Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

FIFA 21 - poradnik do gry

FIFA 21 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

FIFA 21: Podania FIFA 21 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do gry FIFA 21 dowiesz się jakie rodzaje podań można wykonywać w trakcie meczu oraz jak robić to najlepiej.

Trudno wyobrazić sobie prawdziwy mecz piłkarski bez dużej ilości celnych podań i nie inaczej jest w grze FIFA 21. To właśnie dzięki przemyślanemu i sprawnemu przekazywaniu futbolówki pomiędzy kolejnymi zawodnikami można dosłownie rozerwać obronę przeciwnika, przedostać się pod pole karne i stworzyć groźną sytuację strzelecką.

Podania w tempo

Podania staraj się planować zawczasu i wykonuj je w tempo, by trafiały do adresata nie zakłócając przy tym płynności gry. Gdy podanie będzie niecelne i piłka poleci za plecy zawodnika, będzie musiał się po nią cofnąć przez co akcja straci na swojej dynamiczności, a przeciwnik zyska cenny czas na reakcję i zorganizowanie odpowiedniej obrony.

Krótkie podanie po ziemi

Krótkie podania po ziemi są najczęściej wykorzystywanym zagraniem przy rozgrywaniu piłki i wyprowadzaniu akcji spod własnego pola karnego, a dokładne ich wykonywanie jest kluczem do sukcesu w grze FIFA 21. Krótkie podania po ziemi kieruj zawsze w stronę zawodników, którzy znajdują się blisko kontrolowanego przez Ciebie piłkarza, by przeciwnik nie był w stanie przejąć futbolówki. Aby wykonać krótkie podanie po ziemi należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za krótkie podanie oraz wskazać kierunek, w którym akcja ma zostać wykonana.

Krótkie podania po ziemi wykonuj zawsze z odpowiednią siłą i precyzją, a także zwracając się w kierunku zawodnika do którego podanie to jest adresowane - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Krótkie podania po ziemi wykonuj zawsze z odpowiednią siłą i precyzją, a także zwracając się w kierunku zawodnika do którego podanie to jest adresowane. Zbyt mocne zagranie może spowodować problem z przyjęciem, zwłaszcza gorzej technicznie wyszkolonym zawodnikom, a w najgorszym przypadku zakończy się utratą futbolówki co niekiedy może doprowadzić do groźnej kontry.

Długie podanie po ziemi

Długie podania po ziemi wykorzystuje się przede wszystkim do przeniesienia ciężaru rozgrywki na drugą stronę murawy lub jako podanie uruchamiające piłkarza grającego na skrzydle (skrzydłowego, bocznego pomocnika, bocznego obrońcę). Aby wykonać długie podanie po ziemi należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za krótkie podanie, przytrzymać go nieco dłużej i wybrać kierunek, w którym zagranie ma zostać wykonane.

Na powyższym obrazku można zauważyć, że prawa strona boiska została mocno zagęszczona przez zawodników drużyny przeciwnej co utrudnia wyprowadzenie futbolówki spod własnego pola karnego - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć, że prawa strona boiska została mocno zagęszczona przez zawodników drużyny przeciwnej co utrudnia wyprowadzenie futbolówki spod własnego pola karnego. W tym konkretnym przypadku można było użyć długiego podania po ziemi do bocznego obrońcy, który właśnie wbiegał do środka pola, by mieć więcej miejsca na przeprowadzenie akcji.

Przed wykonaniem długiego podania po ziemi upewnij się, że dojdzie ono do celu, ponieważ duża odległość pomiędzy zawodnikami stwarza wysokie ryzyko przechwytu futbolówki przez przeciwnika.

Podanie górą

Podanie futbolówki górą to kolejne klasyczne zagranie, które wykonywane jest w celu przeniesienia ciężaru gry na drugą stronę boiska. Podanie górą jest niezwykle przydatne w trakcie przeprowadzania standardowych akcji ofensywnych lub szybkich kontr. Zagranie to pozwala na szybkie przerzucenie piłki w sektor boiska, który jest mniej zagęszczony przez przeciwnika co może otworzyć łatwą drogę do bramki. Jeśli chcesz wykonać podanie górą będziesz musiał wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wrzutkę i wybrać odpowiedni kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Analizując sytuację z powyższego obrazka można stwierdzić, że gdyby boczny pomocnik spróbował podać futbolówkę po ziemi do piłkarza wbiegającego do środka pola zostałaby ona przejęta przez któregoś z zawodników drużyny przeciwnej - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Analizując sytuację z powyższego obrazka można stwierdzić, że gdyby boczny pomocnik spróbował podać futbolówkę po ziemi do piłkarza wbiegającego do środka pola zostałaby ona przejęta przez któregoś z zawodników drużyny przeciwnej. Z tego powodu warto było skorzystać z podania górą na wolne pole.

