Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] "We've Got Hostiles" - cz. 1 poradnik Half-Life

"We've Got Hostiles"

Po wyjściu z windy będziesz świadkiem zabójstwa strażnika, który przebywa w zamkniętym na cztery spusty pomieszczeniu ochrony. Zginie również drący się wniebogłosy naukowiec - ten z kolei wejdzie na minę umieszczoną w korytarzu. To ostrzeżenie, żeby rozglądać się dookoła i w porę lokalizować pułapki.

Zanim ruszysz w dalszą drogę, zatrzymaj się przy dwóch urządzeniach [#99] , które wiszą na ścianie tuż obok wrót do silosu rakietowego. Pierwszy z nich to doskonale Ci znany aparat medyczny. Drugi automat (H.E.V.) wykonuje podobną funkcję, z tą różnicą, że regeneruje energię Twojego kombinezonu. W razie potrzeby skorzystaj z obu maszyn i ruszaj przed siebie.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Tuż za pierwszym zakrętem natkniesz się na dwa laserowe czujniki [#100] - po przecięciu którejś z wiązek znajdująca się nieopodal wieżyczka strzelnicza automatycznie otworzy ogień - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Tuż za pierwszym zakrętem natkniesz się na dwa laserowe czujniki [#100] - po przecięciu którejś z wiązek znajdująca się nieopodal wieżyczka strzelnicza automatycznie otworzy ogień. Nie masz szans na ominięcie pułapki, dlatego przetnij oba promienie i natychmiast znajdź schronienie za najbliższym betonowym słupem. Celnie rzucony granat załatwi działko, a co za tym idzie, problem. Ruszaj naprzód, zabierając wcześniej karabin maszynowy [#101] , który leży obok ciała martwego żołnierza.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Za drzwiami pożarowymi zobaczysz kolejne czujniki laserowe, tym razem niebieskie [#102] - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Za drzwiami pożarowymi zobaczysz kolejne czujniki laserowe, tym razem niebieskie [#102] . Oznaczają one przylepione do ścian miny, takie same, na które nadział się wcześniej pechowy naukowiec. Jeśli przetniesz wiązkę, zdetonowany zostanie ładunek zadający duże obrażenia. Podobne pułapki można likwidować za pomocą broni: granatami lub bezpośrednim strzałem w obiekt. W tym przypadku wystarczy je jednak ominąć. Pierwszy promień przeskocz, natomiast pod drugą wiązką przeczołgaj się.

Idź przed siebie, załatw teleportujących się wrogów i na skrzyżowaniu skręć w lewo. Po chwili natkniesz się na kolejny czerwony czujnik [#103] . Przeskocz wiązkę, obróć się i natychmiast zabij Vortigaunta, który przypadkiem może uaktywnić stojące obok wieżyczki.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Rozwal drewniane pudła [#104] , podnieś granaty i przejdź po zielonych skrzyniach na drugą stronę pomieszczenia - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Rozwal drewniane pudła [#104] , podnieś granaty i przejdź po zielonych skrzyniach na drugą stronę pomieszczenia. Uważając by nie dotknąć wieżyczek i unikając Headcrabów, biegnij przed siebie. Szybko wciśnij przycisk [#105] uaktywniający drzwi pożarowe i przejdź pod zamykającym się włazem. Poczekaj cierpliwie aż zostaniesz odgrodzony od śmiercionośnych karabinów. Teraz możesz przejść przez kolejne wiązki, bez obaw że odniesiesz jakiekolwiek rany.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Przedostań się przez zielone skrzynie i gdy tylko spadniesz na dół, zatrzymaj się - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Przedostań się przez zielone skrzynie i gdy tylko spadniesz na dół, zatrzymaj się. Zwróć uwagę, że podłoga jest mokra [#106] i weź pod uwagę ten fakt, gdy będziesz przeskakiwać czerwony promień lasera.

