Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 poradnik Half-Life

Co robić w sytuacji, gdy winda zacznie spadać w dół, a Ty nie zdążysz uciec? Przede wszystkim nie ruszaj się i nie wyskakuj z kabiny podczas lotu. Poczekaj aż zanurzysz się w radioaktywnym szlamie, a następnie popłyń w kierunku małej drabiny [#177] . Ta ostatnia pozwoli Ci wydostać się z pułapki.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Bez względu na to w jaki sposób dostaniesz się na dół, skieruj się do jedynego w tej części kompleksu korytarza - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Bez względu na to w jaki sposób dostaniesz się na dół, skieruj się do jedynego w tej części kompleksu korytarza. Porozmawiaj z naukowcem [#178] i w razie potrzeby użyj wiszącego tuż obok aparatu medycznego.

Tuż za zakrętem zobaczysz pękniętą rurę, z której wycieka radioaktywna substancja [#179] . Wdrap się na zbiornik (metoda skok + kucnięcie) i bezpiecznie przejdź na drugą stronę. Tutaj pozbądź się przeciwnika i wejdź do nowego pomieszczenia.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Trafiłeś do silosu D-02, gdzie zlokalizowany jest generator - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Trafiłeś do silosu D-02, gdzie zlokalizowany jest generator. Wejdź na małą platformę, która znajduje się przed Tobą i wciśnij przycisk [#180] . Zostaniesz przetransportowany na drugą stronę okrągłej sali. Użyj wiszącej tu drabiny, aby wejść poziom wyżej.

Spójrz w górę, a zobaczysz wielki generator [#181] . Jeśli marzysz o przywróceniu energii w głównym silosie, musisz zmusić go do działania. Zwróć też uwagę na małą platformę, która w bardzo szybkim tempie krąży dookoła sali. Możesz jej użyć, aby szybko przemieścić się na drugą stronę sali, ale nie jest to konieczne. Moim zdaniem lepiej poruszać się pieszo. W tym wypadku musisz jednak uważać na wspomnianą platformę, gdyż ta może strącić Cię w dół lub po prostu przygnieść i zabić.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Skieruj się do pierwszej napotkanej drabiny [#182] i wejdź z jej pomocą na górę - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Skieruj się do pierwszej napotkanej drabiny [#182] i wejdź z jej pomocą na górę. Teraz wykonaj obrót o 180 stopni, a następnie zeskocz na olbrzymie ramię podtrzymujące generator w powietrzu. Zbliż się do czerwonego przycisku i użyj go [#183] . W kierunku urządzenia wysuną się dwa śmiercionośne pręty, dlatego szybko wróć do drabiny i zejdź na dół.

Zacznij obchodzić pomieszczenie dookoła i skorzystaj z drabiny, która znajduje się dokładnie na wprost tej pierwszej. Wyjdź na górę, wciśnij drugi przycisk i szybko wycofaj się na dół. Generator zacznie wytwarzać prąd - zadania zostanie wykonane.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Ruszaj w drogę powrotną - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Ruszaj w drogę powrotną. Opuść silos D-02, omiń wyciek z rury i zbliż się do dużego zbiornika z radioaktywną substancją, gdzie mogła spaść uszkodzona winda, gdybyś w porę z niej nie uciekł. Ponownie skorzystaj z długiej drabiny, ale tym razem wspinaj się do góry. W trakcie wędrówki obserwuj kolumnę po prawej, a zauważysz wystający z niej podest [#184] . Nie jest on co prawda zbyt szeroki, ale w zupełności wystarczy, aby bezpiecznie przedostać się do sali ze zwisającymi hakami.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Idź przed siebie i zatrzymaj się przed kałużą wody - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Idź przed siebie i zatrzymaj się przed kałużą wody. Zalewająca korytarz ciecz nie stanowiła jak dotąd problemu, ale po uruchomieniu generatora kopie prądem i to mocno. Możesz oczywiście zaryzykować i przebiec przez kałużę, ale stracisz wówczas sporo energii. Cóż więc robić? Wróć się do komnaty z wiszącymi hakami i przesuń jedno ze stojących tutaj pudeł w kierunku wodnej pułapki. Kiedy znajdziesz się w pobliżu naelektryzowanej cieczy, pchnij skrzynkę (klawisz do przodu + klawisz "użyj") w taki sposób, aby wylądowała na środku kałuży [#186] . Teraz weź rozbieg i wykorzystując skrzynkę jako przystanek po pierwszym skoku, przedostań się na drugą stronę.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Wracaj do silosu z potworem, pamiętając że w korytarzu znajdują się dwie duże dziury w podłodze, które musisz przeskoczyć - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Wracaj do silosu z potworem, pamiętając że w korytarzu znajdują się dwie duże dziury w podłodze, które musisz przeskoczyć. Gdy dotrzesz do obcego [#187] , poczekaj aż ten uspokoi się i rozpocznij mozolną wędrówkę po drabinach na górę. Po zaliczeniu każdego piętra musisz odsunąć się na bok i poczekać aż monstrum przestanie atakować, gdyż drabina również jest źródłem hałasu. Jeśli nie masz ochoty na zabawę w kotka i myszkę, używaj granatów do odwrócenia uwagi stwora lub po prostu wyłączaj na chwilę poszczególne ramiona z gry, porządnie karmiąc je ołowiem.

