Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

W trakcie rozgrywania tego etapu główni bohaterowie będą musieli dotrzeć do tytułowej bazy wojskowej, umiejętnie ją zinfiltrować i pokonać w bezpośredniej walce Kapitan Phasmę. Bohaterów czeka sporo eksploracji, szczególnie w początkowej części rozdziału.

Odblokowanie rozdziału 8 - Wnętrze Sokoła Millennium

Na początek dobuduj fragment napędu po lewej stronie, później w środku i na koniec po prawej stronie - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Na początek dobuduj fragment napędu po lewej stronie, później w środku i na koniec po prawej stronie

Zanim będziesz mógł rozpocząć ósmy rozdział kampanii konieczne okaże się wykonanie kilku dodatkowych czynności. Do ważnych lokacji tak jak zwykle doprowadzą Cię przezroczyste study. Wyrusz najpierw do miejsca naprawienia hipernapędu. Po dotarciu na miejsce zacznij od złapania się interaktywnego zaczepu. Będziesz następnie musiał zacząć korzystać z interaktywnych klocków multibudowy. Na początek dobuduj fragment hipernapędu po lewej stronie. Po tym jak przepłynie przez niego niebieska substancja szybko go zniszcz z pomocą blastera i dobuduj środkowy fragment hipernapędu. Tak jak wcześniej pozwól na to żeby niebieska substancja przepłynęła dalej. Zniszcz środkowy element i zbuduj na koniec prawy. Jeśli gdzieś się spóźnisz to będziesz musiał rozpocząć całą procedurę od nowa.

Możesz już udać się do komputera pokładowego i doprowadzić do wywołania mapy galaktyki. Wybierz z niej Bazę Starkiller i potwierdź chęć rozpoczęcia nowego rozdziału.

Eksploracja okolic miejsca katastrofy

Zbuduj miotacz ognia - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zbuduj miotacz ognia

Tuż po tym jak odzyskasz kontrolę nad głównymi bohaterami zajmij się zniszczeniem dwóch dronów strażniczych, które pojawiły się w okolicy. Ostrzał z blasterów może je na szczęście bardzo szybko niszczyć. Po pozbyciu się dronów przełącz się na Finna. Złap się najpierw zaczepu znajdującego się na widocznym u góry ekranu wzgórzu. Podejdź następnie do fragmentu wraku, który będzie można rozciąć z pomocą miecza świetlnego.

Zauważ, że tuż obok miejsca gdzie użyłeś miecza świetlnego pojawiły się interaktywne klocki. Zbuduj z ich pomocą duży miotacz ognia, zajmij miejsce na jego pokładzie i przyczyń się do częściowego roztopienia prawej lodowej ściany. Wybierz następnie Chewbaccę i rzuć detonatorem termalnym w ścianę żeby ją ostatecznie zniszczyć.

Uchwyt zarezerwowany dla Chewbacci - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Uchwyt zarezerwowany dla Chewbacci

Przejdź ostrożnie po wąskiej krawędzi. Po dotarciu do nowej skalnej półki zniszcz kolejnego drona strażniczego i zainteresuj się dwoma górnymi zaczepami, których muszą się złapać Finn i Han Solo. Po tym jak spadną klocki wejdź z nimi w interakcję żeby dobudować brakujący fragment drabiny.

Wybierz Chewbaccę, użyj drabiny i podejdź do nowego uchwytu. Wciśnij w odpowiednim momencie przycisk interakcji żeby pociągnąć za uchwyt. Doprowadzisz w ten sposób do odsłonięcia interaktywnych krawędzi, dzięki którym bohaterowie będą mogli wyruszyć do obszaru po prawej stronie. W trakcie tej przeprawy bądź gotowy do szybkiego wciskania widocznego na ekranie przycisku żeby uchronić sterowaną postać przed spadnięciem w przepaść.

Balkonik, na który musi dotrzeć Finn - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Balkonik, na który musi dotrzeć Finn

Po dotarciu do nowego obszaru rozpoczną się kolejne walki. Graj jako Chewbacca i postaraj się jak najszybciej skorzystać z detonatorów termalnych przenoszonych przez tę postać żeby zniszczyć działko znajdujące się w środkowej części obszaru. Dopiero wtedy uporaj się z pozostałymi zagrożeniami.

