Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 poradnik Half-Life

Małą polankę okupuje co prawda tylko jedna macka [#423] , ale w niczym nie zmienia to faktu, że jest ona niezwykle niebezpieczna. Bezszelestne poruszanie się nie zda tu egzaminu, dlatego bez zastanowienia otwórz ogień w kierunku potwora i gdy ten na moment ukryje się w piasku, przebiegnij na drugą stronę planszy, zbierając leżące na środku przedmioty. Musisz być przy tym piekielnie szybki. Zranione monstrum natychmiast wypełznie z powrotem na powierzchnię, a to przecież nie jedyny problem, bo na niebie wciąż krąży wrogi śmigłowiec.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Gdy zabierzesz przedmioty, wróć się do zaminowanej polanki i skieruj się w pobliże tabliczki z napisem Mines - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Gdy zabierzesz przedmioty, wróć się do zaminowanej polanki i skieruj się w pobliże tabliczki z napisem Mines. Trzymając się prawej strony, idź przed siebie wzdłuż skał [#424] . W trakcie wędrówki strzelaj z karabinu w piasek, aby pozbyć się umieszczonych na trasie min [#425] . Po chwili napotkasz ogrodzony siatką właz, który otworzyłeś wcześniej za pomocą pokrętła w wieży [#427] . Na razie zignoruj go i przejdź kilka metrów dalej, ciągle trzymając się skał.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Po chwili dotrzesz do małego składu, gdzie zobaczysz zielone skrzynki i kilka przedmiotów [#426] - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Po chwili dotrzesz do małego składu, gdzie zobaczysz zielone skrzynki i kilka przedmiotów [#426] . Zanim wejdziesz pod namiot, pozbądź się niewidocznej miny blokującej przejście, ostrzeliwując pobliski teren za pomocą karabinu maszynowego.

Gdy będziesz gotowy do dalszej drogi, wróć się w okolice włazu i przeskocz z rozbiegu przez ogrodzenie, wykorzystując do tego celu mały pagórek [#427] . Zejdź po drabinie na dół, rozwal łomem kratkę wentylacyjną [#428] i wczołgaj się do tunelu.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Po krótkiej wędrówce dotrzesz do końca tunelu - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Po krótkiej wędrówce dotrzesz do końca tunelu. Wychyl się ostrożnie i spójrz w prawo. Na jednej ze skalnych ścieżek zobaczysz wieżyczkę strzelniczą [#429] , a na kolejnej półce wrogiego żołnierza. Wyciągnij kuszę i szybko pozbądź się obu przeciwników.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Wyjdź z tunelu na półkę, obróć się w lewo i korzystając z kolejnych występów skalnych, zejdź niżej na ścieżkę - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Wyjdź z tunelu na półkę, obróć się w lewo i korzystając z kolejnych występów skalnych, zejdź niżej na ścieżkę. Szybko pozbądź się stojącego tutaj żołnierza i ruszaj naprzód jedyną dostępną drogą [#430] . Po chwili będziesz zmuszony zdjąć kolejnego komandosa.

Po krótkiej wędrówce zobaczysz ogromną rurę, opadającą w dół pod ostrym kątem [#431] . Wychyl się nieznacznie i zabij za pomocą kuszy żołnierza, który stoi na położonej niżej skalnej ścieżce. Wyeliminowawszy przeciwnika bardzo ostrożnie wejdź na rurę i natychmiast schyl się. Z ogromną prędkością spadniesz w dół, ale od śmierci uratuje Cię platforma podtrzymująca całą konstrukcję. Zejdź ostrożnie na metalową kładkę, a stąd dostań się na ścieżkę.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Skręć w lewo i ruszaj naprzód - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Skręć w lewo i ruszaj naprzód. Po krótkiej wędrówce dotrzesz do niezbyt solidnie wyglądającego mostu [#432] . Przepraw się na drugą stronę, skacząc po zmurszałych deskach, ale zachowaj przy tym szczególną ostrożność, gdyż te ostatnie będą pękać pod Twoim ciężarem. Zabierz baterię do kombinezonu i przygotuj się do drogi powrotnej. Jeśli chcesz, możesz wykorzystać ocalałe deski mostu, ale bezpieczniej jest dostać się na cieniutką skalną półkę, która ukryta jest w cieniu dwóch rur [#433] . Skok nie będzie trudny jeśli weźmiesz rozbieg.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Idź przed siebie - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Idź przed siebie. Po ominięciu ogromnej rury dotrzesz do małej jaskini, w której przebywa wrogi żołnierz. Załatw go, wejdź do groty i zabierz leżącą na jej końcu wyrzutnię rakiet [#434] . W drewnianych skrzyniach znajdują się apteczki, a także bateria do kombinezonu. Zniszcz pudła, jeśli potrzebujesz odzyskać energię.

