Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 poradnik Half-Life

Weź rozbieg i przeskocz nad zniszczonym fragmentem metalowej platformy [#319] , biorąc pod uwagę fakt, że część podłogi jest mokra i można się na niej pośliznąć. Posuwaj się ostrożnie naprzód. W trakcie wędrówki uważaj na teleportujące się Vortigaunty oraz na odpadające fragmenty przeprawy. Jeśli wpadniesz do wody, postaraj się wyjść z powrotem na górę, zanim dopadną Cię zamieszkujące zbiornik stwory.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Dalszą drogę blokuje zwisający z sufitu kabel elektryczny, ale to akurat żaden problem - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Dalszą drogę blokuje zwisający z sufitu kabel elektryczny, ale to akurat żaden problem. Weź rozbieg i przeskocz przez dziurę w znajdującym się przed Tobą ogrodzeniu [#320] . Gdy znajdziesz się pod wodą, płyń przed siebie jedyną dostępną drogą. Po chwili dotrzesz do drabiny [#321] , która pozwoli Ci wyjść na powierzchnię.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Znajdziesz się w olbrzymiej sali - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Znajdziesz się w olbrzymiej sali. Zabij potwory plujące kwasem, a następnie skieruj się do korytarza oznaczonego tablicą Generator Control [#322] . Na jego końcu zobaczysz drabinę, która zaprowadzi Cię do położonego wyżej pomieszczenia.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Włącz czerwony przycisk na panelu kontrolnym [#323] , a uruchomisz w ten sposób generator - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Włącz czerwony przycisk na panelu kontrolnym [#323] , a uruchomisz w ten sposób generator. Zignoruj szare pudło i zejdź korytarzem na dół, w kierunku sali z dwoma Ichtiozaurami. W połowie drogi zobaczysz otwarte drzwi [#324] do niewielkiego pomieszczenia. W środku znajduje się sporo amunicji, dlatego warto się tu pofatygować i zabrać ją ze sobą.

Wróć się do pokoju, gdzie włączyłeś czerwony przycisk i przesuń szare pudełko [#325] w taki sposób, aby spadło na dół. Teraz popchnij skrzynkę na drugą stronę ogromnej hali, do miejsca, gdzie znajduje się urwany fragment drabiny.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Ustaw szare pudło w pobliżu drewnianej skrzyni [#326] i rozwal tę ostatnią - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Ustaw szare pudło w pobliżu drewnianej skrzyni [#326] i rozwal tę ostatnią. Wdrap się po utworzonych w ten sposób schodach (metoda skok + kucnięcie) i wyjdź po drabinie na górę. Idź przed siebie. Po chwili natkniesz się na aparat medyczny [#327] oraz teleportującego się stwora. Załatw go, uzupełnij energię i ruszaj w dalszą drogę.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
W kolejnym pomieszczeniu pozbądź się licznej grupy Vortigauntów i Headcrabów, a następnie naładuj kombinezon za pomocą wiszącego na ścianie urządzenia H - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

W kolejnym pomieszczeniu pozbądź się licznej grupy Vortigauntów i Headcrabów, a następnie naładuj kombinezon za pomocą wiszącego na ścianie urządzenia H.E.V. Wejdź do szklanej komory, w której przebywa ocalały naukowiec [#328] i wysłuchaj go.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Użyj przycisku na ścianie [#329] , aby otworzyć drzwi chłodni - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Użyj przycisku na ścianie [#329] , aby otworzyć drzwi chłodni. W tej części kompleksu panuje tak niska temperatura, że nawet Twój kombinezon nie będzie w stanie Cię ochronić. Idź cały czas przed siebie, eksterminując napotkanych przeciwników. Z każdą sekundą będziesz tracić odrobinę energii, dlatego staraj się nie zatrzymywać długo w jednym miejscu. Gdy dotrzesz do końca pomieszczenia, skorzystaj z umieszczonej w podłodze drabiny [#330] . Po zejściu na dół mróz przestanie być problemem.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Dalsza droga wiedzie przez zastawiony skrzyniami i beczkami korytarz [#331] - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Dalsza droga wiedzie przez zastawiony skrzyniami i beczkami korytarz [#331] . W trakcie wędrówki zabijaj nawijających się pod lufę Vortigauntów, a także niszcz drewniane pudła w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Po chwili dotrzesz do kabiny windy [#332] . Wejdź do niej i wciśnij przycisk, by wyjechać na górę.

Strażnik spróbuje Ci przekazać ważną wiadomość, ale zanim to zrobi, padnie martwy u Twoich stóp. Idź przed siebie. Kilkanaście sekund później znajdziesz się w sali pełnej skrzyń [#333] , gdzie przyjdzie Ci stoczyć potyczkę z nowym wrogiem.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
W okolicy znajduje się kilka kobiet odzianych w szare, obcisłe kombinezony, które spróbują odesłać Cię na tamten świat - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

W okolicy znajduje się kilka kobiet odzianych w szare, obcisłe kombinezony, które spróbują odesłać Cię na tamten świat. Zabójczynie poruszają się znacznie szybciej od Ciebie, dlatego będziesz mieć problem z dojrzeniem ich pomiędzy skrzyniami. Bitwę rozpocznij od wycofania się do długiego, szarego korytarza, w którym Twoje przeciwniczki nie będą miały szans się ukryć [#334] . Jeśli chcesz, zastaw pułapki w postaci przylepionych do ścian min. Kobiety nie są niestety zbyt rozgarnięte i nadzieją się na każdy ładunek. Z pozostałych broni, w walce najlepiej sprawdza się karabin maszynowy. Nie oszczędzaj amunicji - za chwilę i tak zostanie Ci odebrana.

Gdy uporasz się z wszystkimi zabójczyniami, dokładnie zbadaj pobliskie pomieszczenia. W okolicy znajdują się oba automaty regenerujące energię. To ważne, byś skorzystał teraz z ich usług. Sprzętu zbierać nie musisz, gdyż do niczego Ci się on nie przyda.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Wróć się do głównej sali i wejdź po pochyłej platformie [#335] na górę - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Wróć się do głównej sali i wejdź po pochyłej platformie [#335] na górę. Użyj dźwigni z napisem Surface Access [#336] , a otworzysz w ten sposób metalowe wrota, które oznaczone są identycznymi tablicami [#337] . Ruszaj naprzód. Po chwili zostaniesz uderzony w głowę i stracisz przytomność.

10 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Przeciwnicy wrzucili Cię do zgniatarki śmieci - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Przeciwnicy wrzucili Cię do zgniatarki śmieci. Musisz działać bardzo szybko, bo w przeciwnym przypadku zostaniesz zamieniony w krwawą miazgę. Wykorzystaj stojące na środku sali pudła [#338] i skacząc po nich, dostań się do małej wnęki pod sufitem. Poczekaj aż urządzenie zgniecie śmieci i przesuń się po nim na drugą stronę pomieszczenia. Zabierz leżący tutaj łom [#339] , a następnie skocz na dół i rozwal kratkę ściekową [#340] . Odkryty w ten sposób tunel zaprowadzi Cię na powierzchnię planety.

11 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
12 - [Opis przejścia Half-Life] Apprehension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry