Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2020, 19:48

Premiera Land of War - polskiego FPS-a - przeniesiona na przyszły rok

Premiera polskiej strzelanki Land of War: The Beginning, opowiadającej o początkach II wojny światowej, została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku. Według poprzednich planów debiutującego polskiego dewelopera, gra miała ukazać się w przeciągu najbliższych czterech miesięcy.

Premiera Land of War - polskiego FPS-a - przeniesiona na przyszły rok - ilustracja #1

Land of War: The Beginning jest klasyczną strzelanką FPP, w stylu pierwszych odsłon Call of Duty i Medal of Honor. Kampania, w której wcielimy się w żołnierza Wojska Polskiego, splecie ze sobą prawdziwe wydarzenia historyczne z oryginalną fabułą przygotowaną przez deweloperów. O produkcji debiutującego polskiego studia MS Games pisaliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku. Premiera tytułu na komputerach PC (Steam) miała nastąpić w ostatnich miesiącach 2020. Twórcy wyraźnie potrzebują jednak więcej czasu na dopracowanie tytułu, dlatego też przesunęli jego debiut na pierwszy kwartał 2021.

  1. Land of War: The Beginning w serwisie Steam

Land of War skupi się na przedstawianiu wielu kluczowych bitew i innych wydarzeń z początku II wojny światowej w Polsce. Gracze wezmą udział w pierwszych walkach z września 1939, będą też świadkami bombardowania Wielunia oraz bitwy pod Mokrą. Kolejne epizody kampanii rozgrywać mają się w 1940 i 1941 roku. Deweloperzy zapewniają, że przykładają dużą wagę do jak najbardziej realistycznego odwzorowania wyposażenia polskiego wojska. Poza standardowym uzbrojeniem w naszych rękach znajdzie się rodzima broń prototypowa i koncepcyjna, jak np. karabiny maszynowe Mors, których nie zobaczymy w żadnej innej produkcji dostępnej na rynku. Podczas zabawy otrzymamy również szansę pokierowania różnego rodzaju pojazdami. Część z atrakcji przygotowywanych przez deweloperów mogliśmy zobaczyć na opublikowanych w ostatnim czasie fragmentach rozgrywki.

  1. Oficjalna strona gry Land of War: The Beginning