W tym samym momencie gdy podniesiesz wyrzutnię rakiet, usłyszysz dźwięk nadlatującego śmigłowca. Czas na decydujące starcie z irytującą maszyną. Wyjdź z jaskini i gdy tylko zobaczysz przed sobą helikopter [#435] , poślij w jego kierunku rakietę. Wejdź z powrotem do groty i poczekaj, aż Gordon przeładuje wyrzutnię. Przy odrobinie szczęścia śmigłowiec roztrzaska się o skały, ale w przeciwnym wypadku trzeba powtórzyć atak. Dwa celne trafienia raz na zawsze załatwią problem.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Idź przed siebie i wdrap się po drabinie [#436] , którą znajdziesz na końcu trasy - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Idź przed siebie i wdrap się po drabinie [#436] , którą znajdziesz na końcu trasy. Gdy wyjdziesz na górę, skorzystaj z pochyłego występu skalnego [#437] , by przedostać się jeszcze wyżej. W ten oto sposób dotrzesz do rury [#438] . Wczołgaj się do tunelu, zabij czającego się w środku Headcraba i ruszaj naprzód.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Za chwilę dotrzesz do silnie chronionej placówki wroga - oprócz żołnierzy znajdują się tutaj pojazdy bojowe, które stanowią ogromne zagrożenie - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Za chwilę dotrzesz do silnie chronionej placówki wroga - oprócz żołnierzy znajdują się tutaj pojazdy bojowe, które stanowią ogromne zagrożenie. W chwili obecnej wykorzystamy przewagę wynikającą z tego, że przeciwnicy nie znają naszej pozycji i wyjdziemy na powierzchnię w najbezpieczniejszym miejscu.

Na razie wciąż znajdujesz się w tunelu wentylacyjnym. Ruszaj naprzód i na pierwszym skrzyżowaniu skręć w prawo. Gdy dotrzesz do kanału wypełnionego wodą [#439] , szybko przebiegnij do znajdującego się po drugiej stronie tunelu. Trafiwszy do kolejnej rury, idź przed siebie i skręć w prawo na najbliższym skrzyżowaniu. Po chwili zobaczysz drabinę prowadzącą na powierzchnię.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Wyjdź na zewnątrz i natychmiast zabij żołnierza kryjącego się w jednym z garaży [#440] - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Wyjdź na zewnątrz i natychmiast zabij żołnierza kryjącego się w jednym z garaży [#440] . Szybko rozejrzyj się po okolicy, a stwierdzisz, że przebywasz dokładnie za czołgiem, który w tym miejscu nie jest w stanie zrobić Ci jakiejkolwiek krzywdy. Ukryj się i poczekaj cierpliwie, aż zwabieni strzałami przeciwnicy przybiegną w pobliże garażów. Wyeliminuj ich po kolei.

Teraz trzeba zająć się czołgiem. Wyciągnij wyrzutnię rakiet i skieruj celownik na wieżyczkę [#441] . Trzy pociski spokojnie wystarczą, aby zamienić pojazd w kompletną ruinę. Amunicję uzupełnisz rozwalając znajdujące się tuż obok drewniane skrzynie. Jeżeli jesteś ranny, użyj aparatów medycznych wiszących w garażach.

10 - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Wyjdź na poprzecinany kanałami plac i podejdź do stróżówki [#442] , gdzie zlokalizowany jest przycisk otwierający bramę - [Opis przejścia Half-Life] Surface Tension - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Wyjdź na poprzecinany kanałami plac i podejdź do stróżówki [#442] , gdzie zlokalizowany jest przycisk otwierający bramę. Po sforsowaniu metalowych wrót, przejdź kilka metrów do przodu i zatrzymaj się przed zakrętem.