Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 poradnik Half-Life

1 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Po drugiej stronie placu znajduje się hangar, z którego wybiegną obcy - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Po drugiej stronie placu znajduje się hangar, z którego wybiegną obcy. Wycofaj się do tyłu i cierpliwie poczekaj, aż nad lądowiskiem pojawi się śmigłowiec [#483] , który zrzuci żołnierzy. Komandosi rozpoczną wymianę ognia z potworami. Kiedy ucichną odgłosy walki, wybiegnij z kryjówki, zabij pozostałych przy życiu wrogów i rozpocznij bieg w kierunku hangaru [#484] . Musisz się przy tym spieszyć, gdyż po chwili helikopter zatoczy koło i zrzuci na plac boju kolejną grupę żołnierzy.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Po wejściu do hangaru skręć w prawo i biegnij w dół jedyną dostępną drogą - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Po wejściu do hangaru skręć w prawo i biegnij w dół jedyną dostępną drogą. W tunelu pojawi się Grunt [#485] , ale nie przejmuj się nim. Szybko wdrap się po zielonych skrzyniach na położoną wyżej platformę (metoda skok + kucnięcie) i przejmij kontrolę nad znajdującym się tutaj działem [#486] . Wypluwane z lufy pociski mają ogromną moc i szybko zniszczą pozostawionego niżej stwora, o ile oczywiście obierzesz go jako cel ataku.

Skieruj lufę armaty w lewo i uderz we wrota chroniące dostępu do kolejnego budynku, który znajduje się na lądowisku śmigłowców. Kiedy właz rozpadnie się na kawałki, z tunelu wybiegnie niewielka grupa obcych. Jeśli na placu boju nie będzie w tym momencie żadnych żołnierzy, stwory ruszą w Twoim kierunku. Sam zdecyduj czy chcesz je zabić strzelając z działa, czy też zostawić je komandosom, którzy co kilkadziesiąt sekund zrzucani są z pokładu helikoptera.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Po zniszczeniu włazu zeskocz na dół i wejdź do tunelu, z którego przed momentem wybiegł jeden z obcych - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Po zniszczeniu włazu zeskocz na dół i wejdź do tunelu, z którego przed momentem wybiegł jeden z obcych. Jeśli poprosiłeś wcześniej strażnika [#477] o pomoc, będzie on cierpliwie czekać za znajdującymi się na końcu korytarza drzwiami [#487] . Poczekaj aż ochroniarz dołączy do Ciebie i doprowadź go do zielonych drzwi [#488] , zlokalizowanych tuż obok wejścia do tunelu. Twój partner otworzy wrota do pomieszczenia, gdzie znajdziesz automaty regenerujące energię i skrzynie z amunicją.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Wróć się na lądowisko śmigłowców i wejdź do budynku [#489] , z którego wcześniej usunąłeś wrota - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Wróć się na lądowisko śmigłowców i wejdź do budynku [#489] , z którego wcześniej usunąłeś wrota. Po krótkiej wędrówce zauważysz stacjonarny karabin maszynowy [#490] oraz grupę Vortigauntów kontrolujących małe pomieszczenie na końcu korytarza. Uruchom śmiercionośną broń i rozpocznij eksterminację wrogów. W sumie na placu boju pojawi się kilkanaście obcych. Gdy przeciwnicy przestaną się teleportować, idź przed siebie do zrujnowanego budynku.

Przyjrzyj się okrągłej narośli, która znajduje się na ziemi [#491] . Ten fragment obcej fauny to tak naprawdę trampolina - gdy na nią wejdziesz, natychmiast zostaniesz wyrzucony wysoko w powietrze. Użyj narośli, aby dostać się na piętro, a następnie podejdź do krawędzi budynku. Na dole przebywa grupa walczących ze sobą przeciwników [#492] . Pozwól im pozabijać się nawzajem, wycofując się do tyłu.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Gdy odgłosy walki ucichną, podejdź raz jeszcze do krawędzi budynku i zabij pozostałych przy życiu przeciwników - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Gdy odgłosy walki ucichną, podejdź raz jeszcze do krawędzi budynku i zabij pozostałych przy życiu przeciwników. W drewnianych skrzyniach znajdują się apteczki. Jeśli potrzebujesz energii, rozwal pudła, a następnie skocz z rozbiegu w ich kierunku. Najwyżej położony opatrunek można zabrać z sobą wyłącznie tylko wtedy, jeśli wykonamy dostatecznie długi skok z położonego wyżej budynku.

Załatwiwszy formalności z apteczkami, podejdź do kratki wentylacyjnej [#493] i rozwal ją łomem. Wczołgaj się do tunelu i zabij przebywające w nim stwory. Idź cały czas przed siebie. Po chwili żołnierze ostrzelają Twoją kryjówkę, doprowadzając do zawalenia się konstrukcji. Wraz z fragmentami zniszczonego tunelu wpadniesz do garażu. Jak najszybciej pozbądź się agresorów.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Podejdź do drzwi i natychmiast się od nich odsuń - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Podejdź do drzwi i natychmiast się od nich odsuń. Rzucony w kierunku skrzyń granat spowoduje potężny wybuch, który zatarasuje przejście i wywali ogromną dziurę w ścianie [#494] . Uzupełnij energię za pośrednictwem aparatu medycznego i zwróć uwagę na zwisające z sufitu kable. Umieszczone na ich końcach przyciski kontrolują znajdujące się w garażu platformy.

Sprawdź który z guzików obniża platformę nie zawierającą auta, a następnie wciśnij jeszcze raz ten sam przycisk i szybko wskocz na windę. Gdy znajdziesz się u góry, rozwal stacjonujących na zewnątrz wrogów i wyskocz przez dziurę z budynku.

Podejdź do olbrzymiego działa [#495] i użyj go, by rozwalić znajdujące się na wprost drzwi. Wybuch zwabi kilku Gruntów, którzy przebywają w pobliskim korytarzu. Zniszcz ich wszystkich za pomocą armaty i gdy wokół zrobi się spokojnie, ruszaj w dalszą drogę.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Po krótkiej wędrówce dotrzesz do ogromnej hali [#496] , gdzie trwa regularna bitwa pomiędzy żołnierzami a obcymi - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Po krótkiej wędrówce dotrzesz do ogromnej hali [#496] , gdzie trwa regularna bitwa pomiędzy żołnierzami a obcymi. Poczekaj cierpliwie aż Twoi przeciwnicy rozstrzygną pomiędzy sobą wynik starcia i szybko pozbądź się ocalałych z pogromu niedobitków. Załatwiwszy wszystkich wrogów skieruj się naprzód po metalowej platformie.

Wykorzystaj napotkaną drabinę, aby zejść na dół i dokładnie zbadaj teren. Pozbieraj amunicję z ciał zabitych wrogów w hali, a następnie skieruj się do zlokalizowanego obok pomieszczenia [#497] , gdzie znajdziesz dodatkowe naboje oraz dwie drewniane skrzynie.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry
Wdrap się po drabinie na metalową platformę i przeskocz po zniszczonych fragmentach kładki [#498] na drugą stronę - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 5 - Half-Life - poradnik do gry

Wdrap się po drabinie na metalową platformę i przeskocz po zniszczonych fragmentach kładki [#498] na drugą stronę. W miejscu gdzie jeszcze przed chwilą przebywał Vortigaunt, znajdziesz drzwi. Dzięki nim dostaniesz się do kolejnego budynku.