Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FUT 21: Porady na start, jak zacząć FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się jak dobrze zacząć sezon w trybie FUT 21 (FIFA Ultimate Team). Znajdziesz tutaj odpowiedź na pytanie jaką wersję gry FIFA 21 wybrać, jak wykorzystać FUT Web App, czym jest wczesny dostęp i jak go wykorzystać, jak rozpocząć grę w FIFA Ultimate Team oraz w jaki sposób inwestować zarobione monety.

Dobry start na początku sezonu FIFA 21 w trybie FUT 21 jest bardzo ważny, by zyskać odpowiednie fundusze na rozwój klubu. Wykonując kilka prostych kroków i wybierając dobre inwestycje możesz w krótkim czasie uzyskać monety potrzebne na stworzenie solidnego złotego składu, który pozwoli Ci piąć się po drabince rankingowej w trybie Divison Rivals i zakwalifikować się do ligi weekendowej Mistrzostw FUT (FUT Champions).

FIFA 21 - jaką wersję gry wybrać?

Na rynku pojawiły się trzy edycje gry FIFA 21: Standardowa, Mistrzowska oraz Ultimate. Zwykła wersja gry nie zapewni Ci żadnych dodatkowych profitów, ale Mistrzowska lub Ultimate może ułatwić Ci start w trybie FUT 21 (FIFA Ultimate Team).

 1. FIFA 21 Edycja Mistrzowska - możliwość gry na 3 dni przed premierą (od 6 października 2020 roku), do 12 złotych paczek rzadkich kart FIFA Ultimate Team 21 (1 tygodniowo przez 12 tygodni);
 2. FIFA 21 Edycja Ultimate - możliwość gry na 3 dni przed premierą (od 6 października 2020 roku), do 24 złotych paczek rzadkich kart FIFA Ultimate Team 21 (2 tygodniowo przez 12 tygodni).

Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek lepiej będzie zdecydować się na edycję Mistrzowską lub Ultimate gry FIFA 21. Poza tym, że otrzymasz dodatkowe paczki rzadkich kart to również uzyskasz ogromną przewagę nad Graczami, którzy będą czekać do oficjalnej premiery gry - zgarniesz pierwsze nagrody za tryby rozgrywek Bitwa Składów i Divison Rivals.

FUT Web App - jak zdobyć przewagę przed premierą gry FIFA 21?

Aplikacja webowa FUT Web App to niezwykle przydatne i bardzo potężne narzędzie handlu, które w znacznym stopniu przyśpieszy rozwój Twojego klubu w trybie FUT 21. Wszyscy, którzy zakupili grę FIFA 21 i spełniają określone wymagania otrzymają dostęp do aplikacji FUT Web App już 30 października 2020 roku i będą mogli zacząć tworzyć nowy klub w FUT 21, a także korzystać z rynku transferowego. Jak dzięki tej aplikacji zyskać przewagę przed oficjalnym startem gry FIFA 21 opisujemy na osobnej stronie niniejszego poradnika.

Paczka startowa - jaką narodowość wybrać?

Wybór początkowej paczki z piłkarzami ma bardzo duże znaczenie w momencie rozpoczynania swojej przygody z trybem FUT 21 (FIFA Ultimate Team). Warto zdecydować się na takie narodowości jak Anglia, Francja czy Niemcy, by mieć małą szansę na otrzymanie użytecznego złotego zawodnika. Ligi piłkarskie w tych krajach podzielone są na co najmniej 2 lub 3 poziomy dzięki czemu otrzymasz brązowych i srebrnych piłkarzy, których będziesz mógł później wykorzystać do wykonania pierwszych Wyzwań Budowania Składu (SBC).

W startowej paczce znajdziesz sporo brązowych kart, ale także kilka srebrnych i złotych - wszystkie będą jednak niewymienne co oznacza, że nie można ich sprzedać na rynku transferowym.

Po otwarciu startowej paczki i/lub nagród dla powracających Graczy, które otrzymasz jeśli grałeś we wcześniejszą odsłonę gry FIFA będziesz dysponować odpowiednią bazą zawodników, by zacząć wykonywać pierwsze Wyzwania Budowania Składu (SBC) - FUT 21: Porady na start, jak zacząć - FIFA 21 - poradnik do gry

Wyzwania Budowania Składu (SBC) - jakie wykonać?

