Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

FIFA 21 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

Do ostatniego gwizdka! FIFA - FUT 21 poradnik i najlepsze porady podpowie Wam, jakie jak wybrać skuteczny i tani skład startowy drużyny i zdobyć jak najwięcej ikon.

Ostatnia aktualizacja: 29 września 2020

Niniejszy poradnik do gry FIFA 21 zawiera wszystkie istotne informacje niezbędne do szybkiego rozpoczęcia zabawy. Pierwszy rozdział w szczegółowy sposób omawia podstawy rozgrywki, takie jak poruszanie się po boisku, podawanie, strzelanie, wyprowadzanie akcji, czy skuteczna gra w defensywie. Drugi rozdział naszego poradnika do gry FIFA 21 został poświęcony trybom rozgrywki – znajdziesz tutaj m.in. wiele przydatnych informacji na temat trybu kariery, trybu VOOLTA FOOTBALL a także porady ułatwiające grę.

W kolejnym rozdziale opisaliśmy najlepszych zawodników z TOP 100, a także najlepszych piłkarzy z wszystkich najważniejszych lig piłkarskich z podziałem na pozycje. Istotną część tego poradnika stanowi rozdział dotyczący najpopularniejszego trybu FIFA 21 Ultimate Team, z którego dowiesz się m.in. jakie są najlepsze formacje, jakich piłkarzy szukać do swojego pierwszego składu, jak skutecznie zarabiać, jak zarządzać swoim zespołem i jak osiągnąć pełne zgranie drużyny.

Jednym z najistotniejszych elementów zapewniających sukces w grze FIFA 21 i trybie FUT jest biegła znajomość zawodników, którzy w danym tygodniu zostali wytypowani do tak zwanej Drużyny Tygodnia (TOTW). Dzięki naszemu poradnikowi zawsze będziesz na bieżącą z najnowszym zestawieniem promowanych zawodników. Ostatni rozdział poradnika do gry FIFA 21 opisuje wymagania sprzętowe gry oraz sterowanie na wszystkie platformy.

Krótko o FIFA 21

FIFA 21 to kolejna odsłona cyklu symulatorów piłkarskich, rozwijanego przez EA Sports. Tytuł podąża ścieżką przetartą przez poprzednie gry z cyklu, oferując zabawę zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla fanów rozgrywek wieloosobowych. Jak co roku Gracze będą mieli okazję zbudować od podstaw swój wymarzony team w trybie FUT 21 (FIFA Ultimate Team) i spróbować swoich sił w rankingowych rozgrywkach Division Rivals. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mieli okazję sprawdzić się w ulicznych rozgrywkach w trybie VOLTA FOOTBALL. Zgodnie z tradycją serii, w grze znajdziemy rzeczywistych zawodników oraz zespoły.

FAQ – pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące gry FIFA 21: czy można grać na ulicy, czy nowa FIFA posiada tryb kariery lub na czym polega oferta „Dwie wersje w jednym”. To małe kompendium wiedzy na temat zawartości i zmianach.

FIFA 21 – jakie platformy?

FIFA 21 w pierwszej kolejności zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W późniejszym czasie (najprawdopodobniej w grudniu 2020 roku) planowane są wersje na konsole dziewiątej generacji: PS5 i Xbox Series X / Series S.

Oferta Dwie wersje w jednym – na czym polega?

Po nabyciu konsoli PS5 lub Xbox Series X będziesz mógł zamienić swój egzemplarz gry FIFA 21 z PS4 na PS5 lub z Xbox One na Xbox Series X bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku konsoli bez napędu optycznego wymagana jest cyfrowa wersja gry.

Oferta Dwie wersje w jednym dotyczy wyłącznie przejścia na konsolę nowej generacji tego samego producenta.

Postępy z PS4 / Xbox One – czy zostaną przeniesione na PS5 / Xbox Series X?

Wszystkie postępy w trybie FIFA 21 Ultimate Team i cała pozyskana przez Ciebie zawartość w trakcie rozgrywki jak piłkarze, karty jednorazowe, monety, FIFA Points, bilans spotkań czy pozycja w rankingu oraz postępy w trybie VOLTA FOOTBALL będą wspólne dla PS4 i PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Postępy we wszystkich pozostałych trybach w grze FIFA 21, a więc w sezonach online, sezonach współpracy, trybie kariery, wirtualnych klubach itd. będą przypisane do urządzenia i nie będzie możliwości przenieść ich między sprzętem różnych generacji.

Tryb Ligi Mistrzów – czy jest dostępny?

