Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Horror - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce horror na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji6 Zręcznościowe1 Bijatyki1 RPG6 Strategiczne1 Przygodowe35
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne3
Towarzyskie
MMO
Darkest Dungeon
Darkest Dungeon

RPG 24 sierpnia 2017

Darkest Dungeon to ponura gra RPG z turowym systemem walki, w której eksplorujemy pełne potworów lochy. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa stan psychiczny postaci, powoli ulegający erozji z powodu stresu i strachu, jakie wywołują wyprawy do podziemi.

Resident Evil 4: Mobile Edition
Resident Evil 4: Mobile Edition

Przygodowe 27 lipca 2009

Mobilna edycja czwartej części kultowego cyklu survival horrorów firmy Capcom. Fabuła gry pokrywa się z wydarzeniami ukazanymi w grze macierzystej, a gracze wcielają się w postać Leona S. Kennedy'ego, którego zadaniem jest odnalezienie porwanej córki prezydenta. Kampania fabularna podzielona jest na 12 rozdziałów. W grze dostępny jest także survivalowy tryb Mercenaries.

Five Nights at Freddy's
Five Nights at Freddy's

Przygodowe 11 września 2014

Niezwykle oryginalny, niezależny horror autorstwa Scotta Cawthona. W grze wcielamy się w rolę nocnego stróża w pizzerii, w której po zmroku ożywają animatroniczne zabawki, próbujące pozbawić nas życia. Rozgrywka polega na nieustannym obserwowaniu kamer monitoringu i zamykaniu drzwi stróżówki w momentach zagrożenia.

Darkest Dungeon: The Color of Madness
Darkest Dungeon: The Color of Madness

RPG 2018

The Color of Madness to rozszerzenie do turowego RPG-a Darkest Dungeon. DLC wprowadza dodatkowy typ przygody, w której walczymy z niekończącymi się falami wrogów, próbując dotrzeć do celu, oraz nową frakcję przeciwników. Nie zabrakło także niedostępnych wcześniej przedmiotów.

Friday the 13th: Killer Puzzle
Friday the 13th: Killer Puzzle

Logiczne 13 kwietnia 2018

Gra logiczna utrzymana w klimacie horroru, wyprodukowana na licencji filmowej serii Piątek trzynastego. W pełnym czarnego humoru tytule wcielamy się w zabójcę, Jasona Voorheesa, odwiedzającego kampingi i mordującego przebywających tam wczasowiczów.

Five Nights at Freddy's 2
Five Nights at Freddy's 2

Przygodowe 20 listopada 2014

Druga część nietypowego survival horroru Scotta Cawthona, w którym ponownie obejmujemy posadę nocnego stróża w pizzerii, opanowanej przez mordercze zabawki. Tym razem jednak, by uniknąć śmierci używać będziemy specjalnej maski, ogłupiającej roboty wyposażone w system rozpoznawania twarzy.

From Beneath
From Beneath

Akcji 26 czerwca 2018

From Beneath to opracowany z myślą o systemie iOS survival horror. Celem autorów było odtworzenie stylu i mechaniki konsolowych przedstawicieli tego gatunku. W rezultacie otrzymujemy duże trójwymiarowe lokacje, widok z kamery za plecami postaci oraz rozgrywkę łączącą trudną walkę, rozwiązywanie zagadek oraz mechanikę skradankową.

Five Nights at Freddy's 3
Five Nights at Freddy's 3

Przygodowe 12 marca 2015

Trzecia odsłona nietuzinkowego horroru, opracowanego przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona. Akcja gry toczy się 30 lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza, kiedy jego nowi właściciele ze względów marketingowych postanawiają wskrzesić makabryczną legendę.

Darkest Dungeon: The Crimson Court
Darkest Dungeon: The Crimson Court

RPG 15 marca 2018

Pierwsze rozszerzenie do wydanej w 2016 roku gry RPG typu dungeon crawler, stworzonej przez niezależny zespół Red Hook Studios. Dodatek nie zmienia zasad rozgrywki, które odegrały pierwsze skrzypce w podstawowym Darkest Dungeon, a jego tematem przewodnim jest krew.

Zarya-1
Zarya-1

Przygodowe 24 kwietnia 2017

Tekstowa przygodówka utrzymana w konwencji horroru science fiction. Gracze kierują poczynaniami czwórki astronautów wysłanych na Księżyc w celu zbadania źródła niepokojącego sygnału, który dotarł do Ziemi w 2021 roku. W trakcie zabawy zapoznajemy się z tekstowymi wiadomościami przesyłanymi przez naszych podopiecznych (od czasu do czasu wzbogaconymi o grafiki stylizowane na fotografie) i podejmujemy decyzje, które prowadzą nas do jednego z kilku zakończeń.

Dream Alone
Dream Alone

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Dwuwymiarowa platformówka wzbogacona o elementy horroru. Przejmujemy kontrolę nad chłopcem próbującym odnaleźć mityczną Lady Death, by z jej pomocą powstrzymać chorobę trapiącą mieszkańców jego rodzinnej wioski. Grę Dream Alone wyróżniają zdolności protagonisty potrafiącego przenosić się do alternatywnej rzeczywistości oraz stworzyć swoją kopię (co pozwala na rozwiązanie niektórych zagadek lub odkrycie sekretów).

Oxenfree
Oxenfree

Przygodowe 16 marca 2017

Oxenfree to dwuwymiarowa przygodówka z gatunku horrorów. Gracz wciela się w nastoletnią dziewczynę, która próbuje razem z przyjaciółmi zrozumieć naturę paranormalnych zjawisk, jakie zaczęły nawiedzać wyspę, na której się znaleźli. Prosta, dwuwymiarowa grafika wbrew pozorom nie niweczy przerażającego klimatu, jaki powstaje przy obcowaniu ze zjawami, a całość dodatkowo wzbogacona jest niezwykle niepokojącą oprawą dźwiękową.

