Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Fran Bow (AND)
OkładkaFran Bow (AND)

Fran Bow

Dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, opowiadająca przerażającą historię małej dziewczynki, cierpiącej na poważne zaburzenia psychiczne. Fran Bow jest debiutem dwuosobowego studia Killmonday Games, sfinansowanym dzięki zbiórce społecznościowej w serwisie Indiegogo.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | indie | Xbox Game Pass | EA Play

Fran Bow Premiera

27sie2015

PC

15lut2016

AND

7mar2016

iOS

Fran Bow to mroczna, dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, dostępna na platformie PC, AND i iOS. Tytuł opowiada przerażającą historię małej dziewczynki, która po traumatycznych przeżyciach cierpi na poważne zaburzenia psychiczne. Gra jest debiutem dwuosobowego studia Killmonday Games ze Sztokholmu, a produkcja sfinansowana została w znacznej części dzięki kampanii crowdfundingowej w serwisie Indiegogo.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać tytułowej Fran, która pewnej nocy jest świadkiem brutalnego morderstwa swoich rodziców i przerażona ucieka z domu do lasu w towarzystwie swego jedynego przyjaciela – kota imieniem Mr. Midnight. Po pewnym czasie dziewczynka zostaje odnaleziona i zamknięta w ponurym, dziecięcym szpitalu psychiatrycznym Oswald Asylum. Po dziwnym śnie, w którym ukazuje się jej ukochany kot, Fran postanawia jednak uciec i odnaleźć swojego pupila, a jedyną osobą, na której pomoc może liczyć, jest jej ostatnia żyjąca krewna, ciotka Grace.

Mechanika

Jak na rasową przygodówkę przystało, Fran Bow koncentruje się na eksploracji, rozmowach z napotykanymi postaciami oraz rozwiązywaniu kolejnych zagadek logicznych. Do uporania się z nimi naszej bohaterce nie wystarczy jednak wyłącznie wrodzony intelekt i umiejętność kojarzenia faktów. Niezwykle pomocne okażą się tu bowiem także lekarstwa, które Fran zdobywa już na początku rozgrywki. Z jednej strony działają one na umysł dziewczynki w bardzo destrukcyjny sposób, a świat przed jej oczami wypełnia się krwią, śmiercią i przerażającymi postaciami. Dzięki nim jednak, wśród pomazanych krwią ścian i martwych zwierząt, Fran dostrzega również cały szereg niezwykle pomocnych wskazówek, niewidocznych w jej normalnym stanie.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, AND i iOS gra Fran Bow odznacza się oryginalną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną 2D w stylu przypominającym nieco wczesne produkcje Tima Burtona. Całość uzupełnia szereg ciekawych zabiegów wizualnych, jak sekwencje zrealizowane wyłącznie w czerni i bieli, trzęsąca się kamera czy animacje postaci, przypominające poruszanie się papierowych kukiełek. Niezwykłego obrazu całości dopełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa, doskonale współgrająca z ponurym klimatem rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fran Bow: 18+

Fran Bow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870
  • 600 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS