Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Atak pozycyjny i kontra FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika dowiesz się w jaki sposób poprawnie konstruować akcje ofensywne w trakcie meczu w grze FIFA 21.

W trakcie meczu futbolówka będzie często zmieniać swojego adresata i nie zawsze będziesz w jej posiadaniu. W momencie, gdy uda Ci się przejąć piłkę od zawodników drużyny przeciwnej będziesz musiał zacząć konstruować akcję ofensywną, która powinna zakończyć się zdobyciem gola lub chociaż oddaniem strzału w światło bramki. Przeprowadzanie ataku na bramkę przeciwnika można podzielić na kilka etapów, które pozwolą na wkroczenie w pole karne i oddanie celnego strzału.

Walka o górną piłkę w środku pola

W piłce nożnej bardzo ważne jest kontrolowanie środka pola, jako strategicznego punktu boiska i nie inaczej jest w grze FIFA 21. Zawsze warto walczyć o każdą piłkę wybitą przez bramkarza i starać się zbić ją w kierunku któregoś z własnych piłkarzy. Przejęcie futbolówki po wznowieniu gry daje natychmiastową szansę na wyprowadzenie szybkiej kontry lub rozpoczęcie tworzenia ataku pozycyjnego.

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik w niebieskiej koszulce przyblokował ciałem swojego przeciwnika i wywalczył sobie lepszą pozycję do zbicia piłki w kierunku któregoś z dwóch pomocników - FIFA 21: Atak pozycyjny i kontra - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której zawodnik w niebieskiej koszulce przyblokował ciałem swojego przeciwnika i wywalczył sobie lepszą pozycję do zbicia piłki w kierunku któregoś z dwóch pomocników. To zagranie może otworzyć drużynie drogę do bramki przeciwnika.

Przygotowanie ataku pozycyjnego

Przygotowanie skutecznego ataku pozycyjnego w grze FIFA 21 wymaga wiele cierpliwości i dokładności przy rozgrywaniu futbolówki i wykonywaniu dużej ilości krótkich podań na małej przestrzeni. W trakcie konstruowania akcji korzystaj z wszelkich dostępnych środków, połącz grę z klepki z wysunięciem piłki na czystą pozycję podaniem prostopadłym, zaangażuj do akcji skrzydłowych lub bocznych pomocników itd.. Taka gra stwarza niesamowite tempo rozgrywki i nie pozwala przeciwnikowi na zorganizowanie poprawnej defensywy.

Gra z klepki to bardzo skuteczny sposób na rozbicie defensywy przeciwnika poprzez wykonywanie szybkich i krótkich podań na małej przestrzeni - FIFA 21: Atak pozycyjny i kontra - FIFA 21 - poradnik do gry

Gra z klepki

Gra z klepki to bardzo skuteczny sposób na rozbicie defensywy przeciwnika poprzez wykonywanie szybkich i krótkich podań na małej przestrzeni. Gra z klepki zmusza przeciwnika do zaangażowania większej ilości piłkarzy w odbiór futbolówki dzięki czemu Twój zawodnik zyskuje szansę na wyrwanie się spod krycia i odebranie podania prostopadłego na wolne pole.

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której skrzydłowy i napastnik kilkoma szybkimi podaniami z pierwszej piłki rozbili obronę przeciwnika pozostawiając olbrzymią lukę pomiędzy środkowymi obrońcami i bocznym obrońcą - FIFA 21: Atak pozycyjny i kontra - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której skrzydłowy i napastnik kilkoma szybkimi podaniami z pierwszej piłki rozbili obronę przeciwnika pozostawiając olbrzymią lukę pomiędzy środkowymi obrońcami i bocznym obrońcą. To stworzyło dogodną sytuację do wypuszczenia piłki na wolne pole do wbiegającego za plecy obrońców napastnika.

Kontra

W momencie wyprowadzenia kontry w grze FIFA 21 należy brać pod uwagę wiele czynników: precyzję i szybkość rozgrywania piłki, błąd w próbie przejęcia piłki przez przeciwnika, nieudane lub zbyt krótkie podanie, błąd techniczny. Każdy, nawet najmniejszy błąd przeciwnika warto wykorzystać na własną korzyść. Zdecydowana większość akcji kontrujących przeprowadzana jest skrzydłami boiska, gdzie zazwyczaj grają szybcy i zwinni zawodnicy zdolni do przejęcia daleko wysuniętej piłki. Takie rozegranie piłki skutkuje często dośrodkowaniem w pole karne i stworzeniem groźnej sytuacji podbramkowej lub zejściem piłkarza bezpośrednio w pole karne.

Drugim sposobem wyprowadzenia skutecznej kontry w grze FIFA 21 jest rozegranie futbolówki środkiem boiska poprzez wyprowadzenie jednego długiego podania prostopadłego (górą lub po murawie) na wbiegającego zawodnika, który będzie mieć szansę na wykończenie akcji strzałem na bramkę - FIFA 21: Atak pozycyjny i kontra - FIFA 21 - poradnik do gry

Drugim sposobem wyprowadzenia skutecznej kontry w grze FIFA 21 jest rozegranie futbolówki środkiem boiska poprzez wyprowadzenie jednego długiego podania prostopadłego (górą lub po murawie) na wbiegającego zawodnika, który będzie mieć szansę na wykończenie akcji strzałem na bramkę.

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której napastnik krótkim podaniem posłał futbolówkę do bocznego pomocnika i sam szykuje się do wbiegnięcia za plecy obrońców. W takiej sytuacji jedno szybkie i dalsze wysunięcie piłki otworzy drużynie szansę na zdobycie gola.