Tak, Liga Mistrzów (Champions League) znajduje się w najnowszej odsłonie gry FIFA 21. Tryb ten dzieli się na dwie fazy, rozgrywki grupowe (32 drużyny w 8 grupach) jak i rozgrywki play off (czyli system pucharowy).

Tryb Street – czy jest dostępny?

Tak, w FIFA 21 można rozgrywać mecze na ulicznych boiskach za sprawą trybu VOOLTA FOOTBALL, który zadebiutował w poprzedniej edycji gry. Więcej informacji na temat VOOLTA FOOTBALL znajdziesz w rozdziale poświęconym trybom rozgrywki w FIFA 21.

Tryb kariery – czy jest dostępny?

Tak, tryb kariery zarówno menadżera, jak i zawodnika jest dostępny w grze FIFA 21. Podobnie, jak w poprzedniej odsłonie, Gracz będzie miał możliwość wcielić się w wybraną przez siebie rolę. Jedną z nowości w trybie kariery w grze FIFA 21 będzie interaktywna symulacja, dzięki której będziesz mógł na przemian obserwować symulację i przejmować bezpośrednią kontrolę nad zawodnikami. Więcej informacji na temat trybu kariery znajdziesz w rozdziale poświęconym trybom rozgrywki w FIFA 21.

PS3, Xbox 360 – czy można zagrać?

Niestety, najnowsza odsłona gry FIFA nie została udostępniona na konsole starszej generacji więc nie można w nią grać na PS3 lub Xbox 360.

Aplikacja webowa (FUT Web App) i aplikacja mobilna (FUT Companion) – czy są dostępne?

Oczywiście, obydwie aplikacje będą wspierać najnowszą edycję gry FIFA więc będziesz mógł zarządzać składami i klubem, przeglądać sklep i rynek transferowy, a nawet wykonywać SBC (Wyzwania Budowania Składów) z poziomu swojej komórki lub przeglądarki internetowej. Aplikacja FUT Companion doskonale uzupełnia mechaniki pełnoprawnej gry i pozwala zarządzać najważniejszymi elementami w trybie FUT 21. Aplikacja dostępna jest zarówno na telefony Apple'a oraz smartfony z systemem Android. Więcej informacji na temat aplikacji mobilnej i webowej FIFA 21 znajdziesz w osobnym rozdziale w całości poświęconym temu zagadnieniu.

Aplikacja mobilna FUT Companion nie jest dostępna na telefonach Windows Phone.

FIFA 21 Edycja Mistrzowska – co zawiera?

 1. Możliwość gry na 3 dni przed premierą – od 6 października 2020 roku;
 2. Do 12 złotych paczek rzadkich kart FIFA Ultimate Team 21 (1 tygodniowo przez 12 tygodni);
 3. Kyliana Mbappé na wypożyczeniu na 5 meczów FUT;
 4. Ambasador FUT na wypożyczeniu – jeden z trzech piłkarzy na wypożyczeniu na 3 mecze FUT: Trent Alexander-Arnold, Joao Félix, Erling Haland;
 5. Lokalny talent w trybie kariery;
 6. Dodatkowe, wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT.

FIFA 21 Edycja Ultimate – co zawiera?

 1. Możliwość gry na 3 dni przed premierą – od 6 października 2020 roku;
 2. Do 24 złotych paczek rzadkich kart FIFA Ultimate Team 21 (2 tygodniowo przez 12 tygodni);
 3. Kyliana Mbappé na wypożyczeniu na 5 meczów FUT;
 4. Uzdolniony wychowanek w trybie kariery (miejscowy junior z potencjałem klasy światowej);
 5. Ambasador FUT na wypożyczeniu – jeden z trzech piłkarzy na wypożyczeniu na 3 mecze FUT: Trent Alexander-Arnold, Joao Félix, Erling Haland;
 6. Dodatkowe, wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT.

Minimalne wymagania sprzętowe PC FIFA 21

 1. System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit;
 2. Procesor: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Athlon X4 880K 4.0 GHz;
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 660 2 GB / Radeon HD 7850 lub lepsza;
 4. Pamięć RAM: 8 GB;
 5. Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB.

Więcej informacji na temat wymagań sprzętowych gry FIFA 21 znajdziesz w osobnym rozdziale niniejszego poradnika: Wymagania sprzętowe PC.

Autor Poradnika

Łukasz "Qwert" Telesiński


Informacje o FIFA 21 - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 29 września 2020, odwiedź Poradnik do gry

FUT 21

Ostatnia aktualizacja : 29 września 2020, odwiedź FUT 21

Wydarzenia FUT

Ostatnia aktualizacja : 1 grudnia 2020, odwiedź Wydarzenia FUT

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.