Podejdź do miejsca gdzie znajdowało się działo i wejdź w interakcję z klockami żeby zbudować ogromny magnes. Odsłonięte zostaną dwa górne przyciski, w które musisz trafić strzałami z blastera. Wybierz Finna, skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia i zacznij odbijać się od pionowych ścian, dzięki czemu dotrzesz na mały górny balkonik. Użyj w tym miejscu klocków żeby dokończyć budowę nowej konstrukcji. Finn automatycznie skorzysta z liny żeby dotrzeć do nowej lokacji. Po zakończonym zjeździe na linie zniszcz nowego drona strażniczego. Udaj się następnie w lewo, rozpraw się ze szturmowcami i użyj miecza świetlnego Finna na generatorze odpowiedzialnym za podtrzymywanie pola siłowego. Zniszczenie generatora doprowadzi do zniesienia bariery i pozwoli innym bohaterom dotrzeć w to miejsce.

Ruszaj wszystkimi w prawo - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Ruszaj wszystkimi w prawo. Po dotarciu do zamkniętych drzwi przełącz się na Chewbaccę i rzuć granatem w zlokalizowaną po prawej stronie antenę satelitarną. Doprowadzi to do pojawienia się klocków multibudowy i będziesz ich musiał teraz umiejętnie używać.

W rozwiązaniu tej zagadki pomocny będzie powyższy obrazek. Wybierz Finna. Użyj klocków żeby zbudować urządzenie w punkcie 1 i uaktywnij je. Po tym jak rurami zacznie przepływać niebieski ładunek szybko zniszcz skonstruowane przed chwilą urządzenie i zbuduj połączenie w punkcie 2. Jeśli nie zdążyłeś to musisz zacząć od nowa, a jeśli ci się powiodło to będziesz mógł skorzystać z prawego terminalu (punkt 3). Rozwiąż dobrze znaną mini-grę poprzez zmianę wyglądu postaci z ekranu żeby przypominała ona szturmowca. W nagrodę otworzą się drzwi i będziesz mógł skorzystać z windy.

Eksploracja murów bazy Starkiller

Obszar gdzie musisz odnaleźć zawór i go użyć - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Obszar gdzie musisz odnaleźć zawór i go użyć

Udaj się w prawo. Po dotarciu do obszaru z zielonymi oparami trującego gazu wybierz Finna, który będzie mógł bezpiecznie przejść do kolejnego obszaru. Po obejrzeniu krótkiego filmiku nie zbliżaj się do czerwonego obszaru będącego w zasięgu rażenia ogromnego działa. Zamiast tego zejdź po schodach i zeskocz na lewą niższą półkę.

Pokonaj wrogów, poniszcz obiekty z otoczenia i odszukaj po wszystkim zawór, który można podnieść z ziemi. Z zaworem udaj się do pobliskiego urządzenia i użyj go żeby przyczynić się do zakręcenia dopływu gazu. Możesz już wspiąć się po czerwonej rurze i dołączyć do pozostałych bohaterów.

Miejsce do zeskanowania - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce do zeskanowania

Wybierz Chewbaccę i dotrzyj tą postacią na półkę zlokalizowaną pod czerwonym przejściem będącym na celowniku ogromnego działa. Użyj w tym miejscu detonatora termalnego żeby odsłonić uchwyt, za który Chewbacca musi następnie pociągnąć. Po tym jak pojawią się interaktywne klocki przystąp do budowy. Skonstruujesz miniaturowy statek kosmiczny, który zacznie odwracać skutecznie uwagę obsługi działa.

Możesz już przejść po czerwonym obszarze i wyruszyć dalej w prawo. Wybierz Hana Solo, złap się górnego zaczepu i po wylądowaniu na prawej półce skorzystaj w odpowiednim miejscu z lornetki Quadnoculars. Zeskanuj górny zawór i po tym jak na jego miejsce pojawi się przycisk traf w niego blasterem (użyj manualnego celowania).