Skyhill
Skyhill

RPG 8 września 2016

Skyhill to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS survivalowa gra RPG. Gracz wciela się w mieszkańca luksusowego apartamentu na ostatnim piętrze hotelu, w którym wszyscy pozostali goście i obsługa zamienili się w krwiożercze potwory. Naszym zadaniem jest dotarcie na parter, co wymaga gromadzenia pożywienia i wody, konstruowania przedmiotów, naprawiania systemów hotelu oraz walki z mutantami.

Five Nights At Freddy's: Sister Location
Five Nights At Freddy's: Sister Location

Przygodowe 3 stycznia 2017

Five Nights At Freddy's: Sister Location to horror autorstwa Scotta Cawthona. Zadaniem gracza jest przetrwanie kilku nocy w budynku opanowanym przez mordercze animatroniczne maskotki. Utrzymanie się przy życiu wymaga unikania wykrycia przez mechaniczne potwory, przewidywania ich ruchów oraz wykorzystywania urządzeń wewnątrz lokalu tak, by blokować dostęp do naszej postaci.

Dracula 4: The Shadow of the Dragon
Dracula 4: The Shadow of the Dragon

Przygodowe 5 grudnia 2013

Czwarta odsłona utrzymanej w klimacie horroru serii przygodówek point-and-click, której głównym antagonistą jest legendarny król wampirów Dracula. Fabuła przenosi nas ponownie w rejony Transylwanii, gdzie zawitała młoda konserwatorka dzieł sztuki poszukująca bezcennego obrazu.

Corpse Party
Corpse Party

Przygodowe 8 lutego 2012

Corpse Party to japońska gra przygodowa z elementami horroru, w której gracze starają wydostać się z nawiedzonej szkoły, będącej miejscem straszliwej zbrodni. Tytuł, w zależności od poczynań gracza, oferuje kilka różnych zakończeń.

Sanitarium
Sanitarium

Przygodowe 29 października 2015

Mobilna reedycja gry przygodowej w konwencji surrealistycznego horroru, inspirowanej m.in. twórczością literacką Stephena Kinga i Edgara Allana Poe. Autorzy nowej wersji gry - prócz dostosowania modelu sterowania do ekranów dotykowych - zadbali dodatkowo o nowy interfejs, menu ekwipunku oraz nieobecne w pierwotnej wersji elementy: system podpowiedzi i automatyczny zapis stanu gry.

Dead Space (2011)
Dead Space (2011)

Akcji 25 stycznia 2011

Mobilna odsłona bestsellerowego survival horroru studia Visceral Games. Fabuła gry opowiada zupełnie nową historię, rozgrywającą się pomiędzy wydarzeniami z Dead Space i Dead Space 2. Wcielamy się w inżyniera o pseudonimie Vandal, działającego na zlecenie groźnej sekty unitologów. Kiedy nasz bohater zdaje sobie sprawę z powagi swoich czynów, rozpoczyna walkę z czasem, starając się powstrzymać rozprzestrzenianie się zabójczych nekromorfów na terenie całej stacji kosmicznej.

Corpse Party: Book of Shadows
Corpse Party: Book of Shadows

Przygodowe 17 grudnia 2013

Kontynuacja japońskiej przygodówki Corpse Party, wydanej na Zachodzie w 2011 roku. Podobnie jak poprzedniczka, gra jest brutalnym horrorem, w którym poznajemy losy grupki uczniów, walczących o swoje życie w nawiedzonej szkole podstawowej.

Indigo Lake
Indigo Lake

Akcji 17 października 2013

Indigo Lake to opracowany z myślą o systemie iOS pierwszoosobowy horror łączący elementy strzelanki i przygodowej gry akcji. Struktura świata jest otwarta, a zabawa polega na odpieraniu ataków upiorów, eksplorowaniu lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek. W podróżowaniu pomaga samochód.

Vampire The Masquerade: We Eat Blood
Vampire The Masquerade: We Eat Blood

Przygodowe 16 lutego 2017

Vampire The Masquerade: We Eat Blood to opracowana z myślą o systemie iOS mobilna przygodówka narracyjna. Wcielamy się w osobę, która niedawno została przemieniona w wampira i musi zrozumieć oraz opanować swoje nowe zdolności. Cała gra, zarówno pod względem wizualnym, jak i sterowania, jest stylizowana na system operacyjny smartfona.

Sons of Uruzime
Sons of Uruzime

Przygodowe 13 maja 2015

Sons of Uruzime to opracowana z myślą o iOS mobilna przygodówka należąca do gatunku paragrafówek. Produkcja zainspirowana została mitologią Cthulhu i pozwala na wcielenie się w profesora, próbującego odkryć tajemnice plugawego kultu założonego przez pracowników uniwersytetu.

Forever Lost
Forever Lost

Przygodowe 1 października 2012

Forever Lost to opracowana z myślą mobilnym systemie iOS przygodówka grozy. Akcja toczy się na terenie nawiedzonego szpitala psychiatrycznego. Zadaniem gracza jest znalezienie sposobu na ucieczkę z tego miejsca, co wymaga rozwiązania pokaźnego zestawu pomysłowych łamigłówek.

Whispering Willows
Whispering Willows

Logiczne 26 sierpnia 2015

Whispering Willows to gra logiczna opracowana przez zespół Night Light Interactive. Wcielamy się w młodą dziewczynę, szukającą swojego ojca w nawiedzonym domu. W przygodach bohaterka wykorzystuje moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji.