Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Order of Battle: World War II (PC)

PC

Dodatki do Order of Battle: World War II

Order of Battle: Allies Resurgent
Order of Battle: Allies Resurgent

dodatek do gry7 października 2021

Szesnaste DLC do drugowojennej strategii turowej pod tytułem Order of Battle: World War II, a zarazem druga część trylogii dodatków poświęconych Aliantom. Order of Battle: Allies Resurgent oddaje nam do dyspozycji 12 rozbudowanych scenariuszy i 11 nowych jednostek.

Order of Battle: Allies Defiant
Order of Battle: Allies Defiant

dodatek do gry28 stycznia 2021

Allies Defiant to piętnasty dodatek do strategii turowej Order of Battle: World War II, rozpoczynający nową trylogię poświęconą działaniom Aliantów w Europie i Afryce. Produkcja została opracowana przez studio The Artistocrats.

Order of Battle: Red Storm
Order of Battle: Red Storm

dodatek do gry17 września 2020

Czternasty dodatek do strategii turowej pod tytułem Order of Battle: World War II. Order of Battle: Red Storm stanowi zwieńczenie trylogii add-onów poświęconych działaniom Armii Czerwonej na frontach II wojny światowej.

Order of Battle: Red Steel
Order of Battle: Red Steel

dodatek do gry23 kwietnia 2020

Trzynaste rozszerzenie do strategii turowej Order of Battle: World War II. Red Steel kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim add-onie, czyli Red Star, pozwalając graczom przeprowadzić radziecką kontrofensywę podczas II wojny światowej.

Order of Battle: Red Star
Order of Battle: Red Star

dodatek do gry8 sierpnia 2019

Dwunaste płatne rozszerzenie do strategii turowej Order of Battle: World War II. Red Star wprowadza do gry scenariusze powiązane z Armią Czerwoną. Za jej stworzenie odpowiadają autorzy podstawowej wersji - studio The Aristocrats.

Order of Battle: Endsieg
Order of Battle: Endsieg

dodatek do gry13 listopada 2018

Jedenaste płatne DLC do strategii turowej Order of Battle: World War II. W Endsieg gracze prowadzą niemiecką armię do zwycięstwa lub ostatecznej klęski na przestrzeni ostatnich dwóch lat II wojny światowej.

Order of Battle: Sandstorm
Order of Battle: Sandstorm

dodatek do gry16 maja 2018

Płatny dodatek do strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II. Order of Battle: Sandstorm zabiera nas na pustynne tereny Północnej Afryki, gdzie w skórze dowodzącego wojskami Osi Erwina Rommla staramy się przejąć kontrolę nad Kanałem Sueskim.

Order of Battle: Panzerkrieg
Order of Battle: Panzerkrieg

dodatek do gry30 listopada 2017

Płatne rozszerzenie do gry Order of Battle: World War II, a zarazem kontynuacja dodatku zatytułowanego Blitzkrieg. W Order of Battle: Panzerkrieg bierzemy udział w historycznych bitwach na terenie Związku Radzieckiego (między innymi pod Sewastopolem, Stalingradem oraz Kurskiem), prowadząc do boju nowe jednostki.

Order of Battle: Burma Road
Order of Battle: Burma Road

dodatek do gry17 sierpnia 2017

Płatny dodatek do strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II. Tym razem najważniejszym zadaniem graczy jest obrona Półwyspu Malajskiego i przygotowanie armii do walki w birmańskiej dżungli, by w ten sposób uniemożliwić japońskim wojskom przejęcie kontroli nad tak zwaną Drogą Birmańską – głównym kanałem zaopatrzeniowym dla chińskiej armii.