Po otwarciu startowej paczki i/lub nagród dla powracających Graczy, które otrzymasz jeśli grałeś we wcześniejszą odsłonę gry FIFA będziesz dysponować odpowiednią bazą zawodników, by zacząć wykonywać pierwsze Wyzwania Budowania Składu (SBC).

W pierwszej kolejności zajrzyj do kategorii Podstawowe - znajdziesz tam bardzo proste zadania, które wykonasz przy użyciu brązowych zawodników otrzymanych w pakiecie startowym. Za niektóre zadania z tej kategorii możesz otrzymać Złote Paczki, a nawet Złote Paczki Premium - te będą najbardziej opłacalne. Jeśli chcesz oczywiście możesz ukończyć wszystkie zadania z tej kategorii. Jeśli uda Ci się trafić wymiennych wyjątkowo dobrych piłkarzy - zostaw ich i nie wystawiaj na sprzedaż, ponieważ ich cena znacznie wzrośnie po kilku dniach od premiery gry FIFA 21. Wszystkich pozostałych z oceną ogólną 75 i poniżej, których nie użyjesz w następnych zadaniach, wystaw na rynku transferowym, by uzyskać budżet pozwalający Ci na zakup niezbędnych piłkarzy do kolejnych SBC.

Następnie przejdź do zaawansowanych Wyzwań Budowania Składu, które będą wymagać już większego nakładu pieniężnego. Każde z tych wyzwań jest podzielone na mniejsze zadania za których ukończenie możesz otrzymać bardzo wartościowe nagrody: Mega Paczki, Paczki Rzadkich Kart, Paczki Premium, Paczki Rzadkich Piłkarzy, a nawet spore ilości monet.

Zadania te wykonuj powoli - zrób jedną kategorię, otwórz paczki i sprzedaj wszystko co możesz, by zyskać budżet na kolejne zadania itd. Po wykonaniu wszystkich zadań z kategorii Zaawansowane powinieneś dysponować około 50 000 - 60 000 monet. Jeśli będziesz mieć szczęście i trafisz w paczce wyjątkowo dobrego piłkarza Twój budżet może wzrosnąć do nawet kilkuset tysięcy monet!

Gdy tylko otrzymasz dostęp do aplikacji FUT Web App lub zalogujesz się do gry w pierwszych dniach po premierze gry FIFA 21 staraj się rozwiązywać wszystkie zagadki samodzielnie. Jeśli zaczniesz wyszukiwać gotowych rozwiązań w Internecie musisz liczyć się z tym, że cena proponowanych tam zawodników będzie zawyżona. Zamiast tego szukaj własnego rozwiązania z tanimi zawodnikami, których mało kto będzie wykorzystywał.

FIFA 21 wczesny dostęp EA Play - jak najlepiej wykorzystać?

Wykupując abonament EA Play (14.99zł za miesiąc lub 79.99zł za cały rok) będziesz mógł przetestować grę FIFA 21 już od 1 października 2020 roku, ale tylko przez 10 godzin. Warto tutaj także zaznaczyć fakt, że osoby z wykupionym Xbox Game Pass posiadają abonament EA Play w pakiecie i nie muszą za niego dodatkowo płacić. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym starcie w sezonie FUT 21 warto wykorzystać to jako kolejną przewagę nad osobami, które będą czekać do oficjalnej premiery gry 9 października 2020 roku. Abonament EA Play warto także wykorzystać do zakupu lepszej wersji gry FIFA 21 niż standardowa, ponieważ możesz otrzymać 10% rabat.

Wszystkie operacje związane z otwieraniem paczek, handlowaniem na rynku transferowym, przeglądaniem kart piłkarzy itd. możesz i nawet powinieneś wykonać w aplikacji FUT Web App. Po wejściu do gry FIFA 21 we wczesnym dostępie musisz wykorzystać 10 godzin jak najlepiej - rozegraj możliwie jak najwięcej meczów w trybach Bitwa Składów i Divison Rivals, by otrzymać pierwsze nagrody za te rozgrywki.

Ze względu na to, że w dniu 1 października 2020 roku w grze FIFA 21 nie będzie dużo osób to łatwiej będzie zdobyć topowe nagrody z trybów rozgrywki Bitwa Składów (Squad Battles) i Divison Rivals.

Karty zawodników - co wpływa na ich cenę?

