie studio Winning Streak Games. Zadebiutuje ona wyłącznie na PC 10 czerwca bieżącego roku, między innymi w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Niestety, jak na razie jej cena nie jest znana.

Podstawy rozgrywki We Are Football nie będą się specjalnie różniły od tych znanych z innych produkcji tego typu. Obejmiemy zatem kontrolę nad wybranym klubem (najpewniej w puli dostępnych do wyboru znajdą się jedynie nielicencjonowane, choć inspirowane rzeczywistymi; pojawi się jednak opcja tworzenia własnych lig i klubów, zatem przy odrobinie samozaparcia odtworzycie realne drużyny) i zaczniemy stopniowo budować jego potęgę. Na liście naszych obowiązków znajdą się między innymi przeprowadzanie treningów, rozpisywanie taktyki, rozwój sztabu, robienie transferów, dbanie o poziom infrastruktury, zdobywanie kibiców, pilnowanie kondycji psychicznej naszych podopiecznych, planowanie terminarza, analizowanie statystyk, branie udziału w meczach i wiele więcej. Dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Zdaniem ekipy Winning Streak Games, istotnym elementem We Are Football będzie możliwość poprowadzenia do boju drużyny kobiecej. Czegoś takiego jeszcze nie było w historii gatunku.

Według obietnic twórców, We Are Football będzie należało do produkcji bardzo łatwych do nauczenia się, lecz trudnych do mistrzowskiego opanowania. Dodatkowo tytuł nie będzie wyjątkowo „czasożerny”. Kilka sezonów ma się ponoć dać rozegrać w jedno popołudnie.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że trzonem studia Winning Streak Games jest trio Gerald Köhler, Rolf Langenberg oraz Dirk Winter. Wszyscy mają spore doświadczenie w tworzeniu managerów piłkarskich – pracowali między innymi nad grami z serii FIFA Manager. Miejmy nadzieję, że dzięki ich wiedzy na rynku pojawi się kolejna udana produkcja z tego gatunku.

  1. Oficjalna strona firmy THQ Nordic