Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mashinky - poradnik do gry

Mashinky - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Strategia rozwoju czyli co na początku, a co później | Podstawy rozgrywki poradnik Mashinky

Strategia rozwoju Twojej kolei w grze Mashinky powinna zostać wcześniej zaplanowana - korzystaj z naszego planu, aby zabezpieczyć swoją kolejową przyszłość.

Pierwsze kroki mogą cię przytłaczać: miasta, kopalnie, lasy fabryki.. Za co się wziąć na początku? Najpierw musisz zacząć zdobywać środki, które pozwolą się tobie rozwijać i przyczynią się do znacznego powiększenia twojej firmy transportowej. Potem skupisz się na transporcie surowców do przetwórni i do fabryk, aby zdobyć inne żetony niezbędne do rozwoju.

Zapoznaj się z otoczeniem i zajmij się transportem pasażerów

Rozejrzyj się po mapie. Szukaj dużych miast blisko siebie i związanych ze sobą fabryk (las-tartak-fabryka lub kopalnia węgla-fabryka). W ten sposób łatwiej i szybciej przetransportujesz towary. Zacniej od stworzenia kilku połączeń pasażerskich. Na początku gry to praktycznie jedyny sposób na zdobycie dużych ilości zielonych żetonów. Alternatywnie, możesz wozić drewno do tartaku, aby przerabiać część surowców na zielone żetony (musisz zbudować odpowiednie ulepszenie w tartaku).

Transport podstawowych towarów

Zacznij od zdobywania żółtych żetonów. Stwórz połączenie między lasem, tartakiem i fabryką. Jeśli zobaczysz, że produkcja drewna nie zapełnia twoich pociągów, wykup ulepszenie, do które potrzebujesz tylko zielonych żetonów. Od teraz zyskasz o wiele większe ilości surowców na stacjach, przez co pociągi więcej czasu spędzą w trasie niż na stacjach. Żółte żetony wykorzystasz w wielu gałęziach twojej firmy: lepsze pociągi i wagony, ulepszania na stacjach czy obiektach przemysłowych. Następnie zacznij transportować węgiel do fabryki. Czarne żetony przydadzą się niedługo, ponieważ za nie możesz kupić najlepsze pociągi w pierwszych erach.

Ulepszenia, nowe pociągi, większe linie

Kiedy zadbasz o stały dopływ wszystkich dostępnych żetonów, możesz się skupić na ulepszeniu i rozwijaniu istniejących linii. Pierwszymi ulepszeniami, powinny być dobudówki w fabrykach, które zwiększą ilość żetonów otrzymywanych z półproduktów. Reszta ulepszeń jest drugorzędna, ale warto zastanowić się: Może rozbudować dworzec pasażerski w dużym mieście? Dorzucić drugi tor i wypuścić więcej pociągów do ważnej linii? Zwiększyć moce przerobowe wytwórni? Już w pierwszej erze ma dostęp do lepszych pociągów, ale musisz dobudować ulepszenie zajezdni. Pamiętaj, że niektóre pociągi zamiast korzystać z zielonych żetonów do ich utrzymania, potrzebują innych walut.

Awans do kolejnej ery

W ustawieniach generatora mapy możesz ustawić jak wygląda możliwość przejścia do następnej ery. Domyślnie jest ustawiony przedział czasowy lub przez możliwość zainwestowania żetonów w postęp technologiczny. Jeśli zamierzasz zapłacić i szybciej awansować, musisz w znaczący sposób skupić się na zdobywaniu towarów. Warto stworzyć większe połączenie i dodać więcej pociągów. W ten sposób zdobędziesz naprawdę dużo surowców.

Nowa era - nowe wyzwania

Po awansie gra wygeneruje nowe miasta, rozwinie już istniejące i stworzy dodatkowe punkty przemysłowe oraz łańcuchy transportowe. Sprawdź mapę i przeanalizuje, które linie możesz wykorzystać do transportu nowych zasobów. Z tego powodu, warto tworzyć duże linie, które obsłużą więcej pociągów. W ten sposób nie będziesz musiał tworzyć, co rusz nowych połączeń albo nie będziesz musiał inwestować dużych środków w nowe trasy. Zyskasz też dostęp do nowych pojazdów, więc warto wymienić np. najważniejsze pociągi na lepsze (obsługujące długie trasy lub przewożące ciężkie ładunki).