Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Gonarch's Lair poradnik Half-Life

Gonarch's Lair

Wylądujesz na sporej wielkości skale, której głównym lokatorem jest śmiertelnie niebezpieczny stwór - Gonarch. Masz bardzo niewiele czasu na przygotowanie się do walki, dlatego szybko rozejrzyj się po ograniczonym kawałku terenu, który posłuży za arenę w pierwszym starciu.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
Bitwę rozpocznij od eksterminacji Headcrabów zmierzających w Twoją stronę - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

Pierwsze starcie

Bitwę rozpocznij od eksterminacji Headcrabów zmierzających w Twoją stronę. Pozbywszy się stworów, zabierz amunicję oraz baterie do kombinezonu, które leżą obok zwłok człowieka odzianego w pomarańczowy kombinezon [#629] . Gonarch wypełznie ze swojej nory [#630] i już po chwili ruszy do ataku. Jeśli chcesz przeżyć, musisz uniknąć staranowania, schodząc przeciwnikowi z drogi.

Podstawową bronią Gonarcha jest silnie żrąca ślina. Potwór będzie pluć w Ciebie, gdy znajdziesz się w znacznej odległości od niego. Bezpośrednie trafienie jest bolesne, ale na szczęście stosunkowo łatwo go uniknąć, odchodząc lub odskakując na bok.

Ostatnią niespodzianką, jaką ma w zanadrzu Gonarch, są małe Headcraby. Od swoich starszych braci różnią się jedynie wielkością. Niewielkie, półprzeźroczyste potworki są szybkie, zwinne i ledwo widoczne w ferworze walki, dlatego też trudno je ubić przy pomocy pistoletów i karabinu maszynowego. Najskuteczniejszy jest łom, który potrafi zniszczyć plączące się pod nogami stworki szybko i skutecznie. Świetnie sprawdzają się również ładunki wybuchowe, ale te dobrze jest zachować na późniejsze potyczki.

Taktyka walki uzależniona jest od Twoich prywatnych preferencji. Jeśli nie boisz się Gonarcha i będziesz w stanie zachować od niego bezpieczną odległość, możesz krążyć po całej arenie i nieustannie atakować odwłok stwora zwisający z jego cielska (znakomicie sprawdza się tutaj kusza, ale trzeba skupić uwagę na dokładnym celowaniu). Możesz również schować się za sporej wielkości skałą [#631] i stamtąd prowadzić ogień, wychylając się z kryjówki od czasu do czasu. Rozwiązanie to ma jedną niezaprzeczalną zaletę - monstrum nie będzie w stanie zbliżyć się do Ciebie.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
Bez względu na to, którą taktykę obierzesz, musisz zadać swojemu przeciwnikowi na tyle duże obrażenia, by ten uciekł z placu boju - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

Bez względu na to, którą taktykę obierzesz, musisz zadać swojemu przeciwnikowi na tyle duże obrażenia, by ten uciekł z placu boju. W tej fazie rozgrywki Gonarch nie będzie kusić losu i pobiegnie do nory stosunkowo szybko - wystarczy kilka cennych strzałów z kuszy, aby się go pozbyć.

Zanim udasz się w dalszą drogę, zwiedź wschodnią część areny. Po ominięciu wysokiej skały zobaczysz lewitującą w powietrzu wysepkę z małym basenem [#632] , wypełnionym błękitną cieczą. Podobny obiekt widziałeś wcześniej, dlatego wiesz już, że możesz odzyskać w nim utraconą energię, o ile będziesz moczył nogi w wodzie wystarczająco długo. Aby dostać się do życiodajnego źródełka, musisz wykonać długi skok za pomocą swojego plecaka.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
Kiedy zraniony Gonarch ucieknie do jaskini [#633] , Ty uczyń to samo - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

Drugie starcie

Kiedy zraniony Gonarch ucieknie do jaskini [#633] , Ty uczyń to samo. Po krótkiej wędrówce znów wyjdziesz na otwartą przestrzeń, gdzie stoczysz drugi pojedynek z potworem. Tym razem arena jest zdecydowanie mniejsza, dlatego musisz być ostrożniejszy. W unikaniu biegającego przeciwnika pomoże Ci plecak i długie skoki, a w eksterminacji wroga najlepiej sprawdzi się działo energetyczne. Taktyka jest banalnie prosta. Unikaj kontaktu z Gonarchem, jednocześnie ładując broń prawym przyciskiem myszy. Gdy działo skumuluje maksymalną porcję energii, oddaj celny strzał w odwłok [#634] i powtórz operację. Po dwóch lub trzech trafieniach potwór ucieknie do kolejnej jaskini.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
W trakcie walki musisz uważać nie tylko na stwora, ale również na podłoże - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

W trakcie walki musisz uważać nie tylko na stwora, ale również na podłoże. Na środku areny znajduje się otwór zamaskowany naroślą [#635] , przez który można wpaść w otchłań. Jeśli dobrze przyjrzysz się wybitej w skale dziurze, zauważysz tam również dwie niewielkie groty, do których można się dostać, zeskakując na niewielkie występy skalne. W jednej z jaskiń znajduje się basen regenerujący energię [#636] , natomiast w drugiej trampolina [#637] , pozwalająca wrócić na powierzchnię. Skocznię można wykorzystać w walce z Gonarchem, o ile precyzyjne strzelanie w locie nie sprawia Ci problemów.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
Gonarch wbiegnie do kolejnej jaskini [#638] , gdzie znajduje się jego nora - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

Ostatnie starcie

Gonarch wbiegnie do kolejnej jaskini [#638] , gdzie znajduje się jego nora. Stwór wyląduje na rozciągniętej w powietrzu winorośli, natomiast Ty spadniesz na samo dno wydrążonej w skale groty. W ostatniej fazie pojedynku musisz cały czas atakować odwłok wroga [#639] , ładując w niego ile fabryka dała. Tradycyjnie dobrze sprawdzi się tu kusza, ale znakomite efekty przyniesie również użycie granatnika podczepionego do karabinu maszynowego. Nie dość, że wybuchowe pociski zadają duże obrażenia, to na dodatek wypluwane są z lufy niezwykle szybko.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry
W trakcie walki Twój wróg będzie wydalać miniaturowe Headcraby, które w większej liczbie mogą okazać się niezwykle groźne - [Opis przejścia Half-Life] Gonarchs Lair - Half-Life - poradnik do gry

W trakcie walki Twój wróg będzie wydalać miniaturowe Headcraby, które w większej liczbie mogą okazać się niezwykle groźne. Jeśli będziesz czuł, że półprzeźroczyste stworki zaczną stanowić poważny problem, pozbądź się ich i wróć do atakowania Gonarcha.

Kiedy wystarczająco zmiękczysz przeciwnika, narośl przestanie istnieć i Gonarch spadnie na dół. To znak, że pojedynek dobiega końca. Zaatakuj odwłok oponenta dowolną bronią, a już po chwili zagrożenie minie. Umierający stwór wyświadczy Ci przysługę i otworzy przejście do kolejnego teleportera. Wskocz do dziury [#640] , a już po chwili przeniesiesz się do kolejnego etapu.