Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONE
Okładka Outlast Trinity (PS4)
OkładkaOutlast Trinity (PS4)

Outlast Trinity

Przygotowany przez studio Red Barrels kompletny zestaw trzech gier należących do popularnego cyklu survival horrorów Outlast.

Przygodowe | FPP | survival horror | pakiet | indie | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Outlast Trinity Premiera

25kwi2017

PS4 XONE

producent: Red Barrels wydawca: Red Barrels wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Outlast Trinity to zbiorcze wydanie dotychczasowych gier z serii Outlast, w którego skład wchodzą: Outlast, Outlast: Whistleblower (jedyny oficjalny dodatek do tej produkcji) oraz Outlast 2. Kompilacja trafiła na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a za jej powstanie odpowiada sprawujące pieczę nad marką studio Red Barrels.

Fabuła

Akcja Outlast rozgrywa się w stanie Kolorado, na terenie opuszczonego zakładu dla obłąkanych. Po tym, jak budynek stał się własnością korporacji Murkoff, został przekształcony w tajny ośrodek badawczy. W odpowiedzi na anonimowy donos, główny bohater gry – dziennikarz Miles Upshur – przybywa do tej placówki, by poznać prawdę na temat wydarzeń dziejących się za zamkniętymi drzwami. Na miejscu odkrywa, że odbywają się tam nie tylko eksperymenty medyczne, lecz także mroczne rytuały. Na domiar złego niemal cały personel ośrodka padł ofiarą niezidentyfikowanych sprawców, którzy dokonali na nim istnej masakry. Od tej pory głównym zadaniem protagonisty jest ucieczka z tego ponurego miejsca.

W Outlast: Whistleblower mamy z kolei okazję wziąć udział w wydarzeniach poprzedzających mrożącą krew w żyłach historię opowiedzianą w podstawowej wersji gry. W rozszerzeniu przejmujemy kontrolę nad jednym z pracowników ośrodka, którego anonimowy donos sprowadził w to miejsce Milesa Upshura. Bohaterowi udaje się przeżyć bunt pacjentów, który przerodził się w krwawą masakrę, a jego misja polega na odkryciu pilnie skrywanych faktów na temat działalności korporacji Murkoff.

Outlast 2 natomiast przenosi gracza na teren regionu Supai, położonego w pobliżu Wielkiego Kanionu Kolorado w stanie Arizona. Gracz wciela się w Blake'a Langermanna, który zamierza rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci anonimowej kobiety. Po tym, jak helikopter, na którego pokładzie podróżował bohater, uległ katastrofie, a towarzysząca mu żona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć jej poszukiwania. Szybko wychodzi na jaw, że pobliską wioskę zamieszkują agresywni kultyści sprawiający wrażenie opętanych. Blake’owi nie pozostaje nic innego, jak odnaleźć ukochaną i, co oczywiste, uciekać.

Mechanika

Gry wchodzące w skład wydanego na platformie PS4 i XONE Outlast Trinity to klasyczne survival horrory, w których akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W każdej z nich gracz musi eksplorować budzące grozę lokacje, rozwiązywać nieskomplikowane zagadki środowiskowe, a także zwracać uwagę na przeciwników. Oponenci są bowiem o tyle niebezpieczni, że protagoniści nie są w stanie stawić im żadnego oporu. Bohaterowie muszą zatem ukrywać się za elementami otoczenia, a w razie potrzeby salwować się ucieczką, podczas której nierzadko robią użytek z doskonale opanowanych umiejętności freerunningu.

Swego rodzaju ikoną każdej z tych produkcji jest kamera – o ile w „jedynce” i w add-onie wyposażono ją wyłącznie w noktowizor ułatwiający orientację w ciemnościach, o tyle w kontynuacji wzbogacono jej funkcjonalność o zbliżenie oraz dwa mikrofony. Dzięki tym ostatnim gracz może usłyszeć odgłosy kroków zbliżających się z lewej lub z prawej strony. Elementy survivalowe natomiast polegają przede wszystkim na poszukiwaniu baterii, bez których ów gadżet staje się bezużyteczny.

Kwestie techniczne

Produkcje składające się na Outlast Trinity charakteryzują się dopracowaną, trójwymiarową oprawą graficzną. Tyczy się to przede wszystkim drugiej części serii, opartej na technologii Unreal Engine 3.5 – na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim dynamiczne oświetlenie i dopracowane z dbałością o detale elementy otoczenia. Klimat grozy potęgują specjalnie skomponowane soundtracki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Outlast Trinity cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Outlast Trinity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE