Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Dośrodkowania FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się jakie rodzaje dośrodkowań można wykonywać w trakcie meczu oraz jak robić to najlepiej.

Dośrodkowanie to zagranie wykonywane zazwyczaj z bocznego sektora boiska w głąb pola karnego drużyny przeciwnej, by stworzyć groźną sytuację podbramkową. Jest to szczególnie często wykorzystywane zagranie w przypadku, gdy w danej drużynie znajdują się wysocy napastnicy i ofensywni pomocnicy, którzy dobrze grają głową. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że gra głową została mocno poprawiona w grze FIFA 21.

Klasyczne dośrodkowanie górą

Klasyczne dośrodkowanie górą to w wielu przypadkach najprostszy i najskuteczniejszy sposób dogrania piłki w pole karne przeciwnika. W trakcie wykonywania dośrodkowania górą należy użyć odpowiedniej siły, by futbolówka znalazła adresata co umożliwi oddanie strzału głową lub wykonanie innego efektownego zakończenia akcji. Chcąc wykonać klasyczne dośrodkowanie górą należy wcisnąć klawisz wrzutki i wybrać odpowiedni kierunek w który chcesz posłać piłkę.

Przed wykonaniem dośrodkowania piłki w pole karne przeciwnika upewnij się, że któryś z Twoich zawodników uwolnił się spod opieki obrońców i wbiega w pole karne, by mieć możliwość zakończenia akcji strzałem na bramkę - FIFA 21: Dośrodkowania - FIFA 21 - poradnik do gry

Przed wykonaniem dośrodkowania piłki w pole karne przeciwnika upewnij się, że któryś z Twoich zawodników uwolnił się spod opieki obrońców i wbiega w pole karne, by mieć możliwość zakończenia akcji strzałem na bramkę.

Niskie dośrodkowanie

Niskie dośrodkowanie to kolejne zagranie futbolówki w pole karne drużyny przeciwnika, które może otworzyć przed napastnikiem lub ofensywnym pomocnikiem szanse na zdobycie efektownego gola poprzez strzał z woleja lub uderzenie piłki szczupakiem, a także piętką. Chcąc wykonać niskie dośrodkowanie należy dwukrotnie wcisnąć przycisk wrzutki oraz wybrać odpowiedni kierunek.

Niskie dośrodkowanie wykonywane jest tuż nad murawą więc duże zagęszczenie obrońców w polu karnym w znacznym stopniu zmniejsza szanse na to, że piłka dotrze do adresata - FIFA 21: Dośrodkowania - FIFA 21 - poradnik do gry

Niskie dośrodkowanie wykonywane jest tuż nad murawą więc duże zagęszczenie obrońców w polu karnym w znacznym stopniu zmniejsza szanse na to, że piłka dotrze do adresata. Zanim podasz futbolówkę na wysokości tułowia zawodnika upewnij się, że któryś z Twoich ofensywnych piłkarzy uwolnił się spod opieki obrońców i będzie miał nieco miejsca na oddanie strzału.

Dośrodkowanie po murawie

Dośrodkowanie po murawie sprawdza się w momencie wyprowadzania kontry, gdy szybkie, dynamiczne dogranie piłki po ziemi otwiera szanse na zdobycie bramki przed wbiegającym w pole karne zawodnikiem, który natychmiast odda strzał bez przyjęcia. Agresywne i mocne wbicie piłki w pole karne często stwarza spore zamieszanie, które może zakończyć się nabiciem zawodnika drużyny przeciwnej i zdobyciem bramki samobójczej. Aby wykonać dośrodkowanie po murawie należy trzykrotnie wcisnąć klawisz wrzutki i wybrać odpowiedni kierunek.

Powyższy obrazek ilustruje sytuację w której jeden z zawodników atakujących zszedł ze skrzydła w głąb pola karnego i został zaatakowany przez obrońcę - FIFA 21: Dośrodkowania - FIFA 21 - poradnik do gry

Powyższy obrazek ilustruje sytuację w której jeden z zawodników atakujących zszedł ze skrzydła w głąb pola karnego i został zaatakowany przez obrońcę. Dostrzegł on jednak w porę napastnika wbiegającego w pole karne środkiem boiska i zdecydował się podać mu futbolówkę po murawie, by miał dogodną sytuację do zdobycia gola.