Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 poradnik Half-Life

Tuż za rogiem zobaczysz aparat medyczny, który pozwoli Ci wyleczyć rany odniesione w trakcie wcześniejszych walk. Gdy uzupełnisz energię, zacznij ostrożnie zwiedzać opustoszały korytarz. Kilka sekund później będziesz świadkiem, jak jeden z obcych przebiję ścianę ciałem martwego żołnierza. Załatw szybko niebezpiecznego stwora i zbliż się do krawędzi budynku [#499] . Na dole ujrzysz komandosów, którzy wybiegną na zewnątrz, by ponownie stawić czoła przybyszom z innego wymiaru. Nie przeszkadzaj im w tym zadaniu. Poczekaj cierpliwie na wynik starcia i dobij pozostałych przy życiu przeciwników.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Zeskocz na drewnianą skrzynię, by złagodzić upadek i wyjdź na zewnątrz - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Zeskocz na drewnianą skrzynię, by złagodzić upadek i wyjdź na zewnątrz. Na ostatnim piętrze budynku, z którego wyszedłeś przed momentem, przebywa Grunt [#500] . Pozbądź się go, a następnie użyj znajdującej się nieopodal skoczni [#501] , by dostać się na dach szarej budowli. W jednym z rogów zauważysz kratkę wentylacyjną [#502] . Zniszcz ją i zeskocz przez otwór do małego zbiornika z wodą.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Wypłyń na powierzchnię i wczołgaj się do okrągłego tunelu - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Wypłyń na powierzchnię i wczołgaj się do okrągłego tunelu. Po chwili jeden z wrogich żołnierzy otworzy właz po drugiej stronie kanału [#503] i wrzuci do środka ładunek wybuchowy. Nie ma czasu do stracenia! Jak najszybciej zacznij wycofywać się do tyłu i zanurz się w zbiorniku z wodą [#504] - aby opaść na dno, trzeba przytrzymać klawisz odpowiedzialny za kucnięcie. Buchający z rury ogień nie wyrządzi Ci żadnej krzywdy. Kiedy zagrożenie minie, wczołgaj się ponownie do tunelu i przejdź na drugą stronę. Zlikwiduj przeciwnika, który zostawił Ci wcześniej wybuchową niespodziankę i ruszaj naprzód.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Trafisz do sali, gdzie zauważysz dwóch żołnierzy walczących z Headcrabami [#505] - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Trafisz do sali, gdzie zauważysz dwóch żołnierzy walczących z Headcrabami [#505] . Pozwól im pozabijać się nawzajem, a następnie pozbądź się ocalałych przeciwników. Podejdź do drabiny zlokalizowanej na końcu platformy i obróć się w prawo. Przeskocz przez barierkę na niewielką rurę i odkręć czerwony zawór [#506] . Otwierający się właz zrzuci Cię na dół, więc wykorzystaj okazję, by pozbierać amunicję oraz uzupełnić energię za pośrednictwem wiszącego na ścianie aparatu. Kiedy będziesz gotowy do dalszej drogi, wyjdź na metalową platformę, ponownie przeskocz przez barierkę na rurę i wejdź do otwartego kanału. Skorzystaj z umieszczonej w środku drabiny i ruszaj skieruj się w dalszą drogę.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Tunel zaprowadzi Cię do klatki schodowej - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Tunel zaprowadzi Cię do klatki schodowej. Zabij chroniącego jej żołnierza, a następnie zejdź na dół i pozbądź się kolejnego przeciwnika. Zanim opuścisz to pomieszczenie, możesz wyleczyć się za pomocą zlokalizowanego nieopodal aparatu medycznego.

Wyeliminowawszy wrogów skieruj się na górę i poproś o pomoc stojącego w rogu sali strażnika [#507] . Ochroniarz chętnie przyłączy się do Ciebie, więc wykorzystaj to i zejdź z nim na najniższe piętro budynku. Gdy zbliżysz się do metalowych drzwi, Twój partner otworzy je [#508] , pozwalając Ci opuścić budowlę.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Idź przed siebie, pilnując żeby w wędrówce towarzyszył Ci odnaleziony w budynku strażnik - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Idź przed siebie, pilnując żeby w wędrówce towarzyszył Ci odnaleziony w budynku strażnik. Likwiduj napotkane stwory i posuwaj się naprzód. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, skieruj się do metalowych wrót, których dodatkowo chroni szlaban. Zwabiony w to miejsce ochroniarz wejdzie do stróżówki [#509] i otworzy małe drzwi. Wykorzystaj je, by dostać się do podziemnego parkingu.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Po chwili zobaczysz Gargantuę [#510] - znanego Ci już potwora, który jest w stanie bardzo szybko przenieść Cię na tamten świat - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Po chwili zobaczysz Gargantuę [#510] - znanego Ci już potwora, który jest w stanie bardzo szybko przenieść Cię na tamten świat. Biorąc pod uwagę groźbę rychłej śmierci, nie czekaj na to, co zrobi to monstrum, tylko odwróć się w przeciwnym kierunku i rozpocznij szaleńczą ucieczkę tunelami podziemnego parkingu. Nie oglądaj się za siebie, tylko pędź naprzód na złamanie karku, a po chwili ponownie znajdziesz się na świeżym powietrzu. Wykorzystaj trampolinę [#511] , by przeskoczyć mur i wyląduj w zbiorniku z wodą.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Wypłyń na powierzchnię i przejdź po cienkiej rurze na drugi, nieco wyższy zbiornik [#512] - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Wypłyń na powierzchnię i przejdź po cienkiej rurze na drugi, nieco wyższy zbiornik [#512] . Zauważysz tutaj dziwne urządzenie z zielonym ekranem i radiostacją. Po wysłuchaniu rozkazu dowiesz się, że aparatura służy do wskazywania celów dla ataków rakietowych. Za chwilę wykorzystamy ją do likwidacji ogromnego stwora, a także do utorowania sobie dalszej drogi.

