Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FUT 21: Pierwszy milion - jak zarobić? FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

W tym rozdziale poradnika do gry FIFA 21 znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci zarobić pierwszy milion monet w trybie FUT 21 (FIFA Ultimate Team).

Zakup wszystkich niezbędnych piłkarzy do stworzenia najlepszej możliwej drużyny w trybie FIFA 21 Ultimate Team to bardzo duża inwestycja. Oczywiście może zdarzyć się, że w pierwszej paczce trafisz genialnego zawodnika jak Messi czy Ronaldo, którego wystawisz w późniejszym czasie na rynku transferowym i natychmiast zarobi on dla Ciebie pierwszy milion, ale bądźmy realistami - szansa na to jest niezwykle mała. Ciężko będzie uzyskać tak dużą kwotę rozgrywając mecze przeciwko SI lub grając online dlatego warto wiedzieć w jaki sposób szybko i bez większego ryzyka zasilić budżet własnego klubu. Poniżej przedstawiamy kilka metod zarabiania na rynku transferowym, które przynoszą największe korzyści i mogą być z powodzeniem stosowane nawet przez początkujących Graczy.

Snajperka

Snajperka to jedna z popularnych metod handlu dzięki której możesz zarobić spore ilości monet w trybie FUT 21. Na początku ustal kwotę, którą będziesz mógł przeznaczyć na zakupy, ale nie mniej niż kilka tysięcy monet, a następnie przygotuj listę zawodników, którzy znajdują się w kręgu Twoich zainteresowań. Zwróć uwagę na to, by wybierać karty, które mają największą szansę na sprzedaż:

 1. Zawodnicy, którzy grają w najlepszych ligach - angielska Premier League, hiszpańska La Liga, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A i francuska Ligue 1 - na tych zawodników jest zawsze największy popyt;
 2. Zwracaj uwagę na narodowość - największy popyt na rynku transferowym mają zawodnicy, którzy posiadają określoną narodowość (Brazylia, Francja, Anglia, Argentyna), ponieważ można ich użyć w SBC (Wyzwania Budowania Składu) lub wykorzystać do stworzenia hybrydowego składu z piłkarzami pochodzącymi z różnych lig;
 3. Istotne pozycje na boisku - do wielu SBC (Wyzwania Budowania Składu) trzeba użyć specyficznych kart więc dobrą inwestycją są zawodnicy grający na bocznej obronie (RB/LB), na skrzydłach (LW/RW), boczni napastnicy (PN/LN) i boczni pomocnicy (LP/PP);
 4. Napastnicy, skrzydłowi i pomocnicy - cieszą się największą popularnością, gdy posiadają wysokie tempo, co najmniej 4 gwiazdki słabszej nogi i dobre wykończenie strzału (80+);
 5. Obrońcy - w FIFA 21 chodzi o tempo więc szybcy obrońcy (tempo 70+) będą bardzo pożądanym nabytkiem;
 6. Meta zawodnicy na start - w grze FIFA 21 istnieje grupa zawodników, którzy wpisują się w tzw. metę, czyli są niezwykle popularni i pożądani przez wielu Graczy. W skład tej grupy wchodzą m.in. Ousmane Dembélé, Allan Saint-Maximin, Sancho, Marcus Rashford, Felipe Anderson, Fred, Nathan Aké, Éder Militao, Bailey, Gnabry itd. Pełna lista tych zawodników na pewno ukształtuje się w trakcie pierwszych tygodni FUT 21.

Gdy już stworzysz potrzebną listę przejdź do rynku transferowego, wpisz imię i nazwisko konkretnego zawodnika i sprawdź za ile monet można go kupić w danym momencie - interesuje Cię najtańsza możliwa cena. Jest wielce prawdopodobne, że Gracze chcący szybko zarobić monety zaczną wystawiać zawodników poniżej ceny rynkowej i tutaj trzeba upatrywać swojej szansy na zarobek. Wróć do widoku rynku transferowego, a w polu "Kup teraz" wpisz odpowiednią maksymalną kwotę jaką chcesz zapłacić za upatrzonego zawodnika.

Przykładowo, jeśli najtańsza możliwa oferta danej karty wynosi aktualnie 20 000 monet spróbuj wpisać 17 000 monet. Pamiętaj, że musisz kupić zawodnika poniżej ceny rynkowej, a następnie wystawić go z zyskiem (uwzględniając 5% podatek). W tym konkretnym przypadku, jeśli udałoby się kupić kartę za 17 000, a sprzedać za 20 000 monet zysk wyniósłby 2 000 monet. Metoda snajperki jest bardzo popularna więc musisz być niezwykle czujny i szybko podejmować trafne decyzje.

Masowa licytacja

Jeśli dysponujesz większą kwotą, którą możesz przeznaczyć na inwestycje warto zastanowić się nad masowym licytowaniem zwykłych złotych kart - szczególnie na początku sezonu FUT 21 (FIFA Ultimate Team). Zwykłe złote karty są wykorzystywane do tworzenia drużyny startowej lub do trybu Wyzwania Budowania Składu. Licytacje masowe możesz przeprowadzić na kilka sposobów:

 1. Istotne ligi piłkarskie - przejdź na rynek transferowy, ustaw filtry i przeszukuj istotne ligi piłkarskie (Premier League, La Liga, Ligue 1, Serie A, Bundesliga) w poszukiwaniu kart wystawionych za maksymalną kwotę 350 monet na "kup teraz" lub takich, które zostały wystawione na licytację z ceną minimalną 350 monet - zalicytuj je wszystkie;
 2. Pozycje na boisku i narodowości - możesz także przeszukiwać rynek transferowy pod kątem tanich zawodników (Brazylijczyków, Francuzów, Anglików) zajmujących pozycję bocznych obrońców (RB/LB) i skrzydłowych (RW/LW). Tego typu piłkarze są wykorzystywani do uzyskania odpowiedniego poziomu zgrania w drużynie lub do SBC.

Zawodników pozyskanych z masowych licytacji wystawiaj za nieco wyższą cenę jednak zawsze upewnij się, że nie będzie ona zaporowa. W zależności od ilości sprzedawanych kart zysk z masowych transakcji może być całkiem spory.

Wyzwania Budowania Składu

Metoda zarabiania na Wyzwaniach Budowania Składu (SBC) polega na wykorzystaniu zadań z Zaawansowanych zestawów SBC, które na starcie gry FIFA 21 wszyscy Gracze będą wykonywać, by zdobyć bardzo dobre paczki z piłkarzami i dodatkowe monety. Zadania wchodzące w skład Zaawansowanych SBC są bardzo specyficzne i mogą wymagać użycia określonych zawodników i spełnienia innych warunków jak np.:

 1. Zawodnicy dokładnie 10 narodowości, zgranie drużyny na poziomie 100 punktów;
 2. Zawodnicy z dokładnie 11 lig, zgranie drużyny na poziomie 100 punktów;
 3. Zawodnicy z dokładnie 9 narodowości i 7 lig.

Chcąc rozwiązać tego typu zagadki trzeba będzie użyć bardzo specyficznych zawodników, a cena takich kart będzie dość mocno wahać się na rynku transferowym co można wykorzystać do zbicia fortuny.

Większa część osób grających w FIFA 21 nie może przeznaczać na rozwój swojego klubu tyle czasu ile by chcieli więc gotowych rozwiązań SBC szukają w Internecie - to zupełnie naturalne zachowanie. Z pomocą przyjdzie nam strona z której zdecydowana większość Graczy korzysta, Futbin. Po wejściu na wspomnianą stronę wyszukaj SBC z kategorii Zaawansowanych i sprawdź rozwiązania znajdujące się na samej górze listy, ponieważ te będą zawsze najtańsze (zwróć uwagę na platformę na której grasz - PC, PS, Xbox), popularne i nie będą wymagać użycia dodatkowych kart zmiany pozycji lub sztucznego wbijania zgrania zespołu. To właśnie takich rozwiązań szukają użytkownicy - tanich, łatwych i szybko dostępnych.

Gdy tylko któreś rozwiązanie danego SBC staje się popularne, użytkownicy natychmiast wskakują do gry i wykupują potrzebne karty, które zostają wprost wymiecione z rynku transferowego przez co ich cena wzrasta. Skutkuje to jednocześnie tym, że cena określonego rozwiązania SBC również wzrasta, a tym samym przestaje być atrakcyjne dla innych zainteresowanych, którzy wybiorą kolejne najtańsze rozwiązanie z listy.

Popularni i rozchwytywani wcześniej zawodnicy przestają być dochodowi, nie są tak chętnie kupowani więc ich cena spada do minimum i wtedy jest najlepszy moment na to, by ich kupić. Rotacja gotowych rozwiązać SBC jest tak duża, że po kilku godzinach wyszukane przez Ciebie rozwiązanie znowu pojawi się na samym szczycie, popyt na tych zawodników wzrośnie, a cena zakupionych piłkarzy podskoczy i będziesz mógł sprzedać ich z zyskiem.

Warto zrobić listę około 10 kart, które mają regularne wahania cen na rynku transferowym i gdy tylko ich cena ponownie spadnie, wykup je (najlepiej kilka). Następnie poczekaj, aż ich cena ponownie wzrośnie i natychmiast wystaw na rynku transferowym.

W gotowych rozwiązaniach szukaj przede wszystkim zawodników bez których dane SBC nie może zostać ukończone. Są to zazwyczaj piłkarze, którzy tworzą tzw. perfekcyjne połączenie (ta sama liga i narodowość, ta sama narodowość i klub piłkarski, ta sama liga i klub piłkarski), a więc podnoszą wartość zgrania zespołu do określonego limitu. Jeśli Ci sami piłkarze pojawiają się w kilku innych najtańszych rozwiązaniach tym lepiej.

Zawodnicy z kartą stylu gry

Kolejnym sposobem na szybkie zarobienie monet w trybie FIFA Ultimate Team jest wyszukiwanie na rynku transferowym popularnych zawodników z przyporządkowaną kartą stylu gry. Największy profit uzyskasz w przypadku zawodników wykorzystujących najdroższe karty stylu gry, jak Cień i Myśliwy.

 1. Lista zawodników - stwórz listę zawodników, którzy muszą otrzymać karty stylu gry Cień lub Myśliwy, by uzewnętrznić swój pełen potencjał. W przypadku karty Cień są to zazwyczaj boczni obrońcy (LB/RB) i środkowi defensywni pomocnicy (CDM). Z karty Myśliwy korzystają często napastnicy, skrzydłowi (LW/RW) i ofensywni pomocnicy (CAM);
 2. Sprawdź ceny rynkowe - następnie spisz wszystkie średnie ceny rynkowe wytypowanych zawodników bez karty stylu gry oraz z przyporządkowaną kartą gry;
 3. Szukaj okazji - przejdź na rynek transferowy i za pomocą metody snajperki lub licytacji staraj się upolować meta kartę ze stylem gry poniżej jej średniej ceny rynkowej.

Za przykład weźmy Marcelo, lewego bocznego obrońcę Realu Madryt, który zawsze powinien otrzymać kartę stylu gry Cień. Przypuśćmy, że jego podstawowa karta kosztuje 20 000 monet, a ze stylem gry Cień średnio 35 000 monet (sama karta stylu gry Cień kosztuj 15 000). Jeśli uda Ci się kupić Marcelo ze stylem gry Cień za 31 000 to w przypadku wystawienia go za 35 000 zarobisz 2 250 monet. Niekiedy może dojść do sytuacji w której Gracz nie znając prawdziwej wartości karty z przyporządkowanym stylem gry wystawi ją w zwykłej cenie rynkowej - wtedy Twój zysk będzie już znacznie większy.