Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2020, 09:51

autor: Czaruś

Nowy rekord Sims 4 - popularność gry nie słabnie

The Sims 4 wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów. Wydawca gry, firma EA, w swoim ostatnim oświadczeniu chwali się jej popularnością.

W SKRÓCIE

  • W ostatnim kwartale w grę The Sims 4 miesięcznie grało prawie 10 milionów fanów.
  • Tytuł zyskał również 2,5 miliona nowych użytkowników.

Pomimo tego, że gra The Sims 4 od studia EA Maxis została wydana w 2014 roku, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. W komunikacie na swojej oficjalnej stronie firma Electronic Arts podzieliła się informacjami dotyczącymi swoich kilku dużych marek, w tym tymi odnośnie The Sims 4. Wydawca pochwalił się, że w tytuł przez ostatni kwartał grało blisko 10 milionów osób miesięcznie; ma to być rekordowa popularność dla tej produkcji.

Nowy rekord Sims 4 - popularność gry nie słabnie - ilustracja #1
The Sims 4 to symulator życia, który potrafi być bardzo dziwny.

Na tym jednak nie koniec, gdyż jak się okazuje, gra przyciąga stale ogromne ilości nowych fanów. EA oświadczyło, że jedynie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy społeczność gry wzbogaciła się o ponad 2,5 miliona użytkowników.

Niesłabnąca popularność marki ma bez wątpienia związek z długim wspieraniem tytułu po premierze. Niedawno wyszedł kolejny dodatek do gry o tytule Życie eko, który m.in. umożliwił przerobienie ludzi na pierogi. Oczywiście przy okazji prac na tytułem czasami mogą trafić się pewne niedociąganięcia, przykładowo patch wydany tuż przed ostatnim DLC wprowadził błąd pozwalający simom podpalać toalety sikaniem.

Należy tutaj przypomnieć, że The Sims 4 niedawno trafiło na platformę Steam. Cena gry wraz ze wszystkimi dodatkami jest spora, gdyż za pakiet zapłacimy 2000 zł.

Z pewnością wielu fanów serii wyczekuje już jej następnej odsłony. Wszystko wskazuje na to, że The Sims 5 powstaje i trafi na konsole nowej generacji, jednak nie powinniśmy się tego tytułu spodziewać w najbliższym czasie. Miłośnicy symulatora życia muszą uzbroić się w cierpliwość.