Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PlayStation VR - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce PlayStation VR na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport

Wyścigi 17 października 2017

Symulator samochodowy, który stanowi swego rodzaju spin-off wyścigowej serii Gran Turismo i pierwszą jej odsłonę na konsolę PlayStation 4. Tym razem studio Polyphony Digital skupiło się na sportach motorowych, nawiązując współpracę z FIA, by gracze mogli toczyć sieciową rywalizację o takim samym znaczeniu jak rzeczywiste zmagania kierowców wyścigowych.

Resident Evil VII: Biohazard
Resident Evil VII: Biohazard

Akcji 24 stycznia 2017

Resident Evil VII to siódma główna odsłona serii przygodowych gier akcji studia Capcom, która zdefiniowała cały gatunek survival horrorów. Ponownie musimy zmierzyć się z hordami zombiaków, a konflikt ludzkości z nimi obserwujemy zza pleców bohatera.

Ace Combat 7: Skies Unknown
Ace Combat 7: Skies Unknown

Zręcznościowe 2018

Ace Combat 7: Skies Unknown to opracowana z myślą o konsolach i komputerach PC kolejna odsłona gier lotniczych, w których zasiadamy za sterami myśliwców odrzutowych. Produkcja oferuje bogatą fabularnie kampanię i tryb multiplayer oraz mocno zręcznościowy model lotu, który nad realizm przekłada dynamikę podniebnych starć.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
The Elder Scrolls V: Skyrim VR

RPG 17 listopada 2017

Kolejna wersja The Elder Scrolls V: Skyrim, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Pozycja zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i wszystkie oficjalne rozszerzenia, czyli Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

The Inpatient
The Inpatient

Przygodowe 23 stycznia 2018

Pierwszoosobowy horror od Supermassive Games, stanowiący prequel gry Until Dawn. W The Inpatient wcielamy się w pacjenta zakładu psychiatrycznego, który usiłuje uciec z placówki. Gra została zaprojektowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality
Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Zręcznościowe 10 kwietnia 2018

Trójwymiarowa sanboksowa gra zręcznościowa stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oparta jest na animowanym serialu dla dorosłych pod tytułem Rick and Morty. Podczas zabawy wcielamy się w jego bohaterów, prowadząc różnego rodzaju eksperymenty i bawiąc się szalonymi wynalazkami.

Legion Commander
Legion Commander

Strategiczne 2018

Legion Commander jest osadzoną w świecie fantasy grą RTS, w której gracz może przejąć kontrolę nad jedną z trzech dostępnych armii: orków, elfów lub ludzi. Produkcja została przygotowana z myślą o PlayStation VR.

Thumper
Thumper

Zręcznościowe 11 października 2016

Muzyczna gra akcji stworzona przez studio Drool. Gracz wciela się w żuka, który przemierza kosmos w poszukiwaniu stanowiącej zagrożenie głowy. Rozgrywka opiera się na naciskaniu określonych przycisków w rytm muzyki, co w połączeniu z psychodeliczną oprawą i elektroniczną ścieżką dźwiękową zapewnia niemal transowe doświadczenie.

Kryzys na Planecie Małp
Kryzys na Planecie Małp

Akcji 3 kwietnia 2018

Gra akcji opracowana przez firmy FoxNext VR Studio oraz Imaginati. W Crisis on the Planet of the Apes wcielamy się w jedną z inteligentnych małp, znaną jako Specimen 139. Naszym zadaniem jest ucieczka z placówki naukowej i dołączenie do plemienia, któremu przewodzi znany z filmów Cezar.

Robinson: The Journey
Robinson: The Journey

Przygodowe 8 listopada 2016

Gra przygodowa stworzona przez studio Crytek, wymagająca do działania gogli wirtualnej rzeczywistości. Robinson: The Journey pozwala graczom na podróż po Tyson III – obcej planecie, którą zwiedzają w skórze tytułowego bohatera. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych oraz środowiskowych, choć nie zabrakło tu również rozmaitych sekwencji zręcznościowych.

Until Dawn: Rush of Blood
Until Dawn: Rush of Blood

Akcji 13 października 2016

Strzelanka na szynach przeznaczona dla okularów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy wsiadamy do wagonika przejeżdżającego przez kolejne lokacje, w których czają się na nas rozmaici przeciwnicy.

Killing Floor: Incursion
Killing Floor: Incursion

Akcji 1 maja 2018

Kolejna odsłona serii strzelanek Killing Floor od studia Tripwire Interactive. Tym razem jest to produkcja przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierza elitarnej jednostki Horzine Security Forces, który walczy z zombie.

