Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2020, 13:22

The Sims 4 nie zwalnia tempa, padł nowy rekord

Firma Electronic Arts pochwaliła się, że w The Sims 4 zagrało już ponad 30 mln osób. Gra uzyskuje również najlepsze w historii wyniki aktywności.

The Sims 4 nie zwalnia tempa, padł nowy rekord - ilustracja #1
Pomimo sześciu lat na karku popularność The Sims 4 cały czas rośnie.

Wkrótce The Sims 4 będzie obchodziło szóste urodziny, ale mimo to gra przeżywa obecnie złoty okres. Taki wniosek można wyciągnąć czytając nowy raport firmy Electronic Arts. Sprawozdanie koncentruje się na wynikach finansowych za miniony kwartał, ale w dokumencie znalazło się sporo ciekawych informacji na temat przeboju studia Maxis.

W raporcie możemy przeczytać, że w The Sims 4 zagrało już ponad 30 mln osób. W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku gra osiągała lepsze dzienne, tygodniowe i miesięczne wyniki niż w analogicznych kwartałach w latach ubiegłych.

Popularność gry przekłada się na jej wyniki finansowe. Niestety, nie podano konkretnych kwot, ale poinformowano, że przychody z The Sims 4 i dodatków wzrosły o 110% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Sukces gry wynika z jej konsekwentnego rozwoju. Electronic Arts i Maxis każdego roku wypuszczają kilka dodatków do The Sims 4. W tym roku otrzymaliśmy już potężne rozszerzenie Życie eko, a kilka dni temu zadebiutowało mniejsze DLC Włóczkowe historie, które wprowadziło do gry mechanikę szycia i dziergania.

W zwiększeniu popularności The Sims 4 w pomogło wypuszczenie w czerwcu gry na Steamie. EA niedawno chwaliło się, że w ostatnich miesiącach produkcja zyskała 2,5 mln nowych graczy, a liczba grających miesięcznie przekroczyła 10 mln osób.

  1. Życie eko w Sims 4 to nie tylko bara-bara w śmietniku – cały dodatek wymiata (śmieci też)
  2. Oficjalna strona gry The Sims 4
  3. Sims 4 - poradnik do gry