Order of Battle: Kriegsmarine
Order of Battle: Kriegsmarine

dodatek do gry20 kwietnia 2017

Kolejny płatny dodatek do darmowej strategii turowej Order of Battle: World War II. Tym razem studio The Artistocrats pozwala nam przejąć dowodzenie nad siłami Kriegsmarine – marynarki wojennej Trzeciej Rzeszy – którą możemy poprowadzić w 9 różnych scenariuszach. Zestaw zarówno historycznych, jak i hipotetycznych misji rozpoczyna się inwazją na Polskę, podczas której mamy okazję wykorzystać słynny pancernik Schleswig-Holstein do wsparcia naziemnych sił Wehrmahtu. Następnie gra zabiera nas w różne zakątki Bałtyku, Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego, gdzie stajemy oko w oko się z potęgą Royal Navy oraz flotą USA. Kolejne zwycięstwa umożliwiają nam napisanie historii Kriegsmarine na nowo: Bismarck może przetrwać atak Brytyjczyków, Graf Zeppelin może zostać ukończony, a Plan Z – wprowadzony w życie. Ponad 50 nowych jednostek pojawiło się na polu bitwy, włącznie z zupełnie nowym typem okrętu – transporterem wodnosamolotów. Turowy system bitewny wzbogacono o nowe mechaniki: bonus do uników po przemieszczeniu się okrętu, zwiększoną niewykrywalność okrętów podwodnych oraz podział broni pancerników na główną i pomocniczą.

Order of Battle: Blitzkrieg
Order of Battle: Blitzkrieg

dodatek do gry10 listopada 2016

Rozszerzenie do gry Order of Battle: World War II, stworzone przez studio The Aristocrats. Dodatek wnosi przede wszystkim nowe jednostki dla Niemców (czołgi Panzer III i IV, samoloty Bf109 i Fw190, działa przeciwlotnicze 88mm) oraz dla Aliantów (czołgi Matilda i Char B1, legendarny myśliwiec Spitfire, pociągi pancerne). Ponadto, w Order of Battle: Blitzkrieg zawarto fabularną, opartą na historycznych wydarzeniach kampanię, składającą się 12 scenariuszy. Nowością jest system specjalizacji, dzięki któremu czołgistów możemy zapoznać z doktryną Auftragstaktik, czy też powołać dywizję Waffen SS. Poszczególne jednostki zdobywają doświadczenie na polu bitwy, a przenosić je możemy nie tylko pomiędzy osobnymi scenariuszami, lecz także całymi kampaniami. Twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie większych zmian w oprawie graficznej i schemacie rozgrywki, a zabawa w dalszym ciągu opiera się na starciach rozgrywanych w systemie turowym na pokrytych heksagonami mapach.

Order of Battle: Winter War
Order of Battle: Winter War

dodatek do gry21 lipca 2016

Kolejny duży dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Podobnie jak to było w podstawowej wersji gry, akcja rozszerzenia Order of Battle: Winter War rozgrywa się w okresie II wojny światowej. Tym razem przedstawiane wydarzenia skupiają się na agresji ZSRR na Finlandię, określanej mianem wojny zimowej. Kampania składa się w sumie z 14 scenariuszy, obejmujących tytułową wojnę zimową, wojnę kontynuacyjną oraz wojnę lapońską, czyli lata 1939-1945. Do boju możemy poprowadzić wojska fińskie, niemieckie lub rosyjskie. Order of Battle: Winter War wprowadza ponad 90 nowych jednostek, w tym poruszające się na nartach oddziały fińskie, niemieckie średnie czołgi Panzer IV, kilka odmian rosyjskich czołgów T-34 i KV-2 oraz ikoniczne samoloty, takie jak Bf-109, Fw-190, Yak-7, Il-2 Sturmovik i Fokker D.XXI. Odmienny teatr działań przełożył się na nowy typ terenu, który wpływa na prędkość poruszania się jednostek, ale także pozwala na przekraczanie zamarzniętych jezior i rzek.

Order of Battle: U.S. Pacific
Order of Battle: U.S. Pacific

dodatek do gry14 czerwca 2016

Płatne rozszerzenie do turowej strategii wojennej Order of Battle: World War II autorstwa studia The Aristocrats. Oferowana przez dodatek kampania była pierwotnie częścią gry Order of Battle: Pacific, jednak po zmianie nazwy i przejściu na model biznesowy free-to-play zaoferowano ją graczom w formie płatnego dodatku DLC (darmowego dla wszystkich posiadaczy pierwowzoru). Akcja rozszerzenia zatytułowanego U.S. Pacific przenosi nas do grudnia 1941 roku, kiedy nieoczekiwany atak armii japońskiej na bazę wojskową Pearl Harbor zapoczątkował amerykańską ofensywę na Pacyfiku. Podczas zabawy stajemy na czele armii oraz floty Stanów Zjednoczonych i bierzemy udział w najbardziej ikonicznych bitwach lądowych oraz morskich, jakie rozegrały się w tym rejonie globu w czasie II wojny światowej. Składająca się z 12 scenariuszy kampania prowadzi nas od wspomnianego ataku na Pearl Harbor aż do samego końca wojny i kapitulacji Japonii.

