filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 września 2020, 20:29

autor: Karol Laska

Twórcy Gry o tron szykują serial sci-fi dla Netflixa

David Benioff oraz D.B. Weiss zajmą się w następnych latach tworzeniem serialu dla Netflixa, który będzie adaptacją chińskiej powieści fantastycznonaukowej Liu Cixina pod tytułem Problem trzech ciał.

Twórcy Gry o tron szykują serial sci-fi dla Netflixa - ilustracja #1
Jedna z okładek książki Problem trzech ciał.

Może i Gra o tron nie pozostawiła każdego widza z uśmiechem na ustach, a ostatni sezon rozczarował pod względem jakościowym, ale tandemowi twórczemu Weiss-Benioff nie można zarzucić nijakości. Serial HBO wywołał sporo emocji i przyniósł tym dwóm panom wielką popularność. Tak dużą, że nawiązali oni współpracę z Disneyem oraz Netflixem. Dla pierwszej firmy mieli nakręcić kolejną trylogię Gwiezdnych wojen, ale ostatecznie do tego nie dojdzie. Z drugim gigantem podpisali kontrakt na sumę 200 milionów dolarów. Od dziś wiemy już, na jaką produkcję.

Serwis Netflix Media Center podaje, że Benioff i Weiss znów zamierzają adaptować uznaną literaturę, ale tym razem przeniosą się z płaszczyzny fantasy do gatunku science fiction. Książka, którą przełożą na język serialu, to Problem trzech ciał Liu Cixina, czyli chińska powieść o kontakcie ludzkości z kosmitami za pośrednictwem gry komputerowej. Jest pierwszą częścią (z trzech) cyklu Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Świeżo upieczeni showrunnerzy mówią:

Trylogia Liu Cixina to najambitniejsza saga science fiction, jaką przeczytaliśmy. Zabiera czytelników w podróż z lat 60. do samego końca czasu, z życia na wyblakłej niebieskiej kropce do odległych krawędzi wszechświata. Następne lata naszego życia spędzimy właśnie nad tym projektem.

Twórcy Gry o tron szykują serial sci-fi dla Netflixa - ilustracja #2
Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez 8 sezonów.

Benioffowi i Weissowi pomoże Alexander Woo, twórca serialu Terror: Dzień Hańby. Do słów wspomnianej dwójki dodał coś od siebie:

To zaszczyt móc zekranizować jedno z największych arcydzieł chińskiego science-fiction. Problem trzech ciał łączy tak wiele rzeczy, które kocham: bogate, wielowarstwowe postacie i prawdziwe zagwozdki egzystencjalne – wszystko to opowiedziane za pomocą eleganckiej i głęboko ludzkiej alegorii. Jestem podekscytowany współpracą z Netflixem oraz tą kreatywną ekipą.

Nie znamy na razie żadnych szczegółów dotyczących premiery czy nawet rozpoczęcia prac na planie serialu Netflixa. Co ciekawe, Chińczycy będą mieli lekki problem z legalnym obejrzeniem dzieła ze względu na to, że ich w kraju nie funkcjonuje akurat ta konkretna platforma streamingowa.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej