Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

W tym rozdziale poradnika do gry FIFA 21 opisaliśmy wszystkie zaawansowane techniki defensywne oraz podpowiadamy jak najlepiej bronić dostępu do własnej bramki i odbierać piłkę przeciwnikowi.

Po opanowaniu podstaw gry defensywnej warto poznać kilka bardziej zaawansowane technik, jak twarda walka o piłkę bark w bark, technika Jockey lub wykorzystywanie pressingu, które na pewno wzbogacą i polepszą Twoją grę obronną w grze FIFA 21.

Jockey

Jockey to genialny ruch w defensywie, który ogranicza przeciwnikowi możliwość rozegrania piłki, a tym samym pozostawia Ci więcej czasu na reakcję. Jockey był wykorzystywany w poprzednich edycjach gry FIFA z bardzo dobrym skutkiem i jest również dostępny w najnowszej odsłonie serii FIFA 21. Poprawne używanie techniki Jockey może być nieco kłopotliwe, ale warto to ćwiczyć i wykorzystywać w każdym możliwym momencie.

Ruch ten nie tylko pomaga Ci w sytuacji sam na sam z zawodnikiem drużyny przeciwnej, ale również pomaga w obronie i przewidywaniu podań rozgrywanych przez drużynę przeciwnika, a tym samym ułatwia przechwyt futbolówki - FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane - FIFA 21 - poradnik do gry

Ruch ten nie tylko pomaga Ci w sytuacji sam na sam z zawodnikiem drużyny przeciwnej, ale również pomaga w obronie i przewidywaniu podań rozgrywanych przez drużynę przeciwnika, a tym samym ułatwia przechwyt futbolówki. W tryb Jockey zawodnik wchodzi po wciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za ten ruch (L2/LT) i zacznie poruszać się sprężystym krokiem odstawno-dostawnym w wybranym przez Ciebie kierunku.

Walka bark w bark

Gdy zrównasz się z zawodnikiem przeciwnika, który prowadzi piłkę często dojdzie do sytuacji w której dwoje piłkarzy będzie walczyć bark w bark o futbolówkę. Taki pojedynek zazwyczaj kończy się przepychankami, ale niekiedy może dojść do odgwizdania faulu. Aby wybić zawodnika z rytmu biegowego spróbuj pociągnąć go za koszulkę przez wciśnięcie przycisku odbioru, przez co spowolnisz go na tyle, aby mieć możliwość mało inwazyjnego odbioru piłki. W takiej bezpośredniej walce o piłkę najlepiej radzą sobie zawodnicy wyróżniający się pod względem siły i agresji.

Pressing kolegi z drużyny to jeden ze sposób na skuteczne przerwanie akcji przeciwnika - FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane - FIFA 21 - poradnik do gry

Pressing kolegi z drużyny

Pressing kolegi z drużyny to jeden ze sposób na skuteczne przerwanie akcji przeciwnika. W ten sposób będziesz mieć możliwość osaczenia przeciwnika, który zapewne straci futbolówkę lub wybije ją za linię boczną boiska. Korzystając z pomocy kolegi z drużyny musisz liczyć się z tym, że pewien sektor boiska pozostanie bez odpowiedniej obrony. Aby poprosić o pomoc innego zawodnika należy wcisnąć i przytrzymać przycisk odpowiedzialny za pressing kolegi (R1/RB).

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której dwóch obrońców rozpoczęło krycie jednego zawodnika drużyny przeciwnej - FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację w której dwóch obrońców rozpoczęło krycie jednego zawodnika drużyny przeciwnej. W takiej sytuacji ciężko będzie mu wprowadzić futbolówkę w pole karne.

Zasłanianie piłki ciałem

Zasłanianie piłki własnym ciałem to technika, która pozwala utrzymać futbolówkę w grze aż do momentu otrzymania wsparcia ze strony kolegów z drużyny. Technikę tę można wykorzystać w momencie, gdy nie masz możliwości wykonania jakiegokolwiek zagrania, gdy chcesz grać na czas i oczekujesz końcowego gwizdka sędziego lub by dać więcej miejsca zawodnikom wbiegającym zza plecy obrońców. Aby wykonać manewr zasłaniania piłki ciałem należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za to zagranie (L2/LT).

W trakcie meczu piłkarskiego w grze FIFA 21 na pewno nie raz dojdzie do sytuacji w której będziesz zmuszony zablokować strzał oddany na własną bramkę - FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane - FIFA 21 - poradnik do gry

Blokowanie strzału w polu karnym

W trakcie meczu piłkarskiego w grze FIFA 21 na pewno nie raz dojdzie do sytuacji w której będziesz zmuszony zablokować strzał oddany na własną bramkę. Możesz tego dokonać używając przycisku odpowiedzialnego za zwykły odbiór piłki, stanąć na linii strzału, a także poprzez wykonanie wślizgu.

Agresywny pressing na połowie przeciwnika stosuje się zazwyczaj w sytuacji, gdy do ostatniego gwizdka sędziego nie zostało zbyt wiele czasu, a wynik spotkania wskazuje na Twoją porażkę - FIFA 21: Defensywa - techniki zaawansowane - FIFA 21 - poradnik do gry

Pressing na połowie przeciwnika

Agresywny pressing na połowie przeciwnika stosuje się zazwyczaj w sytuacji, gdy do ostatniego gwizdka sędziego nie zostało zbyt wiele czasu, a wynik spotkania wskazuje na Twoją porażkę. W takim przypadku przeciwnikowi niespecjalnie śpieszy się z rozgrywaniem piłki więc konieczne jest wysłanie większej ilości zawodników na połowę przeciwnika w celu podjęcia próby odbioru futbolówki. Na pewno zawsze warto naciskać na bramkarzy, gdy przeciwnik wycofuje futbolówkę do tyłu bo niekiedy może popełnić błąd, który będziesz mógł wykorzystać. Pamiętaj, że po zaangażowaniu piłkarzy do pressingu pozostawisz spory obszar boiska bez należytego krycia, a do tego wszyscy piłkarze uczestniczący w tym manewrze będą szybciej się męczyć. Pressing zespołowy włączysz poprzez wciśnięcie kierunku w dół na d-padzie lub klawiaturze, a następnie kierunku w prawo.