Order of Battle: Rising Sun
Order of Battle: Rising Sun

dodatek do gry14 czerwca 2016

Dodatek DLC do turowej gry strategicznej Order of Battle: World War II, przygotowanej przez luksemburskie studio The Aristocrats. Wchodząca w skład rozszerzenia kampania była pierwotnie częścią gry Order of Battle: Pacific, jednak po zmianie nazwy i przejściu na model biznesowy free-to-play, zaoferowano ją graczom w formie płatnego dodatku DLC (darmowego dla wszystkich posiadaczy pierwowzoru). Podobnie jak bliźniacze rozszerzenie o nazwie U.S. Marines, także i Rising Sun koncentruje się na amerykańsko-japońskiej wojnie w rejonie Pacyfiku. W tym wypadku jednak mamy możliwość poprowadzenia do walki sił Cesarskiej Armii oraz Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii. W toku złożonej z 12 scenariuszy kampanii, możemy wziąć udział w kilku kluczowych bitwach lądowych oraz morskich, jakie rozegrały się w tym teatrze działań. Uzupełnienie misji historycznych stanowią zaś fikcyjne scenariusze, opisujące ewentualną inwazję Japończyków na Australię.

Order of Battle: U.S. Marines
Order of Battle: U.S. Marines

dodatek do gry7 kwietnia 2016

Drugie rozszerzenie do turowej strategii wojennej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats, wskrzeszającej ducha klasyków gatunku, na czele ze słynną serią Panzer General. Akcja gry toczy się w czasach drugiej wojny światowej, począwszy od 1942 roku, kiedy to wojska amerykańskie zaczęły odnosić pierwsze ważne sukcesy przeciw Japończykom. Dodatek U.S. Marines pozwala pokierować tytułową jednostką, której zadaniem jest przeprowadzenie ofensywy na grupę tropikalnych wysp na Pacyfiku, w tym Wyspy Salomona i Guadalcanal. W ramach DLC otrzymujemy 11 scenariuszy, nową formację oraz jednostki, w tym lekki czołg M2A4, amfibię DUKW, myśliwce F2A Buffalo, a także betonowe bunkry. Ponadto wprowadzono możliwość prowadzenia ognia wspierającego dla jednostek ciężkiej piechoty. W miarę postępów gracza w kampanii solowej, strategia wojsk japońskich wyraźnie się zmienia – zamiast frontalnego ataku przeciwnicy zaczynają koncentrować się na przemyślanych działaniach defensywnych.

Order of Battle: Morning Sun
Order of Battle: Morning Sun

dodatek do gry28 stycznia 2016

Pierwszy płatny dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Tym razem gracz może wziąć udział w II wojnie chińsko-japońskiej, toczonej w latach 1937-1940. Obie strony konfliktu różnią się dostępnymi jednostkami i stylem gry. Wojska chińskie są doskonale wyszkolone, ale cierpią z powodu problemów wewnętrznych oraz przestarzałego wyposażenia. Dla odmiany armia Japonii dopiero co przeszła modernizację i ma spore doświadczenie, ale za to nadwyrężyły ją niedawne konflikty. Rozszerzenie Order of Battle: Morning Sun wprowadza 11 historycznych scenariuszy (w tym wielką bitwę o Szanghaj), opartych w całości na mechanice podstawowej wersji gry. Dodatek oferuje także nowe jednostki, m.in. bombowce Ki-10, D1A oraz A4N1, średnie czołgi typu 89 i wyposażony w miotacz płomieni pojazd opancerzony Soko Sagyo Ki, które trafiły na wyposażenie Japończyków. Po stronie Chin znajdziemy za to sowieckie myśliwce typu Polikarp, bombowce Tupolew i czołgi T-26, niemieckie lekkie czołgi Panzer I, pojazdy opancerzone Sdkfz 221/222 i działka 37mm PaK, a także włoskie tankietki L-3 oraz brytyjskie myśliwce Gloster Gladiator.