Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Dead by Daylight Mobile (AND)
OkładkaDead by Daylight Mobile (AND)

Dead by Daylight Mobile

Dead by Daylight Mobile jest mobilnym portem sieciowej gry akcji z 2016 roku. Produkcja oferuje asymetryczny tryb multiplayer, w ramach którego czterech graczy rywalizuje z piątym, który wciela się w niebezpiecznego mordercę.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | zagraj za darmo | skradanki | horror | sieciowe | kooperacja | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead by Daylight Mobile Premiera

16kwi2020

iOS AND

Gry podobne do Dead by Daylight Mobile

Fortnite

Dead Space (2011)

Identity V

Dead by Daylight Mobile to mobilna odsłona wydanej w 2016 roku sieciowej gry akcji znanej z komputerów i konsol PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Produkcja skupia się na asymetrycznym trybie multiplayer, w ramach którego jeden z graczy wciela się w seryjnego mordercę rodem z horroru typu slasher, zaś pozostali w jego potencjalne ofiary. Tytuł został opracowany przez firmę Behaviour Interactive.

Mechanika

Dead by Daylight Mobile jest sieciową grą akcji, w której wcielamy się w osobę starającą się przeżyć spotkanie z groźnym seryjnym mordercą lub potworem… albo też w antagonistę tropiącego niewinne ofiary. W pierwszym przypadku obserwujemy akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a naszym zadaniem jest przetrwanie. W drugim korzystamy z perspektywy pierwszoosobowej i mamy za cel wyeliminowanie wszystkich pozostałych uczestników zabawy.

W grze znaleźć można całą gamę postaci znanych ze słynnych filmów i seriali albo też nimi inspirowanych. Mowa tu zarówno o antagonistach, jak np. Freddy Krueger (Koszmar z ulicy Wiązów), Michael Myers (Halloween) czy Demogorgon (serial Stranger Things), jak i bohaterach (Ash z serii Evil Dead, Steve ze Stranger Things).

Każdy z morderców ma zestaw specjalnych (czasem nadnaturalnych) zdolności, które czynią go szczególnie niebezpiecznym, ale pozostali bohaterowie również posiadają określone atuty. Do przetrwania wymagane są spryt oraz współpraca, choć ta druga czasem bywa trudna i w niektórych sytuacjach możemy być zmuszeni do wybierania pomiędzy życiem swojego bohatera, a postaci sterowanej przez kolegę. Grając po tej stronie staramy się pozostać w ukryciu i uruchamiać generatory, dzięki którym otwieramy sobie drogę ucieczki (ale wiąże się to z ryzykiem przyciągnięcia uwagi mordercy).

Warto odnotować, że rozgrywka toczy się na losowo wygenerowanej mapie, dzięki czemu każde podejście wygląda nieco inaczej. W miarę postępów w rozgrywce gracze zdobywają poziomy, które pozwalają odblokować przedmioty kosmetyczne oraz zdolności ułatwiające rozgrywkę danym bohaterem.

Tryby gry

W Dead by Daylight Mobile możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest asymetryczny, sieciowy tryb multiplayer, przygotowany z myślą o 5 osobach (jedna z nich wciela się w mordercę / potwora, zaś cztery pozostałe działają wspólnie i starają się przeżyć).

Kwestie techniczne

Dead by Daylight Mobile posiada dość przyzwoitą, trójwymiarową grafikę. Choć prezentuje się ona zauważalnie gorzej niż w przypadku stacjonarnej wersji gry, to kompetentnie oddaje atmosferę grozy i wygląd poszczególnych ikonicznych postaci. Interfejs omawianej produkcji został zaprojektowany od zera z myślą o ekranie dotykowym.

Dodatkowe informacje

Dead by Daylight Mobile zostało wydane w modelu free-to-play. W produkcji znajdziemy też opcjonalne mikropłatności.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 5  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Dead by Daylight Mobile: 18+

Dead by Daylight Mobile Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND