Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 17:50

autor: Karol Laska

W Land of War zasiądziemy za sterami samolotu. Polski wojenny FPS nabiera kształtów

Powoli zbliżamy się do premiery polskiego FPS-a o wrześniu 1939 roku znanego jako Land of War: The Beginning. Deweloperzy z MS Games postanowili podzielić się nową mechaniką zawartą w grze.

W SKRÓCIE:
  1. w polskim FPS-ie o kampanii wrześniowej pod tytułem Land of War: The Beginning będziemy mogli wsiąść za stery polskiego samolotu myśliwskiego PZL P.11c.

Pamiętacie jeszcze o Land of War: The Beginning? Całkiem możliwe, że tytuł zniknął Wam z radaru, bo też jego premiera została przesunięta jakiś czas temu na drugi kwartał 2021 roku. Twórcy jednak postanowili o sobie przypomnieć i wspomnieli o nowej mechanice dodanej do gry (wypowiedź Krzysztofa Stabryły, projektanta poziomów w MS Games, znaleźć można na Steamie), która sprawi, że wydarzenia kampanii wrześniowej z 1939 roku będziemy mogli przeżywać także w powietrzu:

Wprowadziliśmy do gry nową sekwencję, w której to wcielimy się w pilota polskiego samolotu PZL P.11c. Gameplay podczas tej sceny jest niesamowicie dynamiczny i pełen zwrotów akcji.

Decyzja o implementacji takowej mechaniki była podyktowana chęcią zaprezentowania całego spektrum działań militarnych na początku II wojny światowej.

Widzimy więc, że produkcja wyjdzie poza schemat zwykłej pierwszoosobowej strzelanki i czekają na nas również sekwencje nieco bardziej eksperymentalne, które mają nam jeszcze wyraźniej nakreślić brutalne realia wojny. Opublikowano nawet zrzut ekranu, na którym możemy zobaczyć wyżej wymieniony samolot myśliwski w akcji:

W Land of War zasiądziemy za sterami samolotu. Polski wojenny FPS nabiera kształtów - ilustracja #1
Pojedynki powietrzne będą częścią Land of War. Źródło: Worthplaying

Na produkcję, tak jak już mówiliśmy, jeszcze trochę poczekamy, a jej dokładna data premiery nie jest znana (okolice drugiego kwartału 2021 roku). Wiemy na pewno, że tytuł zmierza na PC i otrzymamy jego polską wersję językową wraz z napisami i… lektorem. W rolę narratora wcieli się Mirosław Zbrojewicz, aktor znany chociażby z kultowej komedii Chłopaki nie płaczą.

  1. Strona internetowa gry Land of War: The Beginning