Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Alan Wake (X360)

Dodatki do Alan Wake

Alan Wake: The Writer
Alan Wake: The Writer

dodatek do gry12 października 2010

Drugie rozszerzenie DLC do utrzymanej w klimacie horroru przygodówki akcji studia Remedy Entertainment. Alan Wake: The Writer podejmuje liczne wątki, zarówno z gry podstawowej, jak i pierwszego DLC The Signal. O ile jednak wcześniej nasz bohater starał się zrozumieć i nadać sens upiornej rzeczywistości, w jakiej się znalazł, tym razem – ponownie z pomocą Thomasa Zhane’a – podejmuje on ostateczną walkę z nękającym go koszmarem. Aby przejąć kontrolę nad swoim życiem i pozostać przy zdrowych zmysłach, Alan Wake odwiedza znane (a zarazem całkiem obce) miejsca, opierając się pokusie poddania się ciemności, która w dalszym ciągu nawiedza jego myśli. Pod względem mechaniki, opisywany dodatek nie wnosi niczego nowego do znanych już rozwiązań. DLC odznacza się jednak jeszcze mroczniejszym klimatem z pogranicza sennego koszmaru, podkreślając w ten sposób, jak bardzo Wake oddalił się od realnego świata i jak groźne jest to, co czai się w jego wnętrzu.

Alan Wake: The Signal
Alan Wake: The Signal

dodatek do gry27 lipca 2010

Pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake studia Remedy Entertainment. Akcja rozszerzenia zatytułowanego The Signal rozgrywa się tuż po wydarzeniach znanych z gry podstawowej. Główny bohater, pisarz imieniem Alan Wake, zostaje przeniesiony do kolejnego koszmaru, w którym przychodzi mu zmierzyć się z własną podświadomością. W ucieczce ze złego snu pomaga mu zaś znany z "podstawki" Thomas Zane. Mechanika rozgrywki w niczym nie odbiega od założeń pierwowzoru, a zabawa, polegająca głównie na walce z nawiedzonymi przez ciemność przeciwnikami, po raz kolejny przesycona jest niezwykle mroczną atmosferą. W grze pojawiły się oczywiście dodatkowe osiągnięcia oraz zupełnie nowe znajdźki do kolekcjonowania. Znane z gry podstawowej termosy oraz karty powieści zastąpiono jednak budzikami, podkreślającymi znaczenie opowiadanej historii.