Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Half-Life - poradnik do gry

Half-Life - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 poradnik Half-Life

Idź przed siebie, likwidując po drodze teleportującego się Vortigaunta. Po chwili dotrzesz do pomieszczenia ze zbiornikiem wodnym [#577] , gdzie przebywa mała grupa przeciwników. Zabij wszystkich obcych i wejdź po drabinie na położoną wyżej platformę. Kieruj się naprzód.

1 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Po krótkiej wędrówce trafisz do kolejnej sali z pompą - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Po krótkiej wędrówce trafisz do kolejnej sali z pompą. Zabij broniących pomieszczenia wrogów i przesuń zlokalizowaną na błękitnym urządzeniu dźwignię [#578] . Szybko zlikwiduj pojawiające się wokół Vortigaunty i spójrz na czerwoną tablicę. Wszystkie lampki świecą się już na zielono, a to oznacza, że wykonałeś zadanie. Ruszaj w drogę powrotną.

2 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Kiedy dotrzesz do korytarza z czerwonymi urządzeniami, skręć w lewo, a następnie wyjdź na górę - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Kiedy dotrzesz do korytarza z czerwonymi urządzeniami, skręć w lewo, a następnie wyjdź na górę. Na najbliższym skrzyżowaniu [#579] skieruj się w prawo i wkrocz w korytarz oznaczony tablicą Maintenance Station. Tuż za zakrętem spotkasz strażnika. Poproś go o pomoc i zejdź po schodach na dół. W niewielkim pomieszczeniu z naukowcem [#580] pozbieraj amunicję i uzupełnij energię.

Z ochroniarzem u boku wróć się do najbliższego skrzyżowania i ruszaj prosto korytarzem, który oznaczono plakietką Aux. Tank Reactor Access. Za najbliższymi drzwiami czają się obcy, dlatego przygotuj się na ciężkie starcie. Wykorzystaj fakt, że strażnik odwrócił na chwilę uwagę przeciwników i szybko zmieć tych ostatnich z powierzchni ziemi. Twój kompan nie przeżyje wymiany ognia, ale nie przejmuj się tym - i tak nie mógłby dalej Ci towarzyszyć.

3 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Zejdź po drabinie do ogromnego zbiornika [#581] i zanurz się w wodzie - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Zejdź po drabinie do ogromnego zbiornika [#581] i zanurz się w wodzie. Wpłyń do ciasnego tunelu [#582] i jak najszybciej przedostań się z jego pomocą w pobliże rdzenia reaktora. Gdy dotrzesz na miejsce, zaczerpnij powietrza.

4 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Zanurkuj ponownie i szybko zlokalizuj zawór [#583] kontrolujący przepływ cieczy - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Zanurkuj ponownie i szybko zlokalizuj zawór [#583] kontrolujący przepływ cieczy. Odkręć go, a następnie uczyń to samo z drugim pokrętłem, znajdującym się dokładnie po drugiej stronie okrągłego zbiornika. Poziom wody podniesie się, dzięki czemu będziesz mógł sięgnąć czerwonej drabiny [#584] . Wykorzystaj ją, by wdrapać się na górę.

Z reaktora wydostają się śmiercionośne wiązki elektryczne [#585] , których za wszelką cenę należy unikać. Nie jest to specjalnie trudne. Promienie okrążają powoli całą salę, dlatego przy zachowaniu odpowiedniego dystansu, będziesz mógł spokojnie iść za nimi. Wykorzystuj kolejne drabiny i powoli przesuwaj się do góry. Spotkanych Vortigauntów możesz zabić, ale nie jest to konieczne. Jeśli nie zrobisz tego Ty, stworami zajmą się wyładowania elektryczne.

5 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Wyjście z pomieszczenia blokuje elektryczna wiązka [#586] , która zabije Cię przy pierwszym kontakcie - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Wyjście z pomieszczenia blokuje elektryczna wiązka [#586] , która zabije Cię przy pierwszym kontakcie. Poczekaj cierpliwie i obserwuj drzwi. Gdy promień zniknie na kilka sekund, szybko wejdź do korytarza i natychmiast odsuń się od przejścia, bo zostaniesz porażony prądem. Idź przed siebie.

Po krótkiej wędrówce Twoim oczom ukaże się kabina windy oraz drzwi z napisem Supply D-301 [#587] . Skieruj się do tych ostatnich i pozbieraj zapasy zgromadzone w małym składziku. Wyposażywszy się w cenne przedmioty, udaj się do windy. Co prawda urządzenie nie działa, ale to żaden problem. Wykorzystaj otwarty właz w suficie [#588] i po drabinie wdrap się na górę.

6 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Gdy znajdziesz się na ostatnim szczeblu drabiny, bez trudu zauważysz, że wejście na poziom B jest otwarte [#589] , ale żeby się tam dostać, trzeba będzie wykonać długi skok - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się na ostatnim szczeblu drabiny, bez trudu zauważysz, że wejście na poziom B jest otwarte [#589] , ale żeby się tam dostać, trzeba będzie wykonać długi skok. Spróbuj wylądować na leżących drzwiach, a już po chwili znajdziesz się w korytarzu.

7 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Zanim udasz się w dalszą drogę, odwiedź składzik Supply B-101 [#590] , który znajduje się na prawo od windy - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Zanim udasz się w dalszą drogę, odwiedź składzik Supply B-101 [#590] , który znajduje się na prawo od windy. Pozbieraj zgromadzone w środku przedmioty i ruszaj naprzód. Tuż przed skrzyżowaniem zobaczysz małe pomieszczenie ze strażnikiem w środku [#591] . Poproś go o pomoc i skorzystaj z usług aparatu medycznego, który również znajduje się w stróżówce.

8 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Na skrzyżowaniu skręć w prawo i ostrożnie posuwaj się naprzód - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Na skrzyżowaniu skręć w prawo i ostrożnie posuwaj się naprzód. Gdy w korytarzu zaroi się od wrogów, szybko pozbądź się zagrożenia, nie przerywając marszu. Po drodze miniesz czerwony zawór [#592] - zapamiętaj jego lokalizację.

Gdy dotrzesz do końca korytarza i staniesz oko w oko z kolejnymi przeciwnikami, natychmiast wycofaj się do tyłu. Pamiętasz czerwony zawór, który mijałeś chwilę wcześniej? Odkręć go teraz, a gorąca para a rur unicestwi obcych [#593] . Załatwiwszy wrogów ponownie użyj pokrętła i ruszaj naprzód. Za kolejnym zakrętem czai się jeszcze jedna grupa oponentów. Możesz ich zlikwidować w tradycyjny sposób lub powtarzając operację z zaworem. Wybór należy do Ciebie.

9 - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry
Podążając przed siebie miniesz niewielkie pomieszczenie, ale nie ma w nim nic ciekawego poza dwoma testowymi teleporterami, które przenoszą z jednej kabiny do drugiej, dlatego od razu przejdź do końca korytarza - [Opis przejścia Half-Life] Lambda Core - cz. 2 - Half-Life - poradnik do gry

Podążając przed siebie miniesz niewielkie pomieszczenie, ale nie ma w nim nic ciekawego poza dwoma testowymi teleporterami, które przenoszą z jednej kabiny do drugiej, dlatego od razu przejdź do końca korytarza. Zauważysz tutaj drzwi oznaczone napisem Core - Level B [#594] oraz drabinę prowadzącą na niższy poziom. To właśnie tam skieruj się w pierwszej kolejności.