Jeśli jesteś początkującym Graczem i dopiero zaczynasz swoją przygodę z trybem FUT 21 (FIFA Ultimate Team) lub z serią gier FIFA w ogóle to ciężko będzie Ci rozpoznać co tak naprawdę wpływa na to, że niektóre karty są droższe od innych, wydawałoby się bardzo podobnych kart.

 1. Dobra liga piłkarska - karty z najbardziej pożądanych lig piłkarskich jak angielska Premier League, hiszpańska La Liga, niemiecka Bundesliga, francuska Ligue 1, włoska Serie A są droższe niż karty z innych lig. Jest to szczególnie widoczne w przypadku Premier League, która w każdej odsłonie gier FIFA jest numerem jeden i najwięcej osób decyduje się na stworzenie składu bazującego na tych zawodnikach. Jeśli przykładowo jakiś zawodnik z PL kosztował 20 000 monet po przejściu do innej ligi może kosztować znacznie mniej;
 2. Narodowość - zawodnicy określonej narodowości, jak Brazylia, Anglia, Francja, Hiszpania będą kosztować więcej ze względu na to, że można ich dopasować do tzw. hybryd drużyn w których znajduje się wielu zawodników z różnych lig piłkarskich;
 3. Topowy klub - zawodnicy z topowych drużyn (Liverpool, FC Barcelona, FC Bayern München, Paris Saint-Germain itd.) będą kosztować więcej niż zawodnicy drużyn z środka lub końca tabeli danej ligi;
 4. Ocena ogólna (rating) - karty z wysoką oceną ogólną(83, 84, 85+) są droższe od zawodników ocenionych poniżej 80 punktów. Ich cena może dodatkowo wzrosnąć w momencie, gdy są wykorzystywane do wykonania określonych Wyzwań Budowania Składów (SBC);
 5. Wysokie tempo - wyznacznikiem ceny karty może być również tempo piłkarza, szczególnie jeśli kształtuje się na poziomie 80+;
 6. Gwiazdki słabszej nogi, wykończenie akcji - napastnik z 5 gwiazdkami słabszej nogi i wykończeniem strzału na poziomie 80+ będzie droższy od tego, który może pochwalić się zaledwie oceną 2/5 słabszej nogi i wykończeniem 70. Głównym zadaniem napastnika jest strzelanie bramek więc piłkarz, który nie musi przekładać futbolówki na mocniejszą nogę przed oddaniem strzału jest bardzo cennym nabytkiem dla zespołu.

Jakie karty zatrzymać?

Kolejne ważne pytanie na starcie sezonu FUT 21 to - które karty warto zatrzymać, a które można od razu sprzedać? W każdym kolejnym sezonie FUT karty meta, czyli bardzo dobrych zawodników mają tendencję do znacznego zwiększania swojej wartości po oficjalnej premierze gry więc warto je nieco przetrzymać jeśli grasz w FIFA 21 we wczesnym dostępnie.

 1. Zawodnicy światowej klasy - na pewno warto zatrzymać karty zawodników takich jak Messi, Ronaldo, Kylian Mbappé, Varan, Neymar JR, Virgil van Dijk itd.. Na początku kariery w trybie FUT 21 niewielu Graczy będzie stać na takie karty więc ich cena będzie powoli rosnąć;
 2. Meta karty - warto trzymać zawodników, którzy wpisują się do mety jak np. Ousmane Dembélé, Allan Saint-Maximin, Sancho, Marcus Rashford, Felipe Anderson, Fred, Nathan Aké, Éder Militao, Sergio Ramos, Bailey, Gnabry itd.. Ich cena wzrośnie gdy Gracze zaczną aktualizować swoje składy przed rozgrywkami w lidze weekendowej Mistrzostwa FUT. Wtedy będzie najlepszy moment żeby je sprzedać, bo później ich cena zacznie spadać, ponieważ karty tych zawodników staną się bardziej powszechne na rynku transferowym w momencie, gdy wszyscy Gracze otworzą swoje paczki z nagrodami FUT Champions;
 3. Drużyna Tygodnia (TOTW) - w FIFA 21 już od pierwszego tygodnia pojawią się karty TOTW. Wyróżnieni zawodnicy otrzymają specjalne, wzmocnione karty i będą dostępni w paczkach przez tydzień. Po tym czasie znikną z paczek i zostaną zastąpieni zwykłą wersją karty, a ich karta TOTW zapewne zyska na wartości.