Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Solucja Half-Life poradnik Half-Life

Przed rozpoczęciem właściwych zmagań, warto zmierzyć się z torem przeszkód, który dostępny jest w menu głównym gry pod nazwą Hazard Course. Tutorial zapozna Cię z podstawami, a także pozwoli Ci nauczyć się zaawansowanych ewolucji, np. skoku z jednoczesnym kucnięciem. W samouczku umieszczono również plecak do wykonywania długich skoków, który okaże się niezbędny pod koniec zmagań. Dobrze jest poświęcić trochę czasu na kilka próbnych skoków.

W trakcie zabawy niszcz wszystkie drewniane skrzynie - zarówno zwykłe pudła, jak i pojemniki przykryte zieloną plandeką. Często zdarza się, że są w środku ukryte są bardzo cenne przedmioty: apteczki, baterie do kombinezonu oraz amunicja.

W kompleksie Black Mesa będziesz często spotykać dwa rodzaje automatów regenerujących energię. Biały, oznaczony czerwonym krzyżem odpowiada za odzyskiwanie zdrowia, natomiast pomarańczowy, służy do ładowania kombinezonu H.E.V. Aparaty mają bardzo ograniczoną pojemność i po wykorzystaniu nie są zdatne do powtórnego użycia.

Strażnicy i naukowcy potrafią otwierać zamknięte przejścia. - Porady ogólne do Solucja Half-Life - Half-Life - poradnik do gry
Strażnicy i naukowcy potrafią otwierać zamknięte przejścia.

Przyjaźni graczowi bohaterowie niezależni (strażnicy i naukowcy) potrafią otworzyć drzwi do pomieszczeń, do których w tradycyjny sposób dostać się nie można. Warto poprosić o pomoc każdą napotkaną osobę, co jest równoznaczne z przyłączeniem się danej postaci do drużyny. Trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach. Towarzysze nie potrafią skakać, wspinać się po drabinach, a także bronić się przed potworami. Co prawda ochroniarze są wyposażeni z pistolety, ale te ostatnie są stuprocentowo skuteczne wyłącznie przeciwko Vortigauntom oraz Headcrabom. Silniejsi obcy okażą się dla strażników zbyt wymagającymi wrogami.

W grze istnieje kilka lokacji, w których trzeba przesunąć w określony punkt pudła lub stoliki. Jeżeli przypadkiem pchnąłeś skrzynię pod ścianę i obawiasz się, że nie będziesz mógł jej odciągnąć z powrotem, jesteś w błędzie. Każdy obiekt można dowoli ciągnąć za sobą - w tym celu naciśnij klawisz odpowiedzialny za "akcję" i cofnij się do tyłu. Na tym jednak nie koniec! Jednoczesne wciśnięcie klawisza "akcji" oraz któregoś z pozostałych kursorów (góra, lewo, prawo) spowoduje mocne pchnięcie obiektu we wskazaną stronę.

Często zapisuj aktualny stan gry - w Half-Life zginąć można dosłownie co chwilę. Obowiązkowo rób to przed walkami z bossami, które są piekielnie wymagające.