Han Solo i Finn muszą użyć linek z hakiem - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Han Solo i Finn muszą użyć linek z hakiem

Trafienie w przycisk doprowadzi do pojawienia się nietypowego mostu, po którym będą mogli przejść Finn i Chewbacca. Podejdź teraz do prawego urządzenia. Han Solo i Finn muszą złapać się w tym miejscu górnych zaczepów i za nie pociągnąć. Po tym jak pole siłowe zostanie wyłączone przełącz się na Chewbaccę i rzuć detonatorem termalnym w srebrny fragment ściany.

Doprowadzisz do potężnej eksplozji. Pozbądź się nowych szturmowców, a następnie przełącz się na Finna i wejdź w interakcję z lewym terminalem. Musisz ponownie dopasować wygląd postaci z hologramu do białego stroju szturmowca.

Jeden z dwóch uchwytów, których sterowane postacie muszą się złapać - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Jeden z dwóch uchwytów, których sterowane postacie muszą się złapać

Podejdź do klocków multibudowy, które pojawią się na miejsce zniszczonego drona strażniczego. Zacznij od zbudowania trampoliny po lewej stronie. Odbij się od niej kilka razy żeby doskoczyć do uchwytu przymocowanego do łańcucha i go opuścić.

Pozostaw bohatera w pozycji wiszącej, przełącz się na dowolną inną postać, zniszcz klocki i zbuduj trampolinę po prawej stronie. Także i od niej musisz się kilka razy odbić i doskoczyć do prawego uchwytu. Po tym jak oba chwyty zostaną opuszczone odblokowany zostanie dostęp do drabiny.

Eksploracja wnętrza bazy Starkiller

Wyrusz w prawo, wyjdź po schodach na górę i rozpraw się ze szturmowcami - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Wyrusz w prawo, wyjdź po schodach na górę i rozpraw się ze szturmowcami. Zniszcz fragment ściany, dzięki czemu pojawią się tu klocki multibudowy. Na początek skonstruuj z pomocą klocków platformę naciskową po prawej stronie. Wybierz Finna, ustaw się na małej windzie i zaczekaj aż jeden z innych bohaterów wejdzie na przycisk i wprawi windę w ruch. Po tym jak winda dotrze na górę doskocz Finnem do zaznaczonej na powyższym obrazku krawędzi.

Pozostaw Finna w pozycji wiszącej i przełącz się na Chewbaccę - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pozostaw Finna w pozycji wiszącej i przełącz się na Chewbaccę. Zniszcz skonstruowany niedawno prawy obiekt i tym razem użyj klocków do zbudowania uchwytu w środkowej części korytarza. Pociągnij za ten uchwyt Chewbaccą.

Efektem pociągnięcia za uchwyt będzie przemieszczenie się w lewo krawędzi, której trzyma się Finn. Przełącz się właśnie na Finna i wciśnij klawisz/przycisk skoku żeby doskoczyć do sąsiedniej lewej krawędzi. Ponownie wybierz Chewbaccę i puść uchwyt. Krawędź, której trzyma się Finn, przemieści się w lewo i zatrzyma w pokazanym na obrazku miejscu. Możesz już ponownie wcisnąć klawisz skoku (nie korzystaj z klawiszy kierunkowych!) żeby doskoczyć do górnej krawędzi i następnie żeby wspiąć się na pobliski balkonik.

Nakrycie głowy, które musisz wybrać - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Nakrycie głowy, które musisz wybrać

Podejdź Finnem do zamkniętego wejścia do koszar i użyj jego miecza świetlnego żeby rozciąć okrągłe wejście do tego pomieszczenia bazy. Po znalezieniu się w koszarach wyeliminuj kilku nowych szturmowców. Dotrzyj następnie do szarej szafki, która znajduje się na samym końcu pomieszczenia i sąsiaduje z dwoma czerwonymi szafkami. Zniszcz tę szafkę i następnie skonstruuj po lewej stronie przebieralnię. Użyj jej i wybierz ostatni obiekt z listy, a więc białe nakrycie głowy szturmowca.

Z nowym nakryciem głowy powróć na dół, czyli do miejsca gdzie przebywają Han Solo i Chewbacca - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Z nowym nakryciem głowy powróć na dół, czyli do miejsca gdzie przebywają Han Solo i Chewbacca. Podejdź Finnem do mijanego niedawno terminalu i wejdź z nim w interakcję. Po tym jak Finn pomyślnie zostanie zeskanowany wyłączy się prawe pole siłowe i będziesz mógł wyruszyć dalej.

