Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Stałe fragmenty gry FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

W tym rozdziale poradnika do gry FIFA 21 opisujemy wszystkie rodzaje rzutów wolnych oraz podpowiadamy w jaki sposób najlepiej je wykonywać.

Stałe fragmenty gry w grze FIFA 21, zwłaszcza te wykonywane w pobliżu pola karnego przeciwnika to zawsze dobra sytuacja na zdobycie gola bezpośrednim strzałem na bramkę lub wypracowanie sobie sytuacji strzeleckiej poprzez odpowiednie rozgranie futbolówki.

Rzut z autu

Rzuty z autu to klasyczne wznowienie gry zza bocznej linii boiska. Wykonując rzuty z autu staraj się celować w stronę piłkarza, który nie jest kryty przez zawodnika drużyny przeciwnej. Pamiętaj, że przytrzymując dłużej przycisk podania, zawodnik wyrzuci piłkę znacznie dalej, nawet na środek murawy.

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik wykonujący rzut z autu ma do dyspozycji dwóch kolegów z drużyny, którzy nie są w ogóle kryci więc stają się najlepszym wyborem do rozegrania futbolówki - FIFA 21: Stałe fragmenty gry - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik wykonujący rzut z autu ma do dyspozycji dwóch kolegów z drużyny, którzy nie są w ogóle kryci więc stają się najlepszym wyborem do rozegrania futbolówki.

Rzut rożny - klasyczne rozegranie

Gdy zawodnik wykonujący rzut rożny podejdzie do piłki, w polu karnym przeciwnika pojawi się kursor, którym będziesz mógł ustalić miejsce dogrania futbolówki. Gdy ustawisz kursor w odpowiednim miejscu wciśnij przycisk odpowiedzialny za wrzutkę i wybierz moc zagrania. Pamiętaj, by rozegranie piłki z rzutu rożnego nie było zbyt mocne, ponieważ przerzucisz piłkę nad polem karnym i Twoi zawodnicy nie będą w stanie wykończyć akcji.

Na powyższym obrazku można zauważyć typową sytuację podbramkową w trakcie wykonywania klasycznego rzutu rożnego - FIFA 21: Stałe fragmenty gry - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć typową sytuację podbramkową w trakcie wykonywania klasycznego rzutu rożnego. Zawodnik dośrodkowujący piłkę starał się dograć ją do najlepiej ustawionego piłkarza, który ma nieco miejsca na jej przyjęcie lub oddanie strzału.

Rzut rożny - krótkie rozegranie

Krótkie rozegranie rzutu rożnego polega na szybkim podaniu piłki po ziemi do najbliższego zawodnika i kontynuowanie akcji poprzez wprowadzenie futbolówki w okolicę pola karnego. Takie rozegranie rzutu rożnego pozwala na rozluźnienie sytuacji w polu karnym i znalezienie luki, którą można wykorzystać do zdobycia gola.

Na powyższym obrazku można zauważyć, że zawodnik wykonujący rzut rożny wezwał do pomocy kolegę z zespołu (domyślnie R1/LB) - FIFA 21: Stałe fragmenty gry - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć, że zawodnik wykonujący rzut rożny wezwał do pomocy kolegę z zespołu (domyślnie R1/LB). Po krótkim rozegraniu zawodnik będzie mógł wprowadzić futbolówkę w pole karne i starać się oddać strzał z ostrego kąta lub rozegrać akcję w inny sposób: podaniem po ziemi, wrzutką w pole karne.

Rzuty wolne

Do wykonania rzutu wolnego w grze FIFA 21 najlepiej wybrać zawodnika, który posiada najwyższe statystyki pod względem mocy strzału, celności i podkręcenia. Jeśli chcesz oddać strzał w prawą część bramki, wybierz lewonożnego zawodnika. Z kolei strzelając w lewą część bramki, wybierz prawo nożnego zawodnika.

Rzut wolny w grze FIFA 21 w zależności od sytuacji można wykonać na kilka sposobów - FIFA 21: Stałe fragmenty gry - FIFA 21 - poradnik do gry

Rzut wolny w grze FIFA 21 w zależności od sytuacji można wykonać na kilka sposobów:

  1. Dośrodkowanie w pole karne - ten rodzaj zakończenia rzutu wolnego wykorzystuje się w momencie, gdy nie ma szansy na zdobycie gola bezpośrednim uderzeniem na bramkę;
  2. Krótki podanie - w taki sposób można wznowić grę w okolicy środka pola lub nawet przy linii pola karnego przeciwnika, jeśli chcesz wypracować sobie lepszą sytuację strzelecką i ominąć ustawiony przez przeciwnika mur;
  3. Mocny strzał - gdy masz okazję wykonać rzut wolny z około 18 metra możesz spróbować mocnego strzału na bramkę. W pierwszej kolejności wybierz miejsce w bramce w które Twój zawodnik postara się wcelować i wybierz moc strzału. Wykonywanie rzutów wolnych zakończonych bezpośrednim strzałem na bramkę wymaga wiele praktyki więc na odpowiednie efekty będziesz musiał trochę poczekać;
  4. Techniczny strzał - Ustawiając futbolówkę na około 20 metrze lub bliżej możesz pokusić się również o oddanie technicznego, miękkiego i podkręconego strzału. W pierwszej kolejności wyceluj poza murem przeciwnika, co zazwyczaj oznacza wycelowanie poza obszarem bramki. Następnie wybierz rodzaj zagrania prawym analogiem (podkręcony strzał) i ustaw odpowiednią moc strzału.

Rzuty karne

Rzuty karne w grze FIFA 21 to prawdziwa loteria i gra nerwów, ale warto poznać ich zasady, by nieco zwiększyć swoje szanse na zdobycie gola. Do wykonania rzutu karnego użyj przycisku odpowiedzialnego za strzał i wybierz odpowiedni kierunek w którym chcesz posłać futbolówkę, a następnie utrzymuj kierunek aż do momentu oddania strzału. Możesz także użyć modyfikatora lub modyfikatora strzału finezyjnego, by oddać strzał techniczny. Pamiętaj, by ograniczyć moc strzału do około 2 pasków ponieważ w innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo na nie trafienie w światło bramki i zmarnowanie szansy na zdobycie gola.