Bravo Team
Bravo Team

Akcji 6 marca 2018

Strzelanina FPP stworzona z myślą o goglach PlayStation VR, w której gracz trafia do fikcyjnego kraju na terenie Europy Wschodniej. Jako członek oddziału militarnego bierze udział w starciach z przeciwnikami odpowiedzialnymi za śmierć głowy państwa.

WipEout: Omega Collection
WipEout: Omega Collection

Wyścigi 7 czerwca 2017

Zestaw kilku gier z serii WipEout. W skład produkcji wchodzi WipEout HD wraz z dodatkiem Fury z konsoli PlayStation 3 oraz WipEout 2048 z PlayStation Vita. Wszystkie tytuły doczekały się ulepszonej oprawy graficznej obsługującej rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę. Dodano także obsługę gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

One Piece: Grand Cruise
One Piece: Grand Cruise

Akcji 22 maja 2018

Gra akcji FPP na licencji popularnej serii mangi i anime. Gracz wciela się w rolę nowe członka załogi Słomkowych Piratów i bierze udział w przygodach u boku Luffyego i innych bohaterów znanych z kart komiksu i serialu animowanego. Tytuł korzysta z technologii rzeczywistości wirtualnej.

Megadimension Neptunia VIIR
Megadimension Neptunia VIIR

RPG 8 maja 2018

Megadimension Neptunia VIIR jest stworzoną przez studio Compile Heart i przeznaczoną dla PlayStation 4 ulepszoną wersją wydanej w 2015 roku humorystycznej gry jRPG Megadimension Neptunia VII, której bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Nowe wydanie oferuje m.in. poprawioną grafikę i tryb VR.

Farpoint
Farpoint

Akcji 17 maja 2017

Pierwszoosobowa strzelanka na PlayStation VR. Gracze trafiają na niegościnną planetę, pełną niebezpiecznych istot, z którymi muszą stoczyć walkę o przetrwanie. Produkcja została zaprojektowana z myślą o kontrolerze PS VR Aim Controller.

EVEREST VR
EVEREST VR

Symulacje czerwiec 2018

Stworzona wyłącznie z myślą o zestawach VR gra symulacyjna, pozwalająca na odbycie wirtualnej wycieczki na szczyt najwyższej góry świata. Mechanika zabawy stanowi kompromis między aspektami czysto symulacyjnymi, a przystępną formą rozgrywki, dzięki czemu produkcja nadaje się także dla ludzi bez doświadczenia wspinaczkowego.

Gang Beasts
Gang Beasts

Bijatyki 12 grudnia 2017

Zabawna bijatyka, w której kontrolujemy nieco pokraczne, przypominające kolorowe żelki postacie o dużym stopniu bezwładności. Zabawa toczy się w kilku zróżnicowanych sceneriach i polega na rywalizacji z przeciwnikami poprzez walkę wręcz, zrzucanie ich z platform bądź wpychanie na rozmaite pułapki.

Batman: Arkham VR
Batman: Arkham VR

Przygodowe 13 października 2016

Batman: Arkham VR to detektywistyczna przygodówka opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4. Produkcja działa wyłącznie z okularami wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Podczas zabawy gracz wciela się w tytułowego superbohatera i zajmuje się głównie prowadzeniem śledztw.

PlayStation VR Worlds
PlayStation VR Worlds

Akcji 13 października 2016

PlayStation VR Worlds to kompilacja pięciu tytułów przygotowanych przez Sony Computer Entertainment London Studio na premierę PlayStation VR. Gracz ma możliwość sprawdzenia w akcji gogli wirtualnej rzeczywistości stworzonych z myślą o PlayStation 4.

Paranormal Activity: The Lost Soul
Paranormal Activity: The Lost Soul

Przygodowe październik 2018

Horror przeznaczony do zabawy w rzeczywistości wirtualnej. W produkcji trafiamy do nawiedzonego domu, w którym musimy przetrwać spotkanie z niebezpiecznymi duchami. Zabawa opiera się na klasycznych zasadach rządzących gatunkiem i polega na eksploracji, zbieraniu i wykorzystywaniu znalezionych przedmiotów.

Blood & Truth
Blood & Truth

Akcji 2018

Blood & Truth jest połączeniem FPS-a, gry szpiegowskiej i skradanki, wykorzystującym technologię wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli PlayStation VR. Autorem gry jest londyński oddział firmy Sony, odpowiedzialny m.in. za serię The Getaway.

A-Train Express
A-Train Express

Strategiczne 21 grudnia 2017

Kolejna część japońskiej serii strategii ekonomicznych skupiających się na tworzeniu i zarządzaniu siecią transportową. Produkcja jest usprawnioną wersją PC-towego A-Train 9 (The Train Giant).