Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FUT 21: SBC Ważne mecze (Marquee Matchups) - jak się przygotować, jak zarobić FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się czym są SBC Ważne Mecze (Marquee Matchups), jak się do nich przygotować oraz w jaki sposób można na nich zarobić na rynku transferowym w trybie FUT 21.

W każdym tygodniu w grze FIFA 21 w trybie FUT 21 (FIFA Ultimate Team) można znaleźć Wyzwania Budowania Składu o nazwie Ważne Mecze (Marquee Matchups). W skład SBC Ważne Mecze wchodzą zazwyczaj cztery określone zadania, które związane są z czterema wyróżnionymi meczami piłkarskimi rozgrywanymi w danym tygodniu na światowych boiskach. W większości przypadków są to spotkania o wysoką stawkę, jak np. ligowe derby lub spotkania odwiecznych rywali, jak El Clásico (mecz pomiędzy hiszpańskimi zespołami FC Barcelona i Real Madryt), ale mogą także pojawić się mecze międzynarodowe.

Ważne Mecze - kiedy się zaczynają?

SBC Ważne Mecze (Marquee Matchups) w trybie FUT 21 pojawiają się w każdy czwartek o godzinie 18 czasu środkowoeuropejskiego (10:00 AM czasu PT, 1:00 PM czasu ET). Można je wykonać przez tydzień, czyli do kolejnego czwartku.

Ważne Mecze - wymagania

Do wykonania SBC Ważne Mecze trzeba będzie użyć piłkarzy z obydwu klubów wybranych do danego zadania czyli przykładowo jednego zawodnika z Liverpoolu i jednego z Arsenalu. Dodatkowo trzeba będzie spełnić inne określone warunki, jak np. co najmniej 2 rzadkich zawodników, co najmniej 6 narodowości, minimalna ocena składu 80, minimalne zgranie 85 itd.. Ze względu na to, że zdecydowana większość Graczy chce wykonać te SBC i otrzymać za nie cenne nagrody możesz to wykorzystać i całkiem sporo zarobić.

Ważne Mecze - jak zarobić?

Jeśli chcesz zarobić na SBC Ważne Mecze (Marquee Matchups) będziesz musiał nauczyć się przewidywać jakie mecze mogą zostać wyróżnione w danym tygodniu. Próba wytypowania jakie spotkania pojawią się w SBC Ważne Mecze może wydawać się nieco ryzykowna jednak można sobie to znacznie ułatwić korzystając z jednej z popularnych stron o nazwie FIFA Analytics, która tak naprawdę zajmuje się tym na co dzień.

  1. Po wejściu na wyżej wspomnianą stronę przejdź do zakładki Marquee Matchups, a następnie wybierz najnowsze notowanie z danego miesiąca i tygodnia. FIFA Analytics zrobi za Ciebie podsumowanie i prognozę rozgrywek Marquee Matchups w danym tygodniu. Zostaną tam wymienione wszystkie ważne spotkania i jakiego typu są to rozgrywki - ligowe, derby, pucharowe itd. Mecze, które trafiły do SBC Ważne Mecze zostają później podświetlone na zielono;
  2. Gdy już wytypowałeś odpowiednie spotkania przejdź na rynek transferowy FUT i wykup kilka złotych TANICH kart zawodników (ocena ogólna od 75 do 78) z drużyn, które uważasz, że pojawią się w SBC Ważne Mecze - nie kupuj drogich piłkarzy, bo wszyscy zainteresowani i tak będą szukać budżetowego rozwiązania zagadki;
  3. Wystaw na rynku transferowym zakupione wcześniej karty za wyższą kwotę w dniu premiery tego zadania - najlepiej w tym samym dniu, gdy popyt na nie będzie największy, a rynek zostanie dosłownie wyczyszczony z potrzebnych kart.

W każdym tygodniu w SBC Ważne Mecze pojawią się co najmniej dwa zadania związane z bardzo ważnym spotkaniem pomiędzy dwoma "dużymi" drużynami więc warto mieć to na uwadze w momencie typowania. Pozostałe dwa zadania są zazwyczaj związane z mniejszymi ligami piłkarskimi.

{ramakzielona}Jeśli nie uda Ci się dobrze wytypować spotkań z danego tygodnia nic złego się nie stanie, bo i tak kupiłeś tanie karty. W swoim klubie będziesz posiadał złote karty zawodników z dobrych klubów, których możesz sprzedać i odzyskać zainwestowane monety lub zatrzymać ich na dłużej i sprzedać w następnym tygodniu, gdy pojawią się w SBC Ważne Mecze.{/ramkazielona}