Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Ten rozdział opisuje przejście końcowej misji w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Dowiesz się z niego jak pokonać finałowego bossa Kylo Rena.

Na stronie tej znajdują się informacje na temat lokalizacji oraz sposobu zdobycia dziesięciu minizestawów i czerwonego klocka LEGO w misji "Finał" będącej dziesiątym rozdziałem głównego wątku fabularnego. Odnajdywaniem tych sekretów zajmuj się w trybie dowolnej gry. Dodatkowo poczytaj zamieszczone poniżej informacje, które zawierają m.in. wskazówki odnośnie poprawnego przygotowania się do poszukiwań.

Ważne informacje

Odnajdywaniem sekretów z tej misji najlepiej jest zająć się w trybie dowolnej gry i dopiero po odblokowaniu szerokiego wachlarza grywalnych postaci. Tylko część z opisanych poniżej znajdziek można zdobyć podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy (w trybie fabularnym).

Ważną wiadomością jest to, że niektórych sekretów nie będziesz mógł zdobyć polegając wyłącznie na postaciach odblokowanych dzięki ukończeniu głównego wątku fabularnego. Potrzebne będą ci mianowicie trzy postacie o unikalnych umiejętnościach. Pierwsza z nich to postać wyposażona w miotacz ognia i możesz w związku z tym dokonać zakupu szturmowca z tą bronią (Flametrooper). Druga unikalna postać to taka, która potrafi pływać. Może to być na przykład Admirał Ackbar odblokowywany dzięki ukończeniu misji "Poe na ratunek". Ostatnia pożądana unikalna umiejętność to przebijanie się przez pęknięte ściany. Zdolnością tą dysponują niektóre postacie nadające się do zakupu, np. Grummgar.

Wiele z opisanych poniżej sekretów możesz niestety łatwo przegapić, np. poprzez zaliczenie przelotu bez wykonania wymaganych czynności czy zbyt szybkie awansowanie do kolejnej części pojedynku z Kylo Renem. Staraj się podczas rozgrywania tej misji w trybie dowolnej gry najpierw skupiać na pozyskaniu dostępnych sekretów, a dopiero w następnej kolejności na wykonaniu czynności przybliżających bohaterów do ukończenia etapu.

Oprócz zdobywania sekretów możesz też podjąć starania mające na celu otrzymanie tytułu Prawdziwego Jedi (True Jedi). Jest on przyznawany jeśli w misji "Finał" uda ci się uzbierać co najmniej 70000 studów.

Minizestaw 1/10

Miejsce rozpoczęcia próby czasowej - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce rozpoczęcia próby czasowej

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Po rozpoczęciu walk powietrznych nad wrogą bazą ZIGNORUJ wrogie myśliwce TIE i skup się na zlokalizowaniu okręgu ze studów z szachownicą. Przeleć przez niego żeby rozpocząć próbę czasową. Musisz jak najszybciej dolatywać do kolejnych okręgów. Podczas zaliczania tej próby ignoruj wrogie maszyny i jak najczęściej pomagaj sobie dopalaczem.

Minizestaw 2/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Okazja do jego pozyskania pojawia się tuż po rozpoczęciu liniowego przelotu przez bazę. W trakcie lotu musisz mianowicie niszczyć zielone działka podobne do tych zaznaczonych na powyższym obrazku. Gra wymusza zniszczenie w sumie pięciu działek. Podczas lotu miniesz ich znacznie więcej, ale mimo wszystko musisz się śpieszyć i zniszczyć ich co najmniej pięć zanim statek powietrzny skręci w zupełnie inny tunel.

Minizestaw 3/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Okazja do zdobycia tego minizestawu pojawia się w dalszej części lotu, po opuszczeniu tunelu z zielonymi działkami powiązanymi z opisanym wyżej drugim minizestawem. W trakcie nowej części lotu musisz wypatrywać pokazanego na obrazku okręgu ze studów. Przeleć przez jego środek żeby złapać w locie minizestaw. Musisz się tu wykazać bardzo dużą precyzją, tak więc nie próbuj w tym samym czasie atakować jednostek wroga.

Minizestaw 4/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Musisz dolecieć statkiem kosmicznym do miejsca, w którym wymagane jest ostrzeliwanie czerwonych rur i zapełnianie dzięki temu procentowego paska zniszczeń. ZIGNORUJ początkowo rury i szukaj okazji do trafiania w czerwone znaki Najwyższego Porządku. Jeden z nich pokazany został na dołączonym obrazku i musisz trafić w sumie w trzy tego typu znaki.

Minizestaw 5/10 - bałwan 1

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Wymusza on konieczność zbudowania trzech różnych bałwanów i szansa na skonstruowanie ich pojawia się w różnych fazach pojedynku z Kylo Renem. Pierwszego bałwana możesz zbudować tuż po rozpoczęciu walki z bossem. Przełącz się na postać, która nie walczy z Kylo Renem. Poniszcz okoliczne obiekty i następnie użyj interaktywnych klocków żeby skonstruować bałwana po lewej stronie (powyższy obrazek).

Minizestaw 6/10

Specjalne wymagania: postać wyposażona w miotacz ognia (np - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać wyposażona w miotacz ognia (np. szturmowiec Flametrooper), postać potrafiąca pływać (np. Admirał Ackbar)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Zdobyciem tego sekretu możesz zająć się na samym początku pojedynku z Kylo Renem. Przełącz się na postać, która z nim nie walczy i zainteresuj się pokazaną na obrazku górą lodową. Musisz ją stopić i w tym celu wybierz postać wyposażoną w miotacz ognia (np. szturmowca Flametrooper). Po tym jak roztopisz lód odsłonięty zostanie mały zbiornik wodny. Wskocz do wody postacią, która potrafi pływać, np. Admirałem Ackbarem.