Wykonując podanie górą musisz zwrócić uwagę na pasek siły, by zagranie nie było zbyt słabe, bo może zostać przechwycone przez przeciwnika lub zbyt mocne, bo futbolówka może wylecieć poza linię boczną boiska.

Gra z klepki / podanie z oddaniem

Gra z klepki to wykonywanie szybkich krótkich podań pomiędzy zawodnikami znajdującymi się w bliskiej odległości od siebie praktycznie z pierwszego kontaktu z piłką. Gra z klepki może być wykorzystywana na bardzo małej przestrzeni.

Po rozpoczęciu akcji podanie z oddaniem zawodnik inicjujący akcję zawsze wybiegnie nieco do przodu, co sygnalizowane jest szybkim ruchem ręką w określonym kierunku - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Po rozpoczęciu akcji podanie z oddaniem zawodnik inicjujący akcję zawsze wybiegnie nieco do przodu, co sygnalizowane jest szybkim ruchem ręką w określonym kierunku.

W trakcie wykonywania podania z oddaniem pamiętaj, by używać małej siły i poprawnie wycelować do adresata.

Podanie prostopadłe po ziemi

Podanie prostopadłe po ziemi na wbiegającego za plecy obrońców zawodnika to świetny sposób na zaskoczenie defensywy rywala i doskonała szansa na zdobycie gola. Z uwagi na ich bardzo dużą skuteczność w grze FIFA 21, podania prostopadłe po ziemi powinny być wykorzystywane jak najczęściej. Chcąc wykonać podanie prostopadłe po ziemi należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

W trakcie wykonywania podania prostopadłego po ziemi należy pamiętać o tym, by siła z którą kopniesz futbolówkę nie była zbyt duża, bo zawodnik nie zdoła do niej dobiec - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

W trakcie wykonywania podania prostopadłego po ziemi należy pamiętać o tym, by siła z którą kopniesz futbolówkę nie była zbyt duża, bo zawodnik nie zdoła do niej dobiec. Zagranie to należy wykonać w tempo, czyli w momencie, gdy zawodnik atakujący znajduje się tuż przed ostatnią linią defensywną przeciwnika, aby cała akcja nie zakończyła się spalonym.

Precyzyjne podanie prostopadłe

Precyzyjne podanie prostopadłe to szybkie podanie tuż nad ziemią wykorzystywane do natychmiastowego przeniesienia ciężaru gry na skrzydło lub w celu posłania futbolówki pomiędzy zawodnikami znajdującymi się w środku pola. Precyzyjne podanie prostopadłe przydaje się przede wszystkim w trakcie przeprowadzania kontrataku. Chcąc wykonać to zagranie należy wcisnąć przycisk podania prostopadłego oraz modyfikator podania finezyjnego.

Podanie prostopadłe górą

Podanie prostopadłe górą umożliwia minięcie jednej, a często nawet dwóch defensywnych formacji przeciwnika i stworzenie groźnej sytuacji podbramkowej. Aby wykonać podanie prostopadłe górą należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za podanie prostopadłe oraz modyfikator. Pamiętaj także o wybraniu odpowiedniej siły zagrania i kierunku w którym chcesz posłać futbolówkę.

Podanie prostopadłe górą przydaje się przede wszystkim do wykonania zagrania przed lub w pole karne na wbiegającego zawodnika, by wypracować sytuację sam na sam z bramkarzem - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Podanie prostopadłe górą przydaje się przede wszystkim do wykonania zagrania przed lub w pole karne na wbiegającego zawodnika, by wypracować sytuację sam na sam z bramkarzem.

Podanie piętką

Podanie piętką to niezwykle finezyjny i często zaskakujący sposób na rozegranie piłki bez utraty tempa. Podanie piętką przydaje się między innymi do wycofania futbolówki lub wystawienia jej do strzału innemu zawodnikowi nadbiegającemu zza pleców piłkarza prowadzącego piłkę. Aby wykonać podanie piętką należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za kontrolę tempa oraz przycisk odpowiedzialny za podanie i wybrać kierunek w którym zagranie ma zostać wykonane.

Podanie piętką może zostać także użyte w ataku jednak musisz pamiętać o tym, że Twój zawodnik musi być ustawiony plecami w kierunku podania, tak jak na powyższym obrazku - FIFA 21: Podania - FIFA 21 - poradnik do gry

Podanie piętką może zostać także użyte w ataku jednak musisz pamiętać o tym, że Twój zawodnik musi być ustawiony plecami w kierunku podania, tak jak na powyższym obrazku.