W kolejnym korytarzu znajdują się dwie wieżyczki i tyleż samo czujników [#107] . Wiązki można ominąć z prawej strony, zachowując dużą ostrożność. Po dotarciu do drzwi pożarowych trzeba załatwić jednego z naukowców blokujących przejście, a następnie wcisnąć przycisk i schronić się za włazem. Wieżyczki możesz również rozwalić za pomocą jakiekolwiek broni, jeśli jest Ci obojętne, czy wywołasz alarm, czy nie.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Po przekroczeniu drzwi pożarowych zobaczysz na ścianie kolejne miny [#108] - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Po przekroczeniu drzwi pożarowych zobaczysz na ścianie kolejne miny [#108] . Rozwal dużą skrzynię po prawej stronie, aby ominąć pierwszy ładunek i wdrap się po drabinie na górę. Stojąc na mostku możesz bez trudu zdetonować obie miny, strzelając do jednej z nich. Warto to zrobić, bo w znajdujących się na dole skrzyniach ukrytych jest kilka użytecznych przedmiotów.

Wejdź po kolejnej drabinie na metalową platformę i ruszaj przed siebie. Po chwili będziesz świadkiem, jak jeden z żołnierzy zabije bezbronnego naukowca [#109] . Przekaz jest bardzo wymowny: jeśli natkniesz się kiedykolwiek na któregoś z komandosów, będziesz zmuszony walczyć o swoje życie. O rzekomej misji ratunkowej nie ma tu mowy.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Załatw nieświadomego zagrożenia żołnierza i zejdź po schodach na dół - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Załatw nieświadomego zagrożenia żołnierza i zejdź po schodach na dół. Uzupełnij amunicję, a następnie wciśnij przycisk na ścianie [#110] . Wejdź do kabiny windy i w trakcie jazdy na górę przygotuj się na pierwsze, poważne starcie. W tym momencie skończyły się przelewki, a zaczęła się brutalna walka o przetrwanie.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
W magazynie zawalonym skrzyniami pojawi się kilku wrogów [#111] - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

W magazynie zawalonym skrzyniami pojawi się kilku wrogów [#111] . Wyeliminuj ich po kolei, uważając, by zbytnio nie oberwać. Tuż obok schodów na położone wyżej platformy znajduje się aparat medyczny i urządzenie H.E.V. [#112] W razie potrzeby podlecz się i uzupełnij energię. Zanim ruszysz w dalszą drogą rozwal też wszystkie skrzynie. Kryje się w nich kilka przydatnych przedmiotów.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Wejdź po schodach na górę i idź naprzód jedyną dostępną drogą - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Wejdź po schodach na górę i idź naprzód jedyną dostępną drogą. Gdy znajdziesz się na moście [#113] , załatw wszystkie Barnacle. Po krótkiej wędrówce dotrzesz do skrzyżowania i zobaczysz przyczepione do ściany miny. Strzel w jeden z ładunków z bezpiecznej odległości, a następnie przyjrzyj się korytarzowi po lewej. [#114] Zauważysz że trasa jest bardzo dobrze chroniona przez czerwone czujniki i wieżyczki. Lepiej będzie, jak znajdziesz inną drogę.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry
Wróć się do skrzyżowania i ruszaj naprzód - [Opis przejścia Half-Life] Weve Got Hostiles - cz. 1 - Half-Life - poradnik do gry

Wróć się do skrzyżowania i ruszaj naprzód. W pomieszczeniu na końcu korytarza załatw kolejną grupę podwieszonych pod sufitem stworów i wskocz na taśmociąg [#115] . Pokonując opór skieruj się do tunelu i przejdź do niewielkiego pomieszczenia. Uzupełnij amunicję i energię (znajdziesz tu zarówno aparat medyczny, jak i urządzenie H.E.V.), a następnie dostań się na kolejny taśmociąg, skacząc po zielonych skrzyniach [#116] .