Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Zakończenie akcji FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się w jaki sposób najlepiej i najskuteczniej zakończyć akcję ofensywną.

Każdy atak w grze FIFA 21 powinien być przeprowadzany z myślą o wejściu w okolice pola karnego przeciwnika i oddanie strzału w światło bramki. To właśnie od skutecznego konstruowania i finalizowania akcji celnym strzałem będzie zależeć czy wygrasz spotkanie. Oto kilka najlepszych i najskuteczniejszych opcji na zakończenie akcji ofensywnej w grze FIFA 21.

Podanie prostopadłe i wyjście na czystą pozycję

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na zakończenie akcji w grze FIFA 21 jest podanie w tempo do wbiegającego za plecy obrońców zawodnika. Podanie prostopadłe po ziemi to jedna z najlepszych opcji otwierających drogę do bramki, które zazwyczaj kończy się pojedynkiem sam na sam z bramkarzem. Podanie prostopadłe należy wykonać w momencie, gdy zawodnik atakujący znajduje się tuż przed lub w linii z ostatnimi obrońcami, aby nie został złapany na pozycji spalonej.

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik prowadzący futbolówkę ma dwie istotne możliwości rozegrania akcji - FIFA 21: Zakończenie akcji - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik prowadzący futbolówkę ma dwie istotne możliwości rozegrania akcji. Może po prostu użyć podania na wolne pole i posłać piłkę przed siebie lub wysunąć ją do piłkarza biegnącego po skrzydle tym bardziej, że defensywny pomocnik szturmuje jego pozycję i oddał pole w bocznym sektorze boiska. Ze względu na to, że środkowy napastnik może zostać zatrzymany przez pobliskiego obrońcę lepszym pomysłem będzie zagranie na skrzydło.

Dośrodkowanie z boku boiska

Dośrodkowanie z boku boiska (górne lub niskie) to skuteczny sposób na sfinalizowanie akcji jeśli w polu karnym przeciwnika nie roi się od obrońców. Nawet jeśli nie uda Ci się oddać celnego strzału na bramkę możesz liczyć na to, że futbolówka zostanie wybita na rzut rożny lub spadnie pod nogi któregoś z Twoich piłkarzy. Stworzenie zamieszania w polu karnym może również skutkować wbiciem bramki samobójczej lub sprowokować przeciwnika do faulu, który zakończy się rzutem karnym.

Powyższy obrazek przedstawia sytuację w której jeden z zawodników ma dogodną sytuację do wykonania dośrodkowania w pole karne - FIFA 21: Zakończenie akcji - FIFA 21 - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia sytuację w której jeden z zawodników ma dogodną sytuację do wykonania dośrodkowania w pole karne. W okolicach 11 metra czeka już dwóch piłkarzy, którzy będą mogli wykończyć akcję strzałem na bramkę.

Sytuacja podbramkowa

W trakcie rozgrywki w FIFA 21 należy pamiętać, że to tylko gra i różne rzeczy mogą zdarzyć się w trakcie wyprowadzania akcji. Gdy uda Ci się doprowadzić futbolówkę do pola karnego przeciwnika warto zastanowić się jak najlepiej zakończyć akcję, by zyskać jak największą szansę na zdobycie cennego gola.

Wchodząc z piłką w pole karne przeciwnika zwracaj uwagę na to, gdzie aktualnie znajduje się bramkarz, a także gdzie znajdują się jego obrońcy - FIFA 21: Zakończenie akcji - FIFA 21 - poradnik do gry

Wchodząc z piłką w pole karne przeciwnika zwracaj uwagę na to, gdzie aktualnie znajduje się bramkarz, a także gdzie znajdują się jego obrońcy. W sytuacji widocznej na powyższym obrazku można zauważyć, że bramkarz znacznie skrócił kąt oddania strzału poprzez wyjście do napastnika, a ten może rozegrać futbolówkę na kilka sposobów.

  1. Zawodnik może postarać się oddać strzał finezyjny w lewy górny róg bramki (od strony bramkarza);
  2. Zawodnik może starać się dryblować i minąć bramkarza, a następnie oddać strzał;
  3. Zawodnik może spróbować oddać strzał lobem - bramkarz na pewno nie zdąży wrócić na linię bramkową, ale w przypadku lepszych goalkeeperów może wybić ją ponad poprzeczką (tym bardziej, że jeszcze nie położył się na murawie, a wciąż stoi na nogach);
  4. Zawodnik może cofnąć futoblówkę do piłkarza stojącego najbliżej po prawej stronie jednak można zauważyć, że ten zawahał się nieco i zmienił kierunek biegu co spowolniło by akcje;
  5. Wreszcie zawodnik może wysunąć piłkę koledze z drużyny, który właśnie wbiega w pole karne. Ten będzie miał najdogodniejszą sytuację na zdobycie gola, bo uderzy piłkę nie tracąc tempa, a bramkarz znajduje się zupełnie po drugiej stronie pola karnego.