Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FUT 21: Rynek transferowy - kiedy kupować i sprzedawać FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się w jakich dniach najlepiej kupować karty piłkarzy na rynku transferowym w trybie FUT 21, a także w jakich dniach najlepiej je sprzedawać, by uzyskać możliwie jak największy profit.

Ceny kart na rynku transferowym w grze FIFA 21 w trybie FIFA Ultimate Team (FUT 21) nie są stałe lecz zmieniają się dynamicznie i zależy to od wielu czynników. Warto także zaznaczyć fakt, że ceny kart różnią się miedzy sobą w zależności od tego na jakiej platformie grasz (PS, Xbox, PC). Z tego powodu warto wiedzieć kiedy karty na rynku transferowym FUT 21 są najtańsze i warto będzie je kupić, a kiedy osiągną swój maksymalny próg cenowy i warto będzie je wystawić na sprzedaż.

Karty piłkarzy w FUT 21 - Kiedy najlepiej kupować?

W każdym tygodniu w grze FIFA 21 ceny na rynku transferowym w trybie FUT 21 są najniższe w nocy z niedzieli na poniedziałek rano, gdy rozpoczyna się kolejna rotacja trybu Bitwa Składów (Squad Battles) i zarazem kończy się liga weekendowa Mistrzostw FUT (FUT Champions) - to najlepszy moment na robienie zakupów na rynku transferowym FUT 21.

Dzieje się tak ze względu na to, że przed końcem tygodnia Graczom zależy na tym, by posiadać możliwie jak najlepszy skład na ligę weekendową, ale nie wszystkie ich inwestycje są trafione. Niektórzy piłkarze spisują się w ich drużynach słabo i nie będą trzymać takich zawodników, nie pasują do ich stylu gry, albo po prostu byli wykorzystani tylko do zdobycia maksymalnego poziomu zgrania w zespole - powodów może być naprawdę wiele. Z tego względu, gdy tylko zakończą rozgrywki wystawiają niechcianych piłkarzy na sprzedaż, by w następnym tygodniu bardziej wzmocnić swój skład i rozegrać kolejne Mistrzostwa FUT.

Za przykład posłuży nam Allan, zawodnik Napoli z wcześniejszej edycji gry FIFA 20 - FUT 21: Rynek transferowy - kiedy kupować i sprzedawać - FIFA 21 - poradnik do gry

Za przykład posłuży nam Allan, zawodnik Napoli z wcześniejszej edycji gry FIFA 20. Dlaczego był w mecie? Świetny środkowy defensywny pomocnik, a do tego Brazylijczyk, którego łatwo było połączyć z innymi wartościowymi zawodnikami tej samej narodowości, ale z innej ligi. W poniedziałek 30 września jego cena na rynku transferowym na platformie PS4 kształtowała się na poziomie 55 900 monet (pierwsza czerwona kropka). W czwartek 3 października, przed ligą weekendową Mistrzostw FUT cena tego zawodnika wzrosła do 66 700 monet (pierwsza zielona kropka). Następnie w niedzielę w nocy wynosiła 59 000 (druga czerwona kropka) i wzrosła aż do blisko 70 000 w następny czwartek (druga zielona kropka). Grafikę z wykresem mogliśmy wykorzystać dzięki uprzejmości osób prowadzących jedną z najpopularniejszych stron ze statystykami gier FIFA - Futbin.

Kolejnym powodem przez który ceny kart w nocy z niedzieli na poniedziałek są najniższe to fakt, że Gracze otrzymują nagrody wywalczone w trybie Bitwa Składów (Squad Battles). Otwierają bardzo dużo paczek, a grono z nich trafi dobrych, a nawet bardzo dobrych zawodników i rynek transferowy zostanie wprost zalany nowymi kartami, których ceny będą zaniżane.

Po poniedziałkowym szaleństwie ceny zaczynają się stabilizować bądź nieznacznie wzrastać aż do czwartku. Wtedy wszyscy Gracze uczestniczący w rozgrywkach Divison Rivals i Mistrzostwach FUT otrzymują swoje nagrody (godziny przyznawania nagród różnią się w zależności od strefy czasowej) i zaleją rynek transferowy średnimi złotymi kartami w przedziale od 75 - 78. To bardzo dobry moment na kupienie zawodników potrzebnych do wykonania Wyzwań Budowania Składów (Squad Battle Challenges) za relatywnie niskie pieniądze.

Karty piłkarzy w FUT 21 - Kiedy najlepiej sprzedawać?

Najlepszy możliwy moment na sprzedawanie dobrych i bardzo dobrych meta kart, czyli pożądanych i niezwykle mocnych zawodników, których wszyscy chcą mieć w swoich drużynach przypada w nocy z czwartku na piątek (do godzin mniej więcej popołudniowych). Mowa tutaj o takich zawodnikach jak np. Ousmane Dembélé, Allan Saint-Maximin, Sancho, Marcus Rashford, Felipe Anderson, Fred, Nathan Aké, Éder Militao, Sergio Ramos, Bailey, Gnabry itd.. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w nadchodzącej lidze weekendowej Mistrzostw FUT odebrali już swoje nagrody za Division Rivals i ostatnio rozegrane mistrzostwa FUT, posiadają spory zasób monet do wydania i chcą jak najlepiej wzmocnić swój skład przed nadchodzącymi rozgrywkami FUT Champions. Z tego powodu ceny meta kart znacznie wzrastają, bo i tak znajdą nabywcę przez co osiągają swój maksymalny próg cenowy.