Minizestaw 5/10 - bałwan 2

Drugiego bałwana możesz zbudować po tym jak awansujesz do jednej z kolejnych faz pojedynku z Kylo Renem i odblokowany zostanie dostęp do nowej części lasu - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Drugiego bałwana możesz zbudować po tym jak awansujesz do jednej z kolejnych faz pojedynku z Kylo Renem i odblokowany zostanie dostęp do nowej części lasu. Ponownie wybierz postać, która nie walczy aktualnie z bossem. Miejsce zbudowania bałwana jest pokazane na obrazku.

Minizestaw 7/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Okazja do jego pozyskania pojawia się po tym jak awansujesz do fazy pojedynku z Kylo Renem rozgrywanej w małym wąwozie. Wybierz postać, która nie walczy z bossem i podejdź do zaznaczonego na obrazku lewego drzewa. Użyj dowolnej postaci wyposażonej w linkę z hakiem i złap się nią interaktywnego zaczepu.

Minizestaw 8/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Możesz rozpocząć starania o pozyskanie go tuż po wejście w posiadanie opisanego wyżej siódmego sekretu, a więc w trakcie gdy drugi z bohaterów będzie walczył z bossem w małym wąwozie. Zajrzyj tym razem za środkowe drzewo. Znajduje się tam zaznaczony na obrazku terminal. Wejdź z nim w interakcję.

Rozpocznie się mini-gra polegająca na zestrzeleniu w sumie sześciu droidów strażniczych - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Rozpocznie się mini-gra polegająca na zestrzeleniu w sumie sześciu droidów strażniczych. Bądź cały wychylony zza zasłony i cierpliwie wyczekuj momentów ich przybycia. Będą się one pojawiały w miejscach zaznaczonych na obrazku, a więc po lewej i po prawej stronie. Trafienie we wszystkie droidy z dowolnej broni dystansowej nagrodzone zostanie minizestawem.

Minizestaw 9/10

Specjalne wymagania: postać wyposażona w maskę gazową (np - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać wyposażona w maskę gazową (np. Finn)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw ten możesz zdobyć po tym jak pozbawisz Kylo Rena większości paska zdrowia i będziesz musiał rozpocząć podróż do miejsca rozegrania ostatniej fazy pojedynku z bossem. Wybierz postać podróżującą dolną ścieżką i zacznij nią przeskakiwać na kolejne skały. Kieruj się cały czas w prawo, dzięki czemu dotrzesz na pokazaną na obrazku boczną skalną półkę. Dostępu do minizestawu blokują trujący opary gazu, ale wystarczy wybrać Finna lub inną postać zaopatrzoną w maskę gazową.

Minizestaw 10/10

Specjalne wymagania: postać potrafiąca przebijać się przez peknięte ściany (np - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać potrafiąca przebijać się przez peknięte ściany (np. Grummgar)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Okazja do pozyskania tego minizestawu pojawia się w trakcie podróży do miejsca stoczenia ostatniej fazy pojedynku z Kylo Renem. Musisz dotrzeć do obszaru z pionową ścianą do wspinaczki. Nie korzystaj z niej jeszcze, tylko najpierw zainteresuj się pokazaną na obrazku pękniętą ścianą. Musisz się przez nią przebić i w realizacji tego planu może ci pomóc np. Grummgar.

Minizestaw 5/10 - bałwan 3

Ostatniego trzeciego bałwana możesz odnaleźć tuż przed rozpoczęciem ostatniej części pojedynku z Kylo Renem - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Ostatniego trzeciego bałwana możesz odnaleźć tuż przed rozpoczęciem ostatniej części pojedynku z Kylo Renem. Po skorzystaniu ze ściany wspinaczkowej nie zbliżaj się do widocznego w oddali bossa. Zamiast tego wejdź w interakcję ze zlokalizowanymi po prawej stronie i pokazanymi na obrazku klockami.

Czerwony klocek LEGO

Nagroda za zdobycie klocka: możliwość zbierania przeźroczystych studów (Collect Guide Studs) - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Nagroda za zdobycie klocka: możliwość zbierania przeźroczystych studów (Collect Guide Studs)

Specjalne wymagania: postać władająca Mocą (np. Luke albo Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Czerwony klocek LEGO możesz pozyskać tuż przed przystąpieniem do ostatniej fazy pojedynku z Kylo Renem. Rozpocznij w miejscu, w którym skonstruowałeś opisanego wyżej trzeciego bałwana. Jest tu pokazana na obrazku kula śnieżna, z którą musisz wejść w interakcją dowolną postacią władającą jasną lub ciemną stroną Mocy.

Odbij się od dużej kuli śnieżnej - Rozdział 10 - Finał | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Odbij się od dużej kuli śnieżnej

Kula śnieżna przetoczy się w lewo i przy okazji zyska na wielkości. Udaj się tam i nie przejmuj się jeśli w międzyczasie załączysz przez przypadek pojedynek z Kylo Renem, bo nie musisz wyruszać w jego stronę. Zacznij odbijać się od tej kuli żeby docelowo złapać w locie czerwony klocek.