Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Defensywa - podstawy FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

W tym rozdziale poradnika do gry FIFA 21 opisaliśmy wszystkie podstawowe techniki defensywne oraz podpowiadamy jak najlepiej bronić dostępu do własnej bramki.

W grze FIFA 21 przez większą część meczu możesz zostawić swoich obrońców bez nadzoru i będą oni dobrze wykonywać swoją pracę jednak nie zawsze jest to opłacalne. Jeśli dojdzie do sytuacji, która może zakończyć się utratą gola warto wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć kontrolę nad najbliższym zawodnikiem.

Skuteczna zmiana zawodnika

W grze FIFA 21 możesz zmieniać kontrolowany przez siebie piłkarzy w taki sposób, by za każdym razem kontrolować zawodnika znajdującego się jak najbliżej piłki. Użycie przycisku odpowiedzialnego za zmianę zawodnika nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty więc w większości przypadków lepiej użyć prawego analogu do określenia zmiany zawodnika. Zmiana zawodnika poprzez wychylenie prawego drążka w odpowiednim kierunku to z pozoru bardzo prosta czynność jednak będzie wymagała nieco praktyki.

To, nad którym zawodnikiem przejmiesz kontrolę po wciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za zwykłą zmianę sygnalizuje pomarańczowa strzałka nad głową najbliższego piłkarza - FIFA 21: Defensywa - podstawy - FIFA 21 - poradnik do gry

To, nad którym zawodnikiem przejmiesz kontrolę po wciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za zwykłą zmianę sygnalizuje pomarańczowa strzałka nad głową najbliższego piłkarza.

Klasyczny odbiór piłki

Zwykły odbiór piłki to w wielu przypadkach najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie futbolówki bez konieczności narażania się na niepotrzebne ryzyko, jak w przypadku wykonywania agresywnego odbioru lub wślizgu. Klasyczny odbiór piłki jest najskuteczniejszy w momencie, gdy przeciwnik kieruje się bezpośrednio na Twojego zawodnika. Aby w bezpieczny sposób odebrać piłkę przeciwnikowi należy nacisnąć przycisk odpowiedzialny za odbiór piłki w momencie, gdy znajdziesz się blisko celu.

Wślizg to najbardziej ryzykowny sposób odbioru piłki w grze FIFA 21, który bardzo często kończy się upomnieniem, żółtą kartą, a niekiedy nawet czerwoną kartką i wykluczeniem zawodnika z gry - FIFA 21: Defensywa - podstawy - FIFA 21 - poradnik do gry

Wślizg

Wślizg to najbardziej ryzykowny sposób odbioru piłki w grze FIFA 21, który bardzo często kończy się upomnieniem, żółtą kartą, a niekiedy nawet czerwoną kartką i wykluczeniem zawodnika z gry. Zanim wykonasz wślizg musisz upewnić się, że obrałeś odpowiedni kąt ataku na piłkę. Wślizg musi także być wykonany w tempo, by nie minąć się z zawodnikiem prowadzącym piłkę co może otworzyć przeciwnikowi łatwą drogę do bramki. Chcąc wykonać wślizg należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za to zagranie.

Jeśli w polu karnym Twojej drużyny zrobiło się straszne zamieszanie, nie ma co ryzykować wyprowadzania składnej akcji i najlepszym wyjściem będzie wybicie futbolówki, by oddalić zagrożenie i nie dopuścić do utraty gola - FIFA 21: Defensywa - podstawy - FIFA 21 - poradnik do gry

Oddalenie gry od własnego pola karnego

Jeśli w polu karnym Twojej drużyny zrobiło się straszne zamieszanie, nie ma co ryzykować wyprowadzania składnej akcji i najlepszym wyjściem będzie wybicie futbolówki, by oddalić zagrożenie i nie dopuścić do utraty gola. Chcąc skutecznie wybić piłkę z pola karnego należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał lub dośrodkowanie.