Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2020, 14:00

Land of War - walka na gameplayu z polskiego FPS-a

W sieci pojawił się kolejny gameplay z Land of War: The Beginning - drugowojennej strzelanki FPP od polskiego studia MS Games. Produkcja zadebiutuje wyłącznie na PC jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE
  1. W sieci można obejrzeć kolejne fragmenty gameplayu z Land of War: The Beginning - FPS-a od polskiego studia MS Games, którego akcja toczy się podczas II wojny światowej.
  2. Prezentuje on wersję pre-alfa tytułu, zatem część z elementów widocznych na ekranie zostanie poprawiona przed premierą.
  3. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku wyłącznie na PC.

Prace nad Land of War: The Beginning, czyli drugowojenną pierwszoosobową strzelanką od polskiego studia MS Games, powoli posuwają się do przodu. Ich stan możemy zobaczyć na kolejnych gameplayach publikowanych przez twórców. W ubiegłym miesiącu mieliśmy okazję odwiedzić Strzelnicę – specjalną lokację, na której będziemy mogli przetestować bronie zdobyte podczas zabawy. Teraz przyszedł czas na prezentację nieco bardziej efektownych scen, które najprawdopodobniej znajdą się w kampanii. Krążyły one po sieci już od dłuższego czasu, a ostatnio pojawiły się na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube bez żadnego komentarza.

Miejcie na uwadze fakt, że opublikowany materiał filmowy pochodzi z wersji pre-alfa tytułu. Oznacza to, że wiele elementów widocznych na ekranie zostanie jeszcze poprawionych przed premierą. Mowa tu między innymi o animacjach, interfejsie, oświetleniu czy balansie broni.

Oglądając powyższe fragmenty gameplayu trudno nie zwrócić uwagi na pewne sceny, które możemy określić jako dość niepokojące i tragiczne w swojej wymowie. Potwierdza to wcześniejsze zapewnienia twórców, że chcą oni w Land of War: The Beginning postawić na realizm historyczny, zarówno pod względem gameplayu, jak i opowiadanych historii. Raczej trudno byłoby to osiągnąć unikając pokazywania okrucieństw wojny.

Land of War - walka na gameplayu z polskiego FPS-a - ilustracja #1
Czy Land of War: The Beginning okaże się sukcesem?

Land of War: The Beginning ukaże się wyłącznie na PC jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie jest jednak znana. Twórcy tytułu kuszą obietnicą ukazania mało znanych teatrów II wojny światowej, w tym kampanii wrześniowej, podczas której Polacy starali się powstrzymać niemiecką i sowiecką inwazję. Na papierze brzmi to całkiem interesująco, lecz jaki będzie efekt końcowy? O tym powinniśmy przekonać się już wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry Land of War: The Beginning