Po dotarciu do sąsiedniego dużego korytarza załączy się nowa bitwa blasterowa. Wybierz Hana Solo, dotrzyj do lewych zasłon, wychyl się zza jednej z nich i złap się zaznaczonego na powyższym obrazku zaczepu. Doprowadź do jego wyrwania, dzięki czemu pozbędziesz się szturmowca z ciężkim blasterem skrywającego się za polem siłowym.

Finn i Han Solo muszą wspólnymi siłami przyczynić się do zniszczenia działka - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Finn i Han Solo muszą wspólnymi siłami przyczynić się do zniszczenia działka

Druga część bitwy blasterowej zakłada wyeliminowanie dwunastu zwykłych szturmowców. Część z nich okupuje górny balkonik. Wybierz Chewbaccę i podrzuć w to miejsce detonator termiczny, dzięki czemu most przestanie istnieć.

Po awansowaniu do kolejnej części bitwy wybierz Hana Solo i przedostań się do niebieskich znaczków zlokalizowanych po prawej stronie. Wychyl się zza zasłony, użyj lornetki Quadnoculars i zeskanuj górny fragment korytarza, dzięki czemu odsłonisz dwa zaczepy. Do pierwszego zaczepu może podczepić się Han Solo, a do drugiego musi podczepić się Finn. Zacznij je do siebie przyciągać, dzięki czemu zawali się górna konstrukcja i zniszczy wrogie działko. Z ostatnią grupą szturmowców możesz już rozprawić się bez korzystania z zasłon. Po wygranej bitwie wybierz Chewbaccę i pociągnij za uchwyt. Po wkroczeniu do sąsiedniej sali gdzie rozpocznie się walka z Kapitan Phasmą.

Pojedynek z Kapitan Phasmą

Rzucaj bombami w generatory - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Rzucaj bombami w generatory

Pierwszą część pojedynku z Kapitan Phasmą rozegraj grając jako Chewbacca. Zajmij się atakowaniem okolicznych szturmowców i droidów strażniczych, ale wyczekuj momentu gdy Phasma skryje się za lewym polem ochronnym. Wychyl się zza zasłony, namierz znajdujący się pod polem siłowym generator i rzuć w niego detonatorem termalnym, dzięki czemu doprowadzisz do małej eksplozji.

Wznów atakowanie wrogów i tym razem wyczekuj momentu gdy Kapitan Phasma ustawi się za prawym polem siłowym. Tak jak wcześniej podrzuć wybuchową niespodziankę żeby zniszczyć generator.

Po awansowaniu do drugiej części pojedynku Kapitan Phasma zacznie korzystać z dużego działa - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Po awansowaniu do drugiej części pojedynku Kapitan Phasma zacznie korzystać z dużego działa. Jest ono w stanie prowadzić ostrzał rakietowy i zwracaj uwagę na czerwone ikonki podobne do tej pokazanej na dołączonym obrazku. Gdy tylko zauważysz taką ikonę na ziemi oddalaj się od niej sterowaną postacią, bo właśnie w to miejsce po krótkiej chwili uderzy wystrzelony pocisk.

Trafiaj w tarcze gdy zostaną odsłonięte - Rozdział 8 - Sabotaż Starkillera | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Trafiaj w tarcze gdy zostaną odsłonięte

Także i w drugiej części potyczki musisz uzbroić się w cierpliwość. Po pewnym czasie na działku używanym przez Phasmę odsłonięte zostaną dwie tarcze. Wychyl się i ostrzelaj szybko jedną z nich (pomóż sobie manualnym celowaniem jeśli zachodzi taka potrzeba). Wznów unikanie ataków Phasmy. Musisz chować się za zasłonami do momentu gdy odsłoni się druga tarcza i również w nią trafić z dowolnej broni dystansowej.

Na sam koniec tego pojedynku będziesz musiał posiłować się nieco z Phasmą. Wystarczy tu wciskać szybko pokazywany na ekranie przycisk. Pokonanie Phasmy będzie równoznaczne z ukończeniem tego rozdziału.