Przyjrzyj się urządzeniu [#513] . Po jego lewej i prawej stronie znajdują się dźwignie, które pozwalają sterować grubymi kreskami wyświetlanymi na ekranie. W miejscu przecięcia obu linii wskazywany jest cel ataku rakietowego. Jeśli naciśniemy teraz środkowy przycisk, w wybrany punkt uderzy lawina pocisków. Poświęć chwilę na zapoznanie się z mechanizmem kontrolującym urządzenie i w ramach treningu, spróbuj zaatakować prawy, górny róg ekranu.

Po naciśnięciu przycisku zauważysz, że w prawym, górnym rogu mapy doszło do dużej eksplozji. Stało się tak dlatego, że na zielonej planszy odwzorowana jest lokacja, w której aktualnie się znajdujesz, a więc wybierając cel na ekranie, wskazujesz de facto punkt w Twojej okolicy, gdzie za chwilę dojdzie do wybuchu. Miej to na uwadze, gdyż w trakcie manipulowania przyrządami można przez przypadek zabić samego siebie! Trzeba zatem wykazać się ostrożnością i trzymać celownik z dala od zbiornika, na którym aktualnie przebywasz.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Aby pomyślnie przebrnąć przez ten etap, musisz namierzyć i zniszczyć następujące obiekty - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Aby pomyślnie przebrnąć przez ten etap, musisz namierzyć i zniszczyć następujące obiekty:

Gargantua [#514] - stwór wybiegnie z podziemnego parkingu niedługo po Tobie i szybko zniszczy blokujący dalszą drogę właz. Monstrum ruszy się z miejsca tylko w sytuacji, gdy zejdziesz ze zbiornika na ziemię, dlatego pod żadnym pozorem tego nie rób! Wskaż rozwaloną bramę jako cel ataku rakietowego i rozkoszuj się bombardowaniem.

Słup [#515] - przewrócenie tej konstrukcji jest konieczne, gdyż to właśnie z pomocą słupa dostaniesz się w pobliże tunelu, który już niedługo pozwoli Ci wkroczyć do kolejnej części kompleksu.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Ściana [#516] - spadający słup nie zniszczy ściany blokującej dostępu do tunelu, dlatego musisz dokonać tego samodzielnie - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Ściana [#516] - spadający słup nie zniszczy ściany blokującej dostępu do tunelu, dlatego musisz dokonać tego samodzielnie. Wskaż jako cel ataku fragment muru z prawej strony i zatwierdź uderzenie. Po chwili ściana przestanie być problemem.

Właz [#517] - ostatni punkt programu. Zlikwidowanie włazu jest konieczne, jeśli marzysz o wejściu do tunelu. Bombardowanie rozwali olbrzymie wrota szybko i skutecznie.

10 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Po zlikwidowaniu wszystkich wspomnianych wyżej obiektów, zejdź na ziemię i skieruj się w pobliże przewróconego słupa [#518] - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Po zlikwidowaniu wszystkich wspomnianych wyżej obiektów, zejdź na ziemię i skieruj się w pobliże przewróconego słupa [#518] . Z pomocą tego ostatniego przedostań się przez kanał i szybko wkrocz do tunelu [#519] . W tym momencie warto się pospieszyć, gdyż wrogowie sami będą przeprowadzać ataki rakietowe, a któryś z pocisków może przez przypadek trafić Ciebie.

11 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry
Idź cały czas przed siebie - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 6 - Half-Life - poradnik do gry

Idź cały czas przed siebie. Po krótkiej wędrówce dotrzesz do zamkniętego włazu. Obróć się i użyj schodków [#520] prowadzących do wąskiego tunelu.