Gdy dotrzesz na górę, skieruj się do pomieszczenia kontrolnego. Zwróć uwagę na trzy kolorowe lampki, które umieszczone są na znajdującej się pod oknem desce rozdzielczej [#188] . Wszystkie się świecą, co oznacza, że możesz uruchomić maszynę. Wciśnij przycisk i delektuj się przez chwilę śmiercią potwora.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Wróć się do pomieszczenia, w którym jeszcze przed momentem przebywał obcy i zejdź na sam dół - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Wróć się do pomieszczenia, w którym jeszcze przed momentem przebywał obcy i zejdź na sam dół. W znajdującym się w podłodze otworze zobaczysz drabinę [#189] . Z jej pomocą dostań się do jaskini i ostrożnie podążaj naprzód. Wędrówkę przez tunele zwieńczy skok z dużej wysokości do małego zbiornika z wodą [#190] .

Gdy znajdziesz się w wodzie, natychmiast wypłyń na powierzchnię. Tuż obok rozwalonej beczki z radioaktywną substancją [#191] znajdziesz rewolwer i niewielki zapas amunicji.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Wskocz ponownie do wody i wpłyń do jednego z małych otworów w podłodze [#192] - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Wskocz ponownie do wody i wpłyń do jednego z małych otworów w podłodze [#192] . Teraz szybko rozejrzyj się po zbiorniku i znajdź lukę w suficie [#193] , pozwalającą wydostać się na powierzchnię.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Nadszedł czas na kolejny spacer po rurach, ale zanim ruszysz w dalszą drogę, zejdź po drabinie na małą platformę, gdzie znajduje się aparat medyczny i urządzenie regenerujące kombinezon [#194] - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Nadszedł czas na kolejny spacer po rurach, ale zanim ruszysz w dalszą drogę, zejdź po drabinie na małą platformę, gdzie znajduje się aparat medyczny i urządzenie regenerujące kombinezon [#194] . Uzupełnij energię i wracaj na górę.

Przeskocz przez barierkę [#195] i ruszaj naprzód. Zejdź na dwie biegnące obok siebie rury i biegnij przed siebie, uważając by nie wykąpać się w radioaktywnej cieczy. Gdy dotrzesz do blokującej dalszą drogę ściany, ostrożnie przesuń się w prawo i zeskocz na następną rurę [#196] . Idź przed siebie.

10 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Po krótkiej wędrówce Twoim oczom ukaże się duża rura z otwartą pokrywą [#197] - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Po krótkiej wędrówce Twoim oczom ukaże się duża rura z otwartą pokrywą [#197] . Wejdź ostrożnie na nią, a następnie zbliż się do metalowego zaworu [#198] . Przytrzymując klawisz "użyj" przekręć go do oporu i wejdź do metalowego zbiornika.

11 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Przeskocz z rozbiegu przez otwór w podłodze [#199] i przeczołgaj się przez dziurę w kracie do długiego tunelu - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Przeskocz z rozbiegu przez otwór w podłodze [#199] i przeczołgaj się przez dziurę w kracie do długiego tunelu. Idź cały czas przed siebie. Na końcu trasy rura nagle urwie się, wyrywając ogromną dziurę w suficie jednego z pomieszczeń. Unikając upadku z dużej wysokości zejdź ostrożnie na dół i zabij Headcraba.

12 - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry
Zabierz ze stołu amunicję i apteczki [#200] , a następnie zabierz się za niszczenie skrzyń z napisem Fragile, w których znajduje się kilka przylepianych do ścian min - [Opis przejścia Half-Life] Blast Pit - cz. 3 - Half-Life - poradnik do gry

Zabierz ze stołu amunicję i apteczki [#200] , a następnie zabierz się za niszczenie skrzyń z napisem Fragile, w których znajduje się kilka przylepianych do ścian min. Broń ta doskonale nadaje się do zastawiania pułapek na przeciwników, o czym zapewne przekonasz się już wkrótce. Na razie pozbieraj przedmioty i wejdź w korytarz, który prowadzi do kolejnej części podziemnej bazy.