Half-Life: Residue Processing - cz. 2
Aktualizacja:
![]() | ![]() |
Wskocz do wody i płyń przed siebie. Gdy dotrzesz do znanego Ci już skrzyżowania, skręć w prawo. Po chwili trafisz do pomieszczenia z trzema taśmociągami. Wypłyń na powierzchnię, podnieś leżący na ziemi rewolwer [#357] i pozbądź się stwora plującego kwasem. Zwiedź dokładnie pomieszczenie kontrolne. Znajdziesz tu ładunki wybuchowe, aparat medyczny oraz baterie do kombinezonu.
![]() | ![]() |
Podejdź do dźwigni oznaczonych tabliczką Conveyor Control i pchnij środkową wajchę [#358] , Jedna ze znajdujących się tuż obok taśm ruszy w odwrotnym kierunku. Teraz wróć się do pomieszczenia kontrolnego i wciśnij zlokalizowany tutaj przycisk [#359] . Wykorzystaj fakt, że zgniatarki przerwały na krótką chwilę swoją pracę i szybko dostań się na środkowy taśmociąg. Uważaj! Urządzenie uaktywni się po kilkunastu sekundach, dlatego musisz się spieszyć!
![]() | ![]() |
Po krótkiej przejażdżce wylądujesz na kolejnym taśmociągu, a ten wwiezie Cię do tunelu, gdzie pracują śmiercionośne zgniatarki [#360] . Obserwuj jak poruszają się poszczególne maszyny i posuwaj się naprzód, unikając z nimi jakiegokolwiek kontaktu.
![]() | ![]() |
Teraz czeka Cię mały rajd po taśmociągach, rozmieszczonych w różnych punktach fabryki. Jedź spokojnie przed siebie i gdy zobaczysz znajdującą się niżej taśmę [#361] , zeskocz ostrożnie na dół. Operację tę będziesz zmuszony powtórzyć kilka razy. Po drodze trzeba będzie przedrzeć się przez piec [#362] . Płomienie nie zabierają co prawda zbyt wiele energii, ale mimo to warto wyczekać na odpowiedni moment i sprintem pokonać ten odcinek.
Uwaga! Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w trakcie wędrówki po taśmociągach, przez przypadek spadniesz na dół. Jeśli tak się stanie, znajdź wysoką drabinę, która pozwoli Ci ponownie znaleźć się na jednej z taśm. Wszystkie pomieszczenia połączone są ze sobą siecią korytarzy, dlatego nie musisz się martwić, że utkniesz w martwym punkcie.
![]() | ![]() |
W końcu dotrzesz do miejsca, gdzie zobaczysz pod sobą dwa taśmociągi [#363] - będą one zmierzać w przeciwnych kierunkach. Zeskocz na taśmę, która porusza się w prawą stronę i zejdź z niej zaraz po wjeździe do najbliższego tunelu. Korzystając z fragmentu stałego gruntu pod nogami, obróć się i obejrzyj tunele po drugiej stronie przepaści [#364] .
Jedna z tras chroniona jest przez przylepione do ścian miny. Wrzuć kawałek plastiku na zmierzającą ku pułapce taśmę i zdetonuj go, gdy ładunek dotrze do najbliższego zakrętu. Eksplozja wyeliminuje oba chytrze umieszczone materiały wybuchowe, odblokowując dalszą drogę. Wskocz na taśmociąg, który jeszcze przed chwilą wiódł wprost w objęcia śmierci i cierpliwie poczekaj, aż trafisz do kolejnego pomieszczenia.
![]() | ![]() |
Przedostań się na drugą stronę sali, uważając by nie wpaść pod obracające się kruszarki. Najpierw wskocz na lewy taśmociąg, potem na prawy i w końcu jeszcze raz na lewy. Pokonawszy kolejny tunel zobaczysz sporej wielkości dziurę w podłodze oraz ogromne, zaciskające się co chwilę zęby [#365] . Uważając, by nie zostać zgniecionym przez maszynę, spadnij w dół, wprost na kolejny taśmociąg. Weź rozbieg i wykonaj skok w kierunku dużej drabiny [#366] . Wdrap się na górę i wejdź do czerwonego tunelu.
0
- Half-Life - poradnik do gry
- Half-Life: Poradnik do gry
- Half-Life: Przeciwnicy - cz. 1
- Half-Life: Przeciwnicy - cz. 2
- Half-Life: Porady ogólne do Solucja Half-Life
- Half-Life: Black Mesa Inbound
- Half-Life: Anomalous Materials
- Half-Life: Unforeseen Consequences - cz. 1
- Half-Life: Unforeseen Consequences - cz. 2
- Half-Life: Office Complex - cz. 1
- Half-Life: Office Complex - cz. 2
- Half-Life: We've Got Hostiles - cz. 1
- Half-Life: We've Got Hostiles - cz. 2
- Half-Life: Blast Pit - cz. 1
- Half-Life: Blast Pit - cz. 2
- Half-Life: Blast Pit - cz. 3
- Half-Life: Power Up - cz. 1
- Half-Life: Power Up - cz. 2
- Half-Life: On a Rail - cz. 1
- Half-Life: On a Rail - cz. 2
- Half-Life: On a Rail - cz. 3
- Half-Life: On a Rail - cz. 4
- Half-Life: Apprehension - cz. 1
- Half-Life: Apprehension - cz. 2
- Half-Life: Residue Processing - cz. 1
- Half-Life: Residue Processing - cz. 2
- Half-Life: Questionable Ethics - cz. 1
- Half-Life: Questionable Ethics - cz. 2
- Half-Life: Surface Tension - cz. 1
- Half-Life: Surface Tension - cz. 2
- Half-Life: Surface Tension - cz. 3
- Half-Life: Surface Tension - cz. 4
- Half-Life: Surface Tension - cz. 5
- Half-Life: Surface Tension - cz. 6
- Half-Life: Forget about Freeman! - cz. 1
- Half-Life: Forget about Freeman! - cz. 2
- Half-Life: Lambda Core - cz. 1
- Half-Life: Lambda Core - cz. 2
- Half-Life: Lambda Core - cz. 3
- Half-Life: Xen
- Half-Life: Gonarch's Lair
- Half-Life: Interloper - cz. 1
- Half-Life: Interloper - cz. 2
- Half-Life: Nihilanth
- Half-Life: Endgame
- Half-Life: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
zanonimizowany7318 Junior
taki mały hint dla poziomu surface tension: helikopter można zestrzelić przy użyciu gauss guna :)
brawo za poradnik, miło tak powspominać :)
raziel88ck Legend
U.V. Impaler - niewierzylem ze zrobicie poradnik do starej gry :) Zaskoczyliscie mnie pozytywnie, czy mozna liczyc takze na inne tytuly? Jak to jest jak pracuje sie na GOLu przy poradnikach? Z gory ma sie ustalone gry, do ktorych trzeba sporzadzic poradnik? Oraz czy ma sie limit czasu na stworzenie go?
U.V. Impaler Legend
Half-Life to tytuł kultowy, wciąż jest sprzedawany w Steamie, cieszy się powodzeniem, więc nadrobiliśmy zaległości. Czy pojawią się poradniki do innych, starszych gier? Zobaczymy. A jeśli chodzi o pracę nad poradnikiem, to zależy już od samej gry. Czasem trudno jest porównać zaangażowanie, w końcu liniowa strzelanina to nie rozbudowana strategia, jak np. Empire: Total War. Mimo to Half-Life jest grą cięższą do zrobienia od innych strzelanin, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę dzisiejsze standardy. A dlaczego? Bo przede wszystkim jest baaaardzo długa. :)
mari01986 Centurion
Co tu dużo mówić świetny poradnik :) właśnie przeszedłem grę ;P PS. nie wiem czy wiecie ale wyszła jakiś czas temu gra : half life source .. jest to ta sama jedynka ale na silniku source - o wiele ładniejsza graficznie. I właśnie w nią grałem była do kupienia na steamie w promocji za 1.99 euro.
zanonimizowany726601 Junior
Ja już dojechałem ^^ ale czekam i czekam i czekam chyba juz z godzinę i nadal on nie otwiera ^^ Help ! moje GG 20423950
zanonimizowany726601 Junior
próbowałem ale to nic nie daje ;/ ja mam Half Life Counter Scrike , ale to chyba nie ma nic do tego ??? jak będziecie coś wiedzieć proszę o napisanie do mnie na mój numer GG 20423950
zanonimizowany927280 Junior
Akurat obcieło ten fragment którego nie wiem
TEGO Z PALIWEM...
Bo nie wiem jak otworzyć te drzwi od PALIWOWNI.
zanonimizowany1001640 Junior
Nie da się :( Trzeba obejść i od tyłu wejść.
Zapalony graczek Centurion
Poradnik pomógł mi w kilku etapach gdzie utknąłem i nie wiedziałem co zrobić.
Bardzo dobry poradnik i oby więcej jak najwięcej takich poradników nie tylko do nowych gier ale też do tych starych.
Grałem w Half- Life 1 bez source ten oryginalny z ruskim dubbingiem ;)
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
![1 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300404937.jpg)
![Wskocz do wody i płyń przed siebie - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300404953.jpg)
![2 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300404968.jpg)
![Podejdź do dźwigni oznaczonych tabliczką Conveyor Control i pchnij środkową wajchę [#358] , Jedna ze znajdujących się tuż obok taśm ruszy w odwrotnym kierunku - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300404984.jpg)
![3 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405000.jpg)
![Po krótkiej przejażdżce wylądujesz na kolejnym taśmociągu, a ten wwiezie Cię do tunelu, gdzie pracują śmiercionośne zgniatarki [#360] - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405015.jpg)
![4 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405031.jpg)
![Teraz czeka Cię mały rajd po taśmociągach, rozmieszczonych w różnych punktach fabryki - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405046.jpg)
![5 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405062.jpg)
![W końcu dotrzesz do miejsca, gdzie zobaczysz pod sobą dwa taśmociągi [#363] - będą one zmierzać w przeciwnych kierunkach - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405078.jpg)
![6 - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405093.jpg)
![Przedostań się na drugą stronę sali, uważając by nie wpaść pod obracające się kruszarki - [Opis przejścia Half-Life] Residue Processing - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry](/Galeria/Html/Poradniki/882/1300405109.jpg)
