Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Home Sweet Home (PC)

Home Sweet Home

Home Sweet Home to horror FPP inspirowany tajską mitologią i wierzeniami. Odkąd zaginęła jego żona, Tim stoczył się na dno. Pewnej nocy bohater budzi się w nieznanym mu, zamkniętym i opuszczonym kompleksie mieszkalnym. W ciemności czai się zaś młoda dziewczyna skąpana we krwi.

Akcji | FPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Home Sweet Home (PC)

data premiery gry:

27wrz2017

PC

16paź2018

PS4 XONE

Home Sweet Home to pierwszoosobowy horror autorstwa YGGDRAZIL GROUP, studia założonego w Bangkoku.

Fabuła

Produkcja utrzymana jest w klimacie azjatyckiego horroru pokroju filmów Klątwa, Widmo czy seria The Ring. Opiera się też na folklorze i wierzeniach mieszkańców Tajlandii. Podczas rozgrywki wcielamy się w Tima. Bohater zmaga się z powrotem do codziennego życia po stracie swojej żony, która parę lat temu zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Pogrążony w depresji mężczyzna wstaje pewnej nocy z łóżka i odkrywa, że znajduje się w zupełnie obcym miejscu. By wydostać się z labiryntu opuszczonych pokoi, będzie musiał zmierzyć się z rozwścieczonymi duszami związanymi z tym miejscem i rozwiązać zagadkę ukrytą głęboko w plątaninie sypiących się ścian.

Mechanika

Interakcje gracza z otoczeniem przyrównać można do tych z Amnesia: The Dark Descent lub z Obcego: Izolacji. Timothy musi co chwila kryć się, wykorzystując otoczenie, by nie stać się ofiarą krążącej po korytarzach okrwawionej kobiety. W międzyczasie rozwiązywać trzeba kolejne zagadki i znajdować odpowiednie przedmioty, które pozwolą na przejście dalej, np. klucz otworzy pilnowane przez monstrum zamknięte drzwi, a za pomocą łomu przedostaniemy się do korytarza biegnącego pod podłogą. Od czasu do czasu zdarzają się też łamigłówki wymagające nieco dłuższego pomyślunku.

Kwestie techniczne

Jak w większości strasznych gier, autorzy postawili przede wszystkim na jeżący włosy na karku klimat. Podstawą poziomów Home Sweet Home są więc lokacje celowo wyglądające na dawno opuszczone, zagracone oraz pokryte brudem i kurzem. Na pochwałę zasługuje adekwatny system oświetlenia, niezwykle ważny w grach z tego gatunku. Dominują zimne świetlówki, zapewniające nieprzyjemną i szpitalną atmosferę. Ostre światło kontrastuje z ciemnymi zakamarkami, które stają się w ten sposób jeszcze straszniejsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 60,99 PLN

Gry podobne do Home Sweet Home

Wymagania wiekowe Home Sweet Home

18+

Wymagania sprzętowe Home Sweet Home

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560, 11